Małe podróże Ilustracja z książki "Pamiątka z Paryża" (rys. Jacek Ambrożewski)
Książki dla dzieci

Małe podróże

23maja2014

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Dwie Siostry mamy do rozdania piękne książki. Tym razem z okazji zbliżającego się w radosnych podskokach Dnia Dziecka.

1. „Kropka pe el” Andrzeja Paulukiewicza

 

 

„Wyobraź sobie kraj, w którym statki pływają po trawie, wydmy śpiewają a krasnoludkom stawia się pomniki. Można tam spotkać kobietę z ogonem ryby i stanąć oko w oko
z dinozaurem, zobaczyć miasto w kształcie człowieka, zamek, który jest kalendarzem,
i dom stojący na dachu. Przy granicy działa międzynarodowe ptasie lotnisko, a nad morzem – pogotowie ratunkowe dla fok.
W podziemnych pałacach rzeźby rzeźbią się same a w telewizji można zobaczyć transmisję z kotła czarownic.”

O tych i wielu innych miejscach opowiada przewodnik po Polsce dla dzieci „Kropka pe el” pióra Andrzeja Paulukiewicza, dowcipnie zilustrowany przez Dominika Cymera i Rafał Szczepaniaka.

55 najbardziej znanych miejsc w Polsce zostało opisanych w sposób frapujący dzieci, ale i dorosłych oraz doprawiony garścią praktycznych informacji.

 

 

2 i 3. “Oto jest Paryż” i “Oto jest Londyn” Miroslava Šaška

 

 

Kolejne dwa przewodniki oferują podróż
w czasie. “Oto jest Paryż” i “Oto jest Londyn” Miroslava Šaška ukazały się drukiem ponad 50 lat temu i opisują turystyczne pewniaki - miejsca dziś wciąż istniejące, ale już w zupełnie innym, współczesnym kontekście. Paryż i Londyn przełomu lat 50. i 60. ożywają na pięknych ilustracjach autora, wzniecając nostalgię za światem z wszechobecnymi windziarzami, bileterami czy konsjerżkami, za to bez korków samochodowych i zatłoczonych ulic. 
Dla tych, którzy chcą po lekturze szybko wrócić do współczesności, wydawnictwo przygotowało na końcu książek erratę - listę zmian, które zaszły od czasu ich powstania.


 

4. “Pamiątka z Paryża” Tiny Oziewicz

Polecane wideo

 

W serii Mały Koneser wydawane są książki, dla których inspiracją był konkretny obraz. Tina Oziewicz swoją “Pamiątkę z Paryża” oparła na podstawie dzieła Wilhelma Sasnala, przedstawiającego wieżę Eiffla
w bardzo nietypowym otoczeniu. Autorka wysnuła z niego absurdalną i zabawną opowieść o niezwykłym zdarzeniu, związanym z wieżą, do którego doszło pewnego dnia w Paryżu. Równie humorystycznie zilustrował ją Jacek Ambrożewski. Chociaż książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8. roku, sięgają po nią także rozmiłowani w Science Fiction rodzice.

 

5. „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka


 

Dla trochę młodszych (4+) czytelników mamy prawdziwą bombę - pierwsze polskie wydanie jednej z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku: „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.
Tę opowieść o podróży, tym razem w dalekie rejony wyobraźni, od 1963 roku (kiedy to po raz pierwszy została wydana w Stanach Zjednoczonych) kupiło już ponad 19 milionów ludzi a w 2009 roku na jej podstawie powstał film, wyreżyserowany przez Spike’a Jonze’a.

 

Rozdajemy te książki!

Na koniec rzecz najmilsza. Mamy po jednym egzemplarzu każdej tej książki do rozdania. Chętnych prosimy o mejla na adres: redakcja@voyage.pl do poniedziałku 26 maja do godziny 12 w południe.

W mejlu prosimy o informację którą książkę chciałoby się dostać oraz o podanie numeru telefonu. Będzie wtedy szybciej, a zależałoby nam na tym, by książki dotarły do tych, którzy je dostaną jeszcze przed Dniem Dziecka.

Przyjemnego czytania!

Najnowsze

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • Pomysł na nietypowy urlop? Rejs do Berlina!

  Pomysł na nietypowy urlop? Rejs do Berlina!

  Płynąc spacerowym jachtem motorowym po Odrze, wybrać można wiele kierunków, jednak tym, który musi przebyć każdy motorowodniak jest trasa z Wrocławia do Berlina. To blisko 700 km rzecznej żeglugi, podczas której zobaczy się niesamowite miejsca i przeżyje niecodzienne przygody. Przedstawiamy 5 największych atrakcji szlaku Wrocław-Berlin.