Jak oszczędzać dzięki wymianie waluty online
Turystyczny poradnik

Jak oszczędzać dzięki wymianie waluty online

18sierpnia2015

W dzisiejszych czasach świat stoi przed nami otworem – z jednego jego końca na drugi możemy dotrzeć w ciągu kilku godzin. Chcąc podróżować i zobaczyć jak najwięcej, musimy jednak nauczyć się jak robić to oszczędnie, a jednym ze sposobów na podróżnicze oszczędzanie jest wymiana waluty online.

Polecane wideo

Podróżuj więcej... za mniej!

Jest tyle zakątków całej Ziemi, które chciałbyś zobaczyć: romantyczny Paryż, zachwycający Rzym, fantastyczna Barcelona i wiele, wiele innych. Żeby móc to zrobić, potrzebne są pieniądze, i to niemałe. W ramach oszczędności potrafisz już znaleźć najtańsze połączenia lotnicze, niezbyt drogie kwatery, wiesz gdzie zjesz pyszny obiad za rozsądną cenę. Ale czy wiesz, że możesz także oszczędzać na wymianie waluty?

Przez całe lata musieliśmy korzystać z kantorów, ewentualnie pieniądze mogliśmy wymienić także w banku. Każda taka wizyta kończyła się irytacją, że obcą walutę kupujemy drogo, a sprzedajemy tanio – w każdym razie zawsze dostawaliśmy mniej niż byśmy sobie tego życzyli. Winowajcą takiego stanu rzeczy jest spread, czyli różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży waluty. Placówki takiego typu jak tradycyjny kantor czy bank żeby bezpiecznie zarabiać na wymianie, muszą zabezpieczać się przed zmianami kursów, stąd spread zazwyczaj waha się w przedziale od kilku do nawet kilkunastu procent wartości waluty.

Kantory internetowe nie mają takiej potrzeby, ponieważ ich kursy są na bieżąco aktualizowane na rynku Forex – w kantorach online spread osiąga zazwyczaj wielkość do ok. 1%. A to jest już spora różnica, prawda? Przykładowo: chcemy kupić 300 funtów na krótki wyjazd do Londynu. Dzięki kalkulatorowi korzyści na stronie ergokantor.pl możemy szybko porównać, ile byśmy zapłacili za walutę w banku i wyniki są zaskakujące: na tej niewielkiej transakcji możemy oszczędzić aż do 80 zł, w zależności od wybranego banku. A im częściej wymieniamy walutę, tym więcej zaoszczędzimy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kantor internetowy?

Zanim wybierzesz kantor internetowy, sprawdź opinię, jaką się cieszy. Jeśli posiada wielu zadowolonych klientów, możesz być pewien, że nie zostaniesz oszukany. Jeśli natomiast wirtualny kantor reklamuje się jako najtańszy, ale ma złą famę, lepiej się powstrzymać przed transakcją. ergokantor.pl to kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych klientów, co możesz sprawdzić w niezależnych serwisach z opiniami.

Warto upewnić się także na jaką skalę działa kantor – czy długo istnieje na rynku? Ilu klientów z niego skorzystało? Czy posiada niezbędne certyfikaty rzetelności? Czy pojawiają się o nim wiadomości w mediach i czy aby na pewno są one pozytywne? Tego typu informacje zazwyczaj znajdziemy od razu po wejściu na stronę kantoru, ponieważ to w jego interesie jest, aby nowy potencjalny klient chciał mu zaufać.

Jeśli zależy Ci na szybkich i bezpłatnych przelewach (przecież przy częstych podróżach to kolejna oszczędność rzędu kilkudziesięciu złotych), sprawdź także z jakimi bankami kantor współpracuje. Jeśli jest wśród nich Twój bank, możesz się spodziewać, że wymiana waluty nie potrwa długo. Wielką zaletą wymiany waluty w ergokantor.pl jest to, że współpracuje on z kilkunastoma bankami (a lista ta wciąż się wydłuża), dzięki czemu większość przelewów krajowych i walutowych jest całkowicie bezpłatna.

Jak działa wymiana waluty online?

Oszczędzanie z ergokantor.pl jest banalnie proste: wystarczy posiadać przynajmniej dwa konta bankowe (w złotówkach oraz walutowe), a potem zarejestrować się w serwisie. Następnie należy wybrać interesujący nas kurs, zatwierdzić go i wykonać przelew na wskazany rachunek kantoru. To już wszystko – teraz tylko czekamy na przelew zwrotny.

Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas: całość transakcji trwa z reguły do 15-30 minut, co jest zależne od tego w jakim banku posiadamy konto. Dzięki błyskawicznej wymianie nigdy nie jest za późno na zakup waluty – możesz zapomnieć o przypadkowych zakupach waluty w kantorach na lotniskach czy dworcach (gdzie naprawdę sporo się przepłaca). W ergokantor.pl zleceń transakcji możesz dokonywać o każdej porze dnia i nocy, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wymiana waluty staje się w ten sposób nie tylko oszczędna, ale i bardzo wygodna.

Pamiętaj: im częściej wymieniasz walutę w kantorze internetowym, tym więcej jesteś w stanie zaoszczędzić na kolejne podróże.

Najnowsze

 • Operacja LOT 2

  Operacja LOT 2

  Nowa seria najbardziej odlotowej produkcji Discovery Channel. Premiera: środa, 11 października, godz. 22:00 na Discovery Channel.

 • Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Mężczyźni nam wmawiają, że jeździmy gorzej i nie znamy się na autach. Istnieje wręcz przekonanie, że wszystko co związane z samochodem to męska rzecz. Dlaczego to mój mąż, partner, czy tata ma decydować „kto”, a właściwie „co” będzie zaspokajać moje potrzeby motoryzacyjne? Skoro umiem kupić nowe buty, to dlaczego miałabym nie poradzić sobie podczas zakupu auta? Swoje poszukiwania ideału motoryzacyjnego rozpoczynam od testu najnowszej wersji MINI Clubman.

 • NoBo Hotel*** oraz restauracja Kolory Wina w Łodzi

  NoBo Hotel*** oraz restauracja Kolory Wina w Łodzi

  NoBo Hotel*** w Łodzi to nowoczesny, designerski hotel, który powstał z pasji do tworzenia rzeczy nieprzeciętnych. Dzięki niepowtarzalnej estetyce oraz pięknym, nietuzinkowym wnętrzom kreuje wyjątkową, indywidualną atmosferę.

Polecamy

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?