W Bocianowie O cywilizacji zapomina się tutaj bardzo szybko (fot.: Artur Kot)
Sprawdzone przez nas

W Bocianowie

27października2015

Gościniec Bocianowo Kornelii Westergaard położony jest we wsi Stręgiel koło Węgorzewa, 290 km od Warszawy. Do dyspozycji gości są trzy przestronne pokoje i dwa apartamenty – jeden z nich z kominkiem i wielkim słonecznym tarasem. Pensjonat jest w stanie przyjąć jednorazowo 13 osób.

W sezonie (od maja do końca września) za nocleg ze śniadaniem płaci się od 100 zł za osobę. Obiadokolacja kosztuje dodatkowe 40 zł. Za niewielką dopłatą można zabrać ze sobą psa. Na miejscu znajduje się też sauna, a w starej stodole – karczma z kominkiem i stołem dla kilkunastu biesiadników. Można tu zorganizować zabawę lub warsztaty. Na aktywnych gości czekają rowery do wypożyczenia.
www.gosciniecbocianowo.pl

Makrobiotyczna kuchnia Bocianowa prowadzona jest według zasad pięciu przemian. Wszystkie potrawy przygotowywane są z pełnowartościowych, niepasteryzowanych i niekonserwowanych składników, w ogromnej większości pochodzących z przydomowego ogrodu. Gospodyni uwzględnia wszelkie preferencje żywieniowe gości: dietę wegetariańską, wegańską, bezglutenową czy ukierunkowaną na konkretne problemy zdrowotne.

 

Jednak również ci, którzy zatęsknią za tradycyjną kuchnią, mogą liczyć na klasyczne polskie potrawy (między innymi na niedostępną w sklepach szynkę w sznurku, świeże ryby z miejscowych łowisk oraz domowej roboty nalewki).

Polecane wideo

 

Kornelia chętnie opowiada o zasadach makrobiotyki i technikach oczyszczania organizmu. Takie miniszkolenie zwieńczone jest zazwyczaj wspólnym pieczeniem chleba. Ci, którzy chcą pogłębić wiedzę o makrobiotycznej diecie, mają również możliwość przejścia pięciogodzinnego kursu zdrowego żywienia – 150 zł.

Zalety makrobiotycznej kuchni da się wypróbować także w Warszawie. Macro Bios Bar to stołeczna inicjatywa Kornelii – cateringowa firma, w której codziennie do domu zamówić można bioaktywne i pozbawione chemii posiłki.
www.macrobiosbar.pl

Bocianowo leży zaledwie 2,5 km od objętego strefą ciszy jeziora Stręgiel, połączonego ze Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Pobliskie Węgorzewo oferuje wiele atrakcji dla miłośników sportów wodnych. Odwiedzić można też leżącą niedaleko ostoję żubrów w Puszczy Boreckiej oraz rezerwat ptaków przy jeziorze Oświn.

Najnowsze

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.

 • Wyrusz w rejs pod żaglami ITAKI

  Wyrusz w rejs pod żaglami ITAKI

  Relaks, gorące słońce, błękitne niebo, szum oceanu i rajskie wyspy na horyzoncie tak w jednym zdaniu można opisać propozycję spędzenia urlopu, jaką przygotowała Itaka.

 • Podróże i praca w Holandii- czy da się to pogodzić?

  Podróże i praca w Holandii- czy da się to pogodzić?

  Polaków ogarnął prawdziwy szał podróżowania. Wielu z nas wydaje zarobione przez siebie pieniądze właśnie na zwiedzanie kolejnych krajów i miast. Jednak ten rodzaj rozrywki nie należy do najtańszych. A może pogodzić radość podróżowania z… pracą?