Jest trochę taniej Trogir to jedno z tych miast w Chorwacji gdzie ceny hoteli jednak wzrosły (fot. archiwum)
Chorwacja

Jest trochę taniej

02lipca2014

Rok po wstąpieniu Chorwacji do Unii Europejskiej tamtejsze hotel są tańsze. Tak wynika z analizy przygotowanej przez porównywarkę cen hoteli trivago.pl. Pod uwagę wzięto ceny na lipiec i sierpień, kiedy jeździ tam najwięcej turystów.

Dokładnie dzisiaj, 1 lipca 2014 roku, mija rok od czasu wstąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej.

 

Porównując średnie ceny hoteli w najbardziej popularnych chorwackich miejscowościach wynika, że największy spadek cen pokoi hotelowych na lipiec - o 10,6 proc. - nastąpił w Zadarze. Średnio za pokój dwuosobowy trzeba tam zapłacić 440 zł.

W Dubrowniku, który jest popularnym celem wypraw spadki cen są minimalne: w lipcu spadły o 1,7 proc. (średnio pokój kosztuje 626,2 zł), w sierpniu o 3,3 proc. (636,3 zł) a we wrześniu o 3,6 proc. (547,2 zł).

Niższe są także ceny w Zagrzebiu i Podstranie.

Wzrosły natomiast ceny hoteli w Makarskiej, Trogirze czy Splicie. W tym ostatnim mieście najbardziej bo porównując lipiec 2014 z lipcem 1013 nawet o 23 proc. do 580 zł za dwójkę.

Polecane wideo

 

Źródło: trivago.pl

Najnowsze

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.