Długi jasny obłok Rolex Learning Center znajduje się na kampusie Politechniki (fot. SANAA)
Szwajcaria

Długi jasny obłok

22listopada2010

Z daleka wygląda jak chmura ścieląca się nad ziemią. Z bliska – jak statek kosmiczny. Przeszklony falujący wehikuł z innej planety, który wylądował na łące w Szwajcarii. Ale Rolex Learning Center w Lozannie jest w rzeczywistości wyjątkowym ośrodkiem naukowym i innowacyjnym przykładem architektury przyszłości.

Szwajcarskie centrum nie powstałoby w tej formie, gdyby nie Patrick Aebischer, rektor lozańskiej Politechniki. Chirurg, neurofizyk, człowiek renesansu przeniesiony w postgoogle’owską rzeczywistość. Ktoś, kto zrozumiał, że dziś w nauce nic nie dzieje się osobno, a warunkiem innowacji i sukcesu jest interdyscyplinarność oraz brak schematów.

To zaledwie początek tekstu Ewy Burskiej o Rolex Learning Center w Lozannie. Cały przeczytasz w Voyage 11/2013, który można jeszcze znaleźć w kioskach.

Najnowsze

 • Wakacje reportera

  Wakacje reportera

  Pociągają go krajobrazy nienaruszone przez człowieka – jak na Falklandach. Puste przestrzenie – jak na Islandii. Odpoczynku nie szuka jednak w szerokim świecie, ale na plaży w Juracie. Fotoreporter Chris Niedenthal, laureat nagrody World Press Photo, został w 2014 roku twarzą pokazywanego w zagranicznych stacjach telewizyjnych spotu „Polska. Spring into New” promującego sukces polskiej transformacji.

 • I w terenie i w Ferrari

  I w terenie i w Ferrari

  Tegoroczne lato było ładne, ciepłe, wiele osób, które wypoczywały w Polsce zdecydowało się nie tylko na wypoczynek na plaży, lecz również zainwestowało w realizację niecodziennych marzeń i pasji. Serwis prezentmarzen.pl przygotował zestawienie 7 atrakcji, z których najchętniej korzystali Polacy podczas wakacji 2014.

 • Festiwal nalewek

  Festiwal nalewek

  W sobotę 20 września w leżącym niedaleko Żelazowej Woli Dworze Strzyżew odbędzie się Mazowiecki Festiwal Nalewek. Impreza zostanie zorganizowana po raz drugi.