Długi jasny obłok Rolex Learning Center znajduje się na kampusie Politechniki (fot. SANAA)
Szwajcaria

Długi jasny obłok

22listopada2010

Z daleka wygląda jak chmura ścieląca się nad ziemią. Z bliska – jak statek kosmiczny. Przeszklony falujący wehikuł z innej planety, który wylądował na łące w Szwajcarii. Ale Rolex Learning Center w Lozannie jest w rzeczywistości wyjątkowym ośrodkiem naukowym i innowacyjnym przykładem architektury przyszłości.

Szwajcarskie centrum nie powstałoby w tej formie, gdyby nie Patrick Aebischer, rektor lozańskiej Politechniki. Chirurg, neurofizyk, człowiek renesansu przeniesiony w postgoogle’owską rzeczywistość. Ktoś, kto zrozumiał, że dziś w nauce nic nie dzieje się osobno, a warunkiem innowacji i sukcesu jest interdyscyplinarność oraz brak schematów.

To zaledwie początek tekstu Ewy Burskiej o Rolex Learning Center w Lozannie. Cały przeczytasz w Voyage 11/2013, który można jeszcze znaleźć w kioskach.

Najnowsze

 • Pięć miast na weekendowy wypad

  Pięć miast na weekendowy wypad

  Dokąd pojechać na krótka wycieczkę? Oto propozycje pięciu miast, które choć wydają się znane i popularne, to jednak cały czas potrafią zaskoczyć.

 • Popłyń z wiosłem na desce

  Popłyń z wiosłem na desce

  W tegoroczne wakacje po raz drugi zawodnicy rywalizować będą o tytuł mistrza Polski w wyścigu na rzece na desce z wiosłem. II Otwarte Mistrzostwa Polski w SUP na Rzekach odbędą się w lipcu w Piwnicznej-Zdroju.

 • Siostra Aleksandra od chasydów

  Siostra Aleksandra od chasydów

  Szczęście, miłość, dzieci, sukcesy w interesach, wymarzone studia – to wszystko można zdobyć w Leżajsku. Wystarczy poprosić o pomoc Matkę Boską ze słynącego z cudów obrazu lub nieżyjącego od 228 lat cadyka. Najlepiej podczas dorocznej pielgrzymki chasydów.