Elżbiety Dzikowskiej „Polska znana i mniej znana"
Recenzja książki...

Elżbiety Dzikowskiej „Polska znana i mniej znana"

12lutego2016

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda Biebrza? Co kryje się w Łowiczu, a gdzie znajdują się Sanok i Ustrzyki? A może ciekawi Was w jakim mieście znajduje się „Mały Wawel”?

Polecane wideo

Elżbieta Dzikowska w swojej książce „Polska znana i mniej znana” zabiera nas w podróż po Polsce. Lata wyjazdów, setki zdjęć, miliony historii, a wszystko to w kraju nad Wisłą.

O Polsce można by pisać wiele, a i tak ciężko oddać jej urok. Autorce idealnie się to udaje. Zabiera czytelnika w nieznane. Pokazuje miejsca, o których często się zapomina, a przecież są tuż obok nas.
Najnowsza książka Dzikowskiej przypomina w efektowny sposób, że Polska może być porywająca, pełna energii i tajemniczości. To wszystko oczywiście dzięki wcześniejszym doświadczeniom podróżniczki, która lata spędziła na odkrywaniu
i opisywaniu swojego kraju. Teraz, mając do dyspozycji aparat i pióro, tchnęła nowe życie w zapomniane miejsca, zarówno odwołując się do rodzimej tradycji, jak
i podrasowując je inteligentnie na współczesną, mocno energetyczną modłę. Sama książka emanuje czystą i nieskrępowaną radością odkrywania. To wydawnictwo jest
dla ludzi – nie bójcie się więc i cieszcie się Polską! (10/10)

Najnowsze

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.