Jest trochę taniej Trogir to jedno z tych miast w Chorwacji gdzie ceny hoteli jednak wzrosły (fot. archiwum)
Chorwacja

Jest trochę taniej

02lipca2014

Rok po wstąpieniu Chorwacji do Unii Europejskiej tamtejsze hotel są tańsze. Tak wynika z analizy przygotowanej przez porównywarkę cen hoteli trivago.pl. Pod uwagę wzięto ceny na lipiec i sierpień, kiedy jeździ tam najwięcej turystów.

Dokładnie dzisiaj, 1 lipca 2014 roku, mija rok od czasu wstąpienia Chorwacji do Unii Europejskiej.

 

Porównując średnie ceny hoteli w najbardziej popularnych chorwackich miejscowościach wynika, że największy spadek cen pokoi hotelowych na lipiec - o 10,6 proc. - nastąpił w Zadarze. Średnio za pokój dwuosobowy trzeba tam zapłacić 440 zł.

W Dubrowniku, który jest popularnym celem wypraw spadki cen są minimalne: w lipcu spadły o 1,7 proc. (średnio pokój kosztuje 626,2 zł), w sierpniu o 3,3 proc. (636,3 zł) a we wrześniu o 3,6 proc. (547,2 zł).

Niższe są także ceny w Zagrzebiu i Podstranie.

Wzrosły natomiast ceny hoteli w Makarskiej, Trogirze czy Splicie. W tym ostatnim mieście najbardziej bo porównując lipiec 2014 z lipcem 1013 nawet o 23 proc. do 580 zł za dwójkę.

Polecane wideo

 

Źródło: trivago.pl

Najnowsze

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.