Długi jasny obłok Rolex Learning Center znajduje się na kampusie Politechniki (fot. SANAA)
Szwajcaria

Długi jasny obłok

22listopada2010

Z daleka wygląda jak chmura ścieląca się nad ziemią. Z bliska – jak statek kosmiczny. Przeszklony falujący wehikuł z innej planety, który wylądował na łące w Szwajcarii. Ale Rolex Learning Center w Lozannie jest w rzeczywistości wyjątkowym ośrodkiem naukowym i innowacyjnym przykładem architektury przyszłości.

Szwajcarskie centrum nie powstałoby w tej formie, gdyby nie Patrick Aebischer, rektor lozańskiej Politechniki. Chirurg, neurofizyk, człowiek renesansu przeniesiony w postgoogle’owską rzeczywistość. Ktoś, kto zrozumiał, że dziś w nauce nic nie dzieje się osobno, a warunkiem innowacji i sukcesu jest interdyscyplinarność oraz brak schematów.

To zaledwie początek tekstu Ewy Burskiej o Rolex Learning Center w Lozannie. Cały przeczytasz w Voyage 11/2013, który można jeszcze znaleźć w kioskach.

Najnowsze

 • Zostań Sztukmistrzem

  Zostań Sztukmistrzem

  Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie to wielkie święto radości, rozrywki na najwyższym poziomie. To czas obcowania z kulturą, która jest atrakcyjna i ożywcza. Carnaval Sztukmistrzów to atmosfera otwartości i fiesty przez cztery dni od 23 do 26 lipca. W tym roku czeka 147 wydarzeń, atrakcje dla dzieci i dorosłych, od rana do nocy, w scenerii najpiękniejszych miejsc Lublina.

 • Egzamin z wytrzymałości

  Egzamin z wytrzymałości

  Mają być poręczne i odporne na trudy podróżowania, nie tracąc przy tym odpowiedniej optyki. A jeśli do tego można z nimi zanurkować lub bez obaw oddać je w ręce dziecka... te aparaty to mocni kandydaci na wiernych towarzyszy.

 • Lato lunaparków

  Lato lunaparków

  Kiczowate kolory, niezdrowe jedzenie, zwyczajny śmiech, przyjemny strach. Nie zgrywaj dorosłego i kup bilet. Wesołe miasteczka nie starzeją się nigdy.