Planujesz wyjazd na narty? Wybierz się do Niemiec!
Planujesz wyjazd na narty? Wybierz się do Niemiec!

Planujesz wyjazd na narty? Wybierz się do Niemiec!

16grudnia2016

Wyjazd na narty to gwarancja pięknych widoków, świeżego powietrza i dobrej zabawy na stokach. Szukając idealnych warunków, warto przyjrzeć się bliżej naszym zachodnim sąsiadom.

Niemcy mogą poszczycić się doskonale przygotowaną infrastrukturą narciarską oraz zapierającymi dech górskimi widokami.

 

Kierunek: Bawaria

 

Niemcy to nie tylko raj dla miłośników piwa, golonki z kapustą kiszoną czy kiełbasy. To przede wszystkim piękny kraj posiadający doskonałe warunki dla narciarzy zarówno doświadczonych, jak i dopiero rozpoczynających przygodę na stokach. Południowa część Niemiec obfituje w ciekawe regiony narciarskie, takie jak Allgäu, Allgäu Zachodnie czy Berchtesgaden. Ogromną popularnością cieszą się Alpy Bawarskie, a zwłaszcza ich najwyższy szczyt – Zugspitze, który stanowi jednocześnie jedyny w kraju lodowiec. To właśnie tutaj znajduje się bawarski kurort nazywany GA-PA (Garmisch-Partenkirchen). Każdego roku odbywają się w nim zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim (trasa zjazdowa – Kandahar) i zawody Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich.

Ośrodek GA-PA dysponuje trasami o różnym stopniu trudności. Początkujący narciarze mogą spróbować swoich sił na niemalże płaskiej części stoku Schneeferner, na którego szczyt wjadą wyciągami orczykowymi. Bardziej doświadczonym narciarzom spodobają się oznaczone na czerwono trasy Weisses Tall, Sonnenkar oraz Neue Welt. Po muldach natomiast można pojeździć w Watterwandeck. Ośrodek GA-PA ma w sumie ponad 50 kilometrów tras, a na jego terenie działa szkoła narciarska z obsługą w języku polskim.

Na zboczach Zugspitze nie ma tras dla narciarzy biegowych, można skorzystać jednak z tych, które są położone wokół Garmisch-Partenkirchen oraz z ośrodków położonych blisko Polski – Oberwiesenthal i Oberhof.

 

Winterberg Skiliftkarusse

 

Wartymi odwiedzenia niemieckimi regionami narciarskimi są Wallberg (790-1580 m n.p.m.) oraz Spitzing-Tegernsee (980-1580 m n.p.m.). W pierwszym z nich do dyspozycji są trzy kilometry tras – dwa klasyczne oraz jeden przystosowany do biegów wysokogórskich. Doskonale czas spędzą tam jednak także miłośnicy saneczkarstwa oraz skatingu. Spitzingsee-Tegernseeto z kolei idealne miejsce dla osób, które wolą łagodniejsze stoki. 20 kilometrów tras wokół gór Stümpfling i Rosskop z pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających narciarzy. Co więcej, znajduje się tu najlepszy snowpark w regionie, z przeszkodami w postaci boxów, kickerów i elementów jibbowych.

 

Polecane wideo

 

Breitenberg-Hochalpe, Willingen i Olpe Fahlenscheid

 

Breitenberg-Hochalpe to ośrodek narciarski położony w regionie wschodniego Allgäu. Ciekawe trasy zjazdowe znajdą tam nie tylko narciarze alpejscy, lecz także biegowi. Atrakcyjne trasy biegowe wyznaczono wparku narciarskim Viessmann Winterpark Willingen oferującym 16 wyciągów narciarskich i 16 kilometrów tras. Co więcej, w Willingen są również lodowiska, tor saneczkarski oraz ok. 30 kilometrów tras dla osób lubiących zimowe wędrówki. Zaledwie75 kilometrów od Kolonii znajduje się też ośrodek Olpe Fahlenscheid. Tamtejsze stoki są przystosowane do jazdy dla początkujących i bardziej doświadczonych narciarzy. Doskonałe miejsce do zjazdów znajdą tam również miłośnicy snowboardu. 

Niemcy szczycą się także bogatą ofertą krytych hal narciarskich. Najbardziej popularne z nich to Alpincenter Bottrop, Alpincenter Hamburg-Wittenburg oraz Jever Skihalle Neuss. Alpincenter Bottrop to najdłuższy na świecie kryty stok (liczy ponad 640 m) powstały w Zagłębiu Ruhry.W hali znajduje sięstok dla narciarzy początkujących, zaawansowanych oraz snowpark.

 

Niemieckie ośrodki narciarskie przyciągają doskonałą infrastrukturą i pięknymi widokami. Solidnie przygotowane trasy zjazdowe i biegowe oraz bogate zaplecze gastronomiczno-hotelowe spełnią nawet największe oczekiwania.

 

Podpowiedzi, co zwiedzić w trakcie narciarskiego urlopu lub w drodze na stoki, znajdziecie na Germany.travel

 

Najnowsze

Polecamy