Lekcja włoskiego fot. materiały prasowe
Zatrzymaj się w Rzymie

Lekcja włoskiego

26kwietnia2016

Dobre sąsiedztwo zobowiązuje. Tuż obok jednego z najpiękniejszych placów Rzymu powstał wyrafinowany, ale i pełen zawadiackiej lekkości hotel, który miłośników włoskiego wzornictwa od razu przyprawił o przyspieszone bicie serca.

Piazza Navona jest miejscem spotkań. Najpierw baroku z antykiem – podłużny plac uzyskał dzisiejszy kształt w XVII wieku, ale odtwarza zarys stadionu cesarza Domicjana; potem Nilu z Dunajem, Gangesem i La Platą – ich wody mogły się zmieszać tylko
w fontannie Czterech Rzek; wreszcie słynnych artystów oraz budowniczych Wiecznego Miasta – rzeźbiarza i architekta Giana Lorenza Berniniego z jego rywalem Franceskiem Borrominim.

 

(fot. Designhotels.com)

 

Wszyscy powtarzają, jak to wielki Bernini, pracując nad wspomnianą fontanną, kazał posągowi symbolizującemu La Platę zasłaniać z odrazą oczy na widok dzieła Borrominiego – kościoła św. Agnieszki (anegdota tyleż smakowita, co nieprawdziwa,
bo kiedy powstawała świątynia, wodotrysk działał już w najlepsze). Zaś parę kroków
od południowego krańca placu, w kilkupiętrowym palazzo z XVII stulecia spotykają się słynni dizajnerzy.


Lub raczej ich projekty. Fotele Ico Parisiego, lampy Giò Pontiego, szafki Silvia Cavatorty, wazony Paola Veniniego – ikony włoskiego wzornictwa, przeważnie z lat 50. ubiegłego stulecia – zadomowiły się w 10 apartamentach nowego hotelu G-Rough. Pomysłodawcy
i właściciele pensjonatu – Emanuele Garosci, który sam siebie lubi nazywać wizjonerem, oraz jego partner w interesach Gabriele Salini – chwalą się, że życie poświęcali wyłącznie własnym pasjom.

 

(fot. Designhotels.com)

 

Członkom rzymskiej socjety w dziewiątym pokoleniu łatwo składać podobne deklaracje, ale trzeba przyznać, że w zabytkowych wnętrzach znaleźli pole do popisu. „Luksus
to dla nas historyczne tło, dobry dizajn i artystyczna swoboda” – tłumaczy Gabriele. Najważniejsze przykazanie dla projektantów polegało na ograniczeniu wyposażenia wyłącznie do włoskich sprzętów oraz ich odpowiednim wyeksponowaniu. Zero przesady, sama esencja.

Polecane wideo

 

(fot. Designhotels.com)


Niektóre pomieszczenia mają ściany oskrobane do gołego tynku, jednak ta zaskakująco nowoczesna surowość zapracowała na końcowy efekt. Łazienki nie stronią od przepychu, a urządzone ze smakiem pokoje dzienne – zarazem stonowane, jak i bogate w mocne akcenty kolorystyczne – mogą się kojarzyć z żywą galerią dizajnu. Źywą, bo nie nudną. Taką do zamieszkania.

 

G-Rough, Piazza Pasquino 69,

Rzym; apartamenty od 348 euro/1485 zł

www.g-rough.com

Najnowsze

 • Nadbałtyckie rekordy

  Nadbałtyckie rekordy

  Popularność naszego wybrzeża rośnie. Skąd na plażach rekordowe liczby turystów?

 • Skoki spadochronowe w tandemie- przeżyj podniebną przygodę już dziś!

  Skoki spadochronowe w tandemie- przeżyj podniebną przygodę już dziś!

  Każdy kiedyś zastanawiał się, jak to jest poczuć się całkowicie wolnym i beztroskim, gdzieś daleko od problemów oraz codziennych zmartwień.

 • Cztery wesela i… rozwód

  Cztery wesela i… rozwód

  W nowej odsłonie filmowej kampanii reklamowej Panorama Firm kolejny raz podkreśla znaczenie wyszukiwania lokalnego. Tym razem w kinie i w Internecie będzie można zobaczyć film pt. „Cztery wesela i… rozwód”. Życie pisze różne, czasem zaskakujące scenariusze, ale w razie potrzeby wszystkie firmy można znaleźć w wyszukiwarce lokalnej.

Polecamy

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.