Długi jasny obłok Rolex Learning Center znajduje się na kampusie Politechniki (fot. SANAA)
Szwajcaria

Długi jasny obłok

22listopada2010

Z daleka wygląda jak chmura ścieląca się nad ziemią. Z bliska – jak statek kosmiczny. Przeszklony falujący wehikuł z innej planety, który wylądował na łące w Szwajcarii. Ale Rolex Learning Center w Lozannie jest w rzeczywistości wyjątkowym ośrodkiem naukowym i innowacyjnym przykładem architektury przyszłości.

Szwajcarskie centrum nie powstałoby w tej formie, gdyby nie Patrick Aebischer, rektor lozańskiej Politechniki. Chirurg, neurofizyk, człowiek renesansu przeniesiony w postgoogle’owską rzeczywistość. Ktoś, kto zrozumiał, że dziś w nauce nic nie dzieje się osobno, a warunkiem innowacji i sukcesu jest interdyscyplinarność oraz brak schematów.

To zaledwie początek tekstu Ewy Burskiej o Rolex Learning Center w Lozannie. Cały przeczytasz w Voyage 11/2013, który można jeszcze znaleźć w kioskach.

Najnowsze

 • #MojaOkolica!

  #MojaOkolica!

  Przeczytajcie o nietypowej akcji firmy Eniro!

 • Gdzie smacznie zjeść w Poznaniu

  Gdzie smacznie zjeść w Poznaniu

  Mają menu opracowane we współpracy szefów kuchni z artystami, dania z lokalnych, ekologicznych produktów, propozycje dla mięsożerców, miłośników ryb i owoców morza, ale też dla wegetarian, wegan, osób z nietolerancją laktozy czy glutenu.

 • Paprykarz / Paprikás krumpli

  Paprykarz / Paprikás krumpli

  Wbrew utartej opinii kuchnia węgierska nie tylko czerwonej papryce zawdzięcza swoją wyrazistość. Pieprz, cebula, czosnek czy pomidory też dają z siebie wszystko. Ich połączone siły stworzyły jedną z kulinarnych legend: paprykarz.