Wakacyjny przebój: wycieczki na Litwę W programie wycieczki niemal zawsze jest zamek w Trokach (fot. Dreamstime)
Mazury

Wakacyjny przebój: wycieczki na Litwę

03sierpnia2011

Pogoda do tej pory nie dopisywała więc odpoczywający na Mazurach szukali czegoś co pozwoliłoby im zająć czas. I znaleźli: jednodniowe wycieczki na Litwę - do Trok i Wilna.

Polecane wideo

Jak pisze Polska Agencja Prasowa oferty wyjazdu na Litwę łatwo można znaleźć na całych Mazurach: ulotki na temat wyjazdów są w informacjach turystycznych, plakaty na przystankach autobusowych a banery na płotach.

Kierownik biura podróży "Sambia" z Olecka Marcin Prusko powiedział PAP, że jego firma, by sprostać oczekiwaniom turystów, uruchomiła na Litwę dwie trasy: południową, na którą autobus zabiera podróżnych z Mikołajek, czy Rucianego - Nidy oraz północną przez Giżycko i Węgorzewo.

- W 90 procentach naszymi klientami są odpoczywający na Mazurach turyści. Na Litwę jeżdżą zarówno 70-czy 80-latkowie jak i rodziny z 2-3 letnimi dziećmi. Trasa nie jest ciężka, więc każdy podoła takiemu wyjazdowi, tym bardziej, że trwa on jeden dzień - powiedział Prusko.

Autokar z Mazur jedzie do Trok ok. 5 godzin, np. z Giżycka wyrusza o 4 rano. - Przez pierwsze godziny ludzie śpią, dopiero po kilku godzinach zaczynam opowiadać im gdzie jesteśmy, co mijamy i dokąd jedziemy - powiedziała PAP pilotka jeżdżąca na Litwę.

Dodała, że Troki są na rozruch a Wilno Polacy zwiedzają z miejscowym przewodnikiem. W programie wizyty są m.in. cmentarz na Rossie, zwiedzanie kościoła św. Piotra i Pawła, kościół św. Ducha z obrazem Jezusa Miłosiernego, uniwersytet, Ostra Brama a także pomnik Mickiewicza. Po zwiedzaniu jest czas wolny na obiad, czy drobne zakupy.

Koszt wycieczki zależy od tego, z jakiego miejsca się wyrusza i wynosi od 85 zł (wyjazd z Olecka) do 110 zł (wyjazd z Węgorzewa). Autokary wracają z Litwy na Mazury po godz. 20.

Najnowsze

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.

 • Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Dla niektórych podróż samolotem to rozrywka i ekscytujące wydarzenie. Dla innych stres, nuda i zmęczenie. Bez względu na to do której grupy należysz, warto spędzić godziny w samolocie w możliwie najlepszy sposób. Najlepszą ku temu okazję zapewniają podróże prywatnymi odrzutowcami, które coraz prężniej działają na polskim rynku. Sprawdź, jak efektywnie spędzić czas na pokładzie samolotu.