Długi jasny obłok Rolex Learning Center znajduje się na kampusie Politechniki (fot. SANAA)
Szwajcaria

Długi jasny obłok

22listopada2010

Z daleka wygląda jak chmura ścieląca się nad ziemią. Z bliska – jak statek kosmiczny. Przeszklony falujący wehikuł z innej planety, który wylądował na łące w Szwajcarii. Ale Rolex Learning Center w Lozannie jest w rzeczywistości wyjątkowym ośrodkiem naukowym i innowacyjnym przykładem architektury przyszłości.

Szwajcarskie centrum nie powstałoby w tej formie, gdyby nie Patrick Aebischer, rektor lozańskiej Politechniki. Chirurg, neurofizyk, człowiek renesansu przeniesiony w postgoogle’owską rzeczywistość. Ktoś, kto zrozumiał, że dziś w nauce nic nie dzieje się osobno, a warunkiem innowacji i sukcesu jest interdyscyplinarność oraz brak schematów.

To zaledwie początek tekstu Ewy Burskiej o Rolex Learning Center w Lozannie. Cały przeczytasz w Voyage 11/2013, który można jeszcze znaleźć w kioskach.

Najnowsze

 • Walizka trafi do Łodzi

  Walizka trafi do Łodzi

  Znamy laureatów naszej zabawy, w której zdobyć można było elegancką, solidną i pakowną walizkę francuskiej firmy DELSEY Paris.

 • Miasto niedoceniane

  Miasto niedoceniane

  Założony w X wieku Słupsk, położony 18 km od morskiego brzegu, intryguje średniowieczną starówką, sympatyczną atmosferą i bogatym życiem kulturalnym. Mało kto jednak o tym wie. Poniżej kilka atrakcji tego miasta.

 • Zakopane, Zakopane

  Zakopane, Zakopane

  Stolica Tatr to niezmiennie najbardziej popularne miejsce zimowego wypoczynku w Polsce. Przynajmniej jeśli chodzi o wyjazdy organizowane indywidualnie. Co ciekawe - odpoczynek w Zakopanem w okresie świąteczno-sylwestrowym wcale nie jest najdroższy w Polsce.