W Bocianowie O cywilizacji zapomina się tutaj bardzo szybko (fot.: Artur Kot)
Sprawdzone przez nas

W Bocianowie

27października2015

Gościniec Bocianowo Kornelii Westergaard położony jest we wsi Stręgiel koło Węgorzewa, 290 km od Warszawy. Do dyspozycji gości są trzy przestronne pokoje i dwa apartamenty – jeden z nich z kominkiem i wielkim słonecznym tarasem. Pensjonat jest w stanie przyjąć jednorazowo 13 osób.

W sezonie (od maja do końca września) za nocleg ze śniadaniem płaci się od 100 zł za osobę. Obiadokolacja kosztuje dodatkowe 40 zł. Za niewielką dopłatą można zabrać ze sobą psa. Na miejscu znajduje się też sauna, a w starej stodole – karczma z kominkiem i stołem dla kilkunastu biesiadników. Można tu zorganizować zabawę lub warsztaty. Na aktywnych gości czekają rowery do wypożyczenia.
www.gosciniecbocianowo.pl

Makrobiotyczna kuchnia Bocianowa prowadzona jest według zasad pięciu przemian. Wszystkie potrawy przygotowywane są z pełnowartościowych, niepasteryzowanych i niekonserwowanych składników, w ogromnej większości pochodzących z przydomowego ogrodu. Gospodyni uwzględnia wszelkie preferencje żywieniowe gości: dietę wegetariańską, wegańską, bezglutenową czy ukierunkowaną na konkretne problemy zdrowotne.

 

Jednak również ci, którzy zatęsknią za tradycyjną kuchnią, mogą liczyć na klasyczne polskie potrawy (między innymi na niedostępną w sklepach szynkę w sznurku, świeże ryby z miejscowych łowisk oraz domowej roboty nalewki).

Polecane wideo

 

Kornelia chętnie opowiada o zasadach makrobiotyki i technikach oczyszczania organizmu. Takie miniszkolenie zwieńczone jest zazwyczaj wspólnym pieczeniem chleba. Ci, którzy chcą pogłębić wiedzę o makrobiotycznej diecie, mają również możliwość przejścia pięciogodzinnego kursu zdrowego żywienia – 150 zł.

Zalety makrobiotycznej kuchni da się wypróbować także w Warszawie. Macro Bios Bar to stołeczna inicjatywa Kornelii – cateringowa firma, w której codziennie do domu zamówić można bioaktywne i pozbawione chemii posiłki.
www.macrobiosbar.pl

Bocianowo leży zaledwie 2,5 km od objętego strefą ciszy jeziora Stręgiel, połączonego ze Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Pobliskie Węgorzewo oferuje wiele atrakcji dla miłośników sportów wodnych. Odwiedzić można też leżącą niedaleko ostoję żubrów w Puszczy Boreckiej oraz rezerwat ptaków przy jeziorze Oświn.

Najnowsze

 • Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Dla niektórych podróż samolotem to rozrywka i ekscytujące wydarzenie. Dla innych stres, nuda i zmęczenie. Bez względu na to do której grupy należysz, warto spędzić godziny w samolocie w możliwie najlepszy sposób. Najlepszą ku temu okazję zapewniają podróże prywatnymi odrzutowcami, które coraz prężniej działają na polskim rynku. Sprawdź, jak efektywnie spędzić czas na pokładzie samolotu.

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.