Długi jasny obłok Rolex Learning Center znajduje się na kampusie Politechniki (fot. SANAA)
Szwajcaria

Długi jasny obłok

22listopada2010

Z daleka wygląda jak chmura ścieląca się nad ziemią. Z bliska – jak statek kosmiczny. Przeszklony falujący wehikuł z innej planety, który wylądował na łące w Szwajcarii. Ale Rolex Learning Center w Lozannie jest w rzeczywistości wyjątkowym ośrodkiem naukowym i innowacyjnym przykładem architektury przyszłości.

Szwajcarskie centrum nie powstałoby w tej formie, gdyby nie Patrick Aebischer, rektor lozańskiej Politechniki. Chirurg, neurofizyk, człowiek renesansu przeniesiony w postgoogle’owską rzeczywistość. Ktoś, kto zrozumiał, że dziś w nauce nic nie dzieje się osobno, a warunkiem innowacji i sukcesu jest interdyscyplinarność oraz brak schematów.

To zaledwie początek tekstu Ewy Burskiej o Rolex Learning Center w Lozannie. Cały przeczytasz w Voyage 11/2013, który można jeszcze znaleźć w kioskach.

Najnowsze

 • PKP na mapach Google’a

  PKP na mapach Google’a

  Google Polska i PKP Intercity rozpoczęły współpracę, dzięki której na Mapach Google dostępne będą połączenia przewoźnika. Osoby planujące podróż z pomocą Map Google zyskają dostęp do informacji o połączeniach kolejowych na terenie Polski.

 • Dobry początek dnia

  Dobry początek dnia

  Na zimno i gorąco. Słodko i słono. Elegancko i przaśnie. Dla mięsożerców, miłośników slow food, wegan i witarian. We Wrocławiu zapachniało nowościami. Nie tylko w śniadaniowym menu. Wraz z młodym pokoleniem restauratorów pojawiły się też alternatywne pomysły na działalność biznesową, coraz częściej zaangażowaną w codzienne życie mieszkańców.

 • Zimowe Ptakoliczenie

  Zimowe Ptakoliczenie

  Wszystkich, którzy chcieliby lepiej poznać ptaki zimujące u nas, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w najbliższy weekend zaprasza na spacery ornitologiczne.