Długi jasny obłok Rolex Learning Center znajduje się na kampusie Politechniki (fot. SANAA)
Szwajcaria

Długi jasny obłok

22listopada2010

Z daleka wygląda jak chmura ścieląca się nad ziemią. Z bliska – jak statek kosmiczny. Przeszklony falujący wehikuł z innej planety, który wylądował na łące w Szwajcarii. Ale Rolex Learning Center w Lozannie jest w rzeczywistości wyjątkowym ośrodkiem naukowym i innowacyjnym przykładem architektury przyszłości.

Szwajcarskie centrum nie powstałoby w tej formie, gdyby nie Patrick Aebischer, rektor lozańskiej Politechniki. Chirurg, neurofizyk, człowiek renesansu przeniesiony w postgoogle’owską rzeczywistość. Ktoś, kto zrozumiał, że dziś w nauce nic nie dzieje się osobno, a warunkiem innowacji i sukcesu jest interdyscyplinarność oraz brak schematów.

To zaledwie początek tekstu Ewy Burskiej o Rolex Learning Center w Lozannie. Cały przeczytasz w Voyage 11/2013, który można jeszcze znaleźć w kioskach.

Najnowsze

 • Można kupować bilety na Pendolino

  Można kupować bilety na Pendolino

  Po pięciu dniach problemów PKP Intercity uruchomiło wreszcie internetową sprzedaż biletów na Pendolino. W ramach rekompensaty za poślizg przewoźnik potroił pulę najtańszych biletów.

 • W Bieszczady na konie

  W Bieszczady na konie

  W Bieszczadach jazda na koniach ciągle ma w sobie coś z odkrywania dzikiego kontynentu. Dla zainteresowanych - poniżej - kilka adresów miejsc, w których można konia pożyczyć na przykład na dzień jak i przez tydzień doskonalić jazdę w terenie.

 • Cypr: hotele i restauracje

  Cypr: hotele i restauracje

  Urlop na Cyprze? Te kilka adresów może się przydać.