Małe podróże Ilustracja z książki "Pamiątka z Paryża" (rys. Jacek Ambrożewski)
Książki dla dzieci

Małe podróże

23maja2014

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Dwie Siostry mamy do rozdania piękne książki. Tym razem z okazji zbliżającego się w radosnych podskokach Dnia Dziecka.

1. „Kropka pe el” Andrzeja Paulukiewicza

 

 

„Wyobraź sobie kraj, w którym statki pływają po trawie, wydmy śpiewają a krasnoludkom stawia się pomniki. Można tam spotkać kobietę z ogonem ryby i stanąć oko w oko
z dinozaurem, zobaczyć miasto w kształcie człowieka, zamek, który jest kalendarzem,
i dom stojący na dachu. Przy granicy działa międzynarodowe ptasie lotnisko, a nad morzem – pogotowie ratunkowe dla fok.
W podziemnych pałacach rzeźby rzeźbią się same a w telewizji można zobaczyć transmisję z kotła czarownic.”

O tych i wielu innych miejscach opowiada przewodnik po Polsce dla dzieci „Kropka pe el” pióra Andrzeja Paulukiewicza, dowcipnie zilustrowany przez Dominika Cymera i Rafał Szczepaniaka.

55 najbardziej znanych miejsc w Polsce zostało opisanych w sposób frapujący dzieci, ale i dorosłych oraz doprawiony garścią praktycznych informacji.

 

 

2 i 3. “Oto jest Paryż” i “Oto jest Londyn” Miroslava Šaška

 

 

Kolejne dwa przewodniki oferują podróż
w czasie. “Oto jest Paryż” i “Oto jest Londyn” Miroslava Šaška ukazały się drukiem ponad 50 lat temu i opisują turystyczne pewniaki - miejsca dziś wciąż istniejące, ale już w zupełnie innym, współczesnym kontekście. Paryż i Londyn przełomu lat 50. i 60. ożywają na pięknych ilustracjach autora, wzniecając nostalgię za światem z wszechobecnymi windziarzami, bileterami czy konsjerżkami, za to bez korków samochodowych i zatłoczonych ulic. 
Dla tych, którzy chcą po lekturze szybko wrócić do współczesności, wydawnictwo przygotowało na końcu książek erratę - listę zmian, które zaszły od czasu ich powstania.


 

4. “Pamiątka z Paryża” Tiny Oziewicz

Polecane wideo

 

W serii Mały Koneser wydawane są książki, dla których inspiracją był konkretny obraz. Tina Oziewicz swoją “Pamiątkę z Paryża” oparła na podstawie dzieła Wilhelma Sasnala, przedstawiającego wieżę Eiffla
w bardzo nietypowym otoczeniu. Autorka wysnuła z niego absurdalną i zabawną opowieść o niezwykłym zdarzeniu, związanym z wieżą, do którego doszło pewnego dnia w Paryżu. Równie humorystycznie zilustrował ją Jacek Ambrożewski. Chociaż książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 8. roku, sięgają po nią także rozmiłowani w Science Fiction rodzice.

 

5. „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka


 

Dla trochę młodszych (4+) czytelników mamy prawdziwą bombę - pierwsze polskie wydanie jednej z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku: „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.
Tę opowieść o podróży, tym razem w dalekie rejony wyobraźni, od 1963 roku (kiedy to po raz pierwszy została wydana w Stanach Zjednoczonych) kupiło już ponad 19 milionów ludzi a w 2009 roku na jej podstawie powstał film, wyreżyserowany przez Spike’a Jonze’a.

 

Rozdajemy te książki!

Na koniec rzecz najmilsza. Mamy po jednym egzemplarzu każdej tej książki do rozdania. Chętnych prosimy o mejla na adres: redakcja@voyage.pl do poniedziałku 26 maja do godziny 12 w południe.

W mejlu prosimy o informację którą książkę chciałoby się dostać oraz o podanie numeru telefonu. Będzie wtedy szybciej, a zależałoby nam na tym, by książki dotarły do tych, którzy je dostaną jeszcze przed Dniem Dziecka.

Przyjemnego czytania!

Najnowsze

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Zagraniczna podróż samochodem może być niezwykłą przygodą, która pozostanie w pamięci całej rodziny na wiele długich lat. Może się jednak tak zdarzyć, że nie będzie to przyjemne wspomnienie, a każdy będzie chciał je jak najszybciej wymazać ze swojej pamięci. Jeżeli w czasie takiej podróży pojawią się problemy z samochodem, a znikąd nie będzie pomocy, będzie to raczej przykra, a nie przyjemna przygoda.

 • USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  Parki narodowe w USA niewątpliwie stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tam cuda natury, jak lodowce, jeziora, góry i prerie oraz dziko żyjące zwierzęta, między innymi niedźwiedzie i bizony.