Elżbiety Dzikowskiej „Polska znana i mniej znana"
Recenzja książki...

Elżbiety Dzikowskiej „Polska znana i mniej znana"

12lutego2016

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda Biebrza? Co kryje się w Łowiczu, a gdzie znajdują się Sanok i Ustrzyki? A może ciekawi Was w jakim mieście znajduje się „Mały Wawel”?

Polecane wideo

Elżbieta Dzikowska w swojej książce „Polska znana i mniej znana” zabiera nas w podróż po Polsce. Lata wyjazdów, setki zdjęć, miliony historii, a wszystko to w kraju nad Wisłą.

O Polsce można by pisać wiele, a i tak ciężko oddać jej urok. Autorce idealnie się to udaje. Zabiera czytelnika w nieznane. Pokazuje miejsca, o których często się zapomina, a przecież są tuż obok nas.
Najnowsza książka Dzikowskiej przypomina w efektowny sposób, że Polska może być porywająca, pełna energii i tajemniczości. To wszystko oczywiście dzięki wcześniejszym doświadczeniom podróżniczki, która lata spędziła na odkrywaniu
i opisywaniu swojego kraju. Teraz, mając do dyspozycji aparat i pióro, tchnęła nowe życie w zapomniane miejsca, zarówno odwołując się do rodzimej tradycji, jak
i podrasowując je inteligentnie na współczesną, mocno energetyczną modłę. Sama książka emanuje czystą i nieskrępowaną radością odkrywania. To wydawnictwo jest
dla ludzi – nie bójcie się więc i cieszcie się Polską! (10/10)

Najnowsze

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • Pomysł na nietypowy urlop? Rejs do Berlina!

  Pomysł na nietypowy urlop? Rejs do Berlina!

  Płynąc spacerowym jachtem motorowym po Odrze, wybrać można wiele kierunków, jednak tym, który musi przebyć każdy motorowodniak jest trasa z Wrocławia do Berlina. To blisko 700 km rzecznej żeglugi, podczas której zobaczy się niesamowite miejsca i przeżyje niecodzienne przygody. Przedstawiamy 5 największych atrakcji szlaku Wrocław-Berlin.

 • Wiosenny urlop na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

  Wiosenny urlop na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

  Coraz więcej osób planujących zimowy wyjazd dostrzega nie tylko korzyści związane z wypoczynkiem poza domem, ale również realne zagrożenia. Jakie ubezpieczenie powinny kupić, aby zapewnić sobie kompleksową ochronę ze strony towarzystwa?