Jak oszczędzać dzięki wymianie waluty online
Turystyczny poradnik

Jak oszczędzać dzięki wymianie waluty online

18sierpnia2015

W dzisiejszych czasach świat stoi przed nami otworem – z jednego jego końca na drugi możemy dotrzeć w ciągu kilku godzin. Chcąc podróżować i zobaczyć jak najwięcej, musimy jednak nauczyć się jak robić to oszczędnie, a jednym ze sposobów na podróżnicze oszczędzanie jest wymiana waluty online.

Polecane wideo

Podróżuj więcej... za mniej!

Jest tyle zakątków całej Ziemi, które chciałbyś zobaczyć: romantyczny Paryż, zachwycający Rzym, fantastyczna Barcelona i wiele, wiele innych. Żeby móc to zrobić, potrzebne są pieniądze, i to niemałe. W ramach oszczędności potrafisz już znaleźć najtańsze połączenia lotnicze, niezbyt drogie kwatery, wiesz gdzie zjesz pyszny obiad za rozsądną cenę. Ale czy wiesz, że możesz także oszczędzać na wymianie waluty?

Przez całe lata musieliśmy korzystać z kantorów, ewentualnie pieniądze mogliśmy wymienić także w banku. Każda taka wizyta kończyła się irytacją, że obcą walutę kupujemy drogo, a sprzedajemy tanio – w każdym razie zawsze dostawaliśmy mniej niż byśmy sobie tego życzyli. Winowajcą takiego stanu rzeczy jest spread, czyli różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty. Placówki takiego typu jak tradycyjny kantor czy bank żeby bezpiecznie zarabiać na wymianie, muszą zabezpieczać się przed zmianami kursów, stąd spread zazwyczaj waha się w przedziale od kilku do nawet kilkunastu procent wartości waluty.

Kantory internetowe nie mają takiej potrzeby, ponieważ ich kursy są na bieżąco aktualizowane na rynku Forex – w kantorach online spread osiąga zazwyczaj wielkość do ok. 1%. A to jest już spora różnica, prawda? Przykładowo: chcemy kupić 300 funtów na krótki wyjazd do Londynu. Dzięki kalkulatorowi korzyści na stronie ergokantor.pl możemy szybko porównać, ile byśmy zapłacili za walutę w banku i wyniki są zaskakujące: na tej niewielkiej transakcji możemy oszczędzić aż do 80 zł, w zależności od wybranego banku. A im częściej wymieniamy walutę, tym więcej zaoszczędzimy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kantor internetowy?

Zanim wybierzesz kantor internetowy, sprawdź opinię, jaką się cieszy. Jeśli posiada wielu zadowolonych klientów, możesz być pewien, że nie zostaniesz oszukany. Jeśli natomiast wirtualny kantor reklamuje się jako najtańszy, ale ma złą famę, lepiej się powstrzymać przed transakcją. ergokantor.pl to kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych klientów, co możesz sprawdzić w niezależnych serwisach z opiniami.

Warto upewnić się także na jaką skalę działa kantor – czy długo istnieje na rynku? Ilu klientów z niego skorzystało? Czy posiada niezbędne certyfikaty rzetelności? Czy pojawiają się o nim wiadomości w mediach i czy aby na pewno są one pozytywne? Tego typu informacje zazwyczaj znajdziemy od razu po wejściu na stronę kantoru, ponieważ to w jego interesie jest, aby nowy potencjalny klient chciał mu zaufać.

Jeśli zależy Ci na szybkich i bezpłatnych przelewach (przecież przy częstych podróżach to kolejna oszczędność rzędu kilkudziesięciu złotych), sprawdź także z jakimi bankami kantor współpracuje. Jeśli jest wśród nich Twój bank, możesz się spodziewać, że wymiana waluty nie potrwa długo. Wielką zaletą wymiany waluty w ergokantor.pl jest to, że współpracuje on z kilkunastoma bankami (a lista ta wciąż się wydłuża), dzięki czemu większość przelewów krajowych i walutowych jest całkowicie bezpłatna.

Jak działa wymiana waluty online?

Oszczędzanie z ergokantor.pl jest banalnie proste: wystarczy posiadać przynajmniej dwa konta bankowe (w złotówkach oraz walutowe), a potem zarejestrować się w serwisie. Następnie należy wybrać interesujący nas kurs, zatwierdzić go i wykonać przelew na wskazany rachunek kantoru. To już wszystko – teraz tylko czekamy na przelew zwrotny.

Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas: całość transakcji trwa z reguły do 15-30 minut, co jest zależne od tego w jakim banku posiadamy konto. Dzięki błyskawicznej wymianie nigdy nie jest za późno na zakup waluty – możesz zapomnieć o przypadkowych zakupach waluty w kantorach na lotniskach czy dworcach (gdzie naprawdę sporo się przepłaca). W ergokantor.pl zleceń transakcji możesz dokonywać o każdej porze dnia i nocy, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wymiana waluty staje się w ten sposób nie tylko oszczędna, ale i bardzo wygodna.

Pamiętaj: im częściej wymieniasz walutę w kantorze internetowym, tym więcej jesteś w stanie zaoszczędzić na kolejne podróże.

Najnowsze

 • Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  W ostatnich latach trekking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Trekking jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a więc jest dostępny dla większości z nas. Wystarczy wyposażyć się w dobre kijki trekkingowe, aby móc w pełni czerpać z tej formy aktywności.

 • Social media, oklejanie samochodów i mailing, czyli skuteczne sposoby na nowoczesny marketing

  Social media, oklejanie samochodów i mailing, czyli skuteczne sposoby na nowoczesny marketing

  Przed współczesnymi przedsiębiorcami stoi trudne zadanie sprzedaży usług i produktów.

 • Pomysł na weekend w Polsce? Poznań!

  Pomysł na weekend w Polsce? Poznań!

  Poznań kojarzy nam się przede wszystkim z pysznymi rogalami marcińskimi. W żadnym innym mieście w Polsce nie wypieka się ich z takim kunsztem i smakiem. Jest jeszcze kilka aspektów dla których warto wybrać się do tego miasta, choćby na weekend.

Polecamy