Świat

 • Ziemia zapomniana Rozmowa z Bartkiem Sabelą

  Ziemia zapomniana

  Dla turystów południe Maroka kończy się na zatłoczonym Agadirze czy słynącej ze skalnych formacji plaży Legzira. Ale tam, gdzie nie sięgają spojrzenia przyjezdnych, ciągnie się jeszcze okupowane przez marokańskie królestwo terytorium Sahary Zachodniej. Bartek Sabela przypomina o nim w książce „Wszystkie ziarna piasku”.

  więcej
  22lutego2016
 • Sny o Dachu Świata Tybet

  Sny o Dachu Świata

  Pielgrzymi bijący pokłony na widok Potali, dawnego pałacu dalajlamów w Lhasie. Tybetańczycy na emigracji, którzy marzą o wolności, patrząc w uśmiechniętą twarz swego duchowego przywódcy – XIV Dalajlamy. Ludzie Zachodu pragnący w tej samej twarzy odnajdywać mit górskiego kraju, jego magię i mistycyzm. Każdy śni o Tybecie własny sen.

  więcej
  19lutego2016
 • Gdzie zjeść, spać i co zwiedzać w Budapeszcie Sprawdzone przez nas

  Gdzie zjeść, spać i co zwiedzać w Budapeszcie

  Od ponad półtora wieku niemal wszystko, co w stolicy Węgier ważne, dzieje się w Peszcie. Na przykład w VII dzielnicy – niedawno jeszcze zaniedbanej – gdzie na potęgę powstają kolejne kawiarnie, butiki i pracownie. Oto kilka przydatnych adresów.

  więcej
  17lutego2016
 • Pomysły na walentynki w miastach miłości Podróżuj z Vivus

  Pomysły na walentynki w miastach miłości

  Jak można celebrować Święto Zakochanych w niebanalny sposób? Czy inne europejskie narody świętują dzień 14 lutego? Sprawdź, jak spędzić walentynki w stylu anglosaskim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

  więcej
  11lutego2016
 • Krótki film o Paryżu Francja

  Krótki film o Paryżu

  Woody Allen, Jean-Pierre Jeunet, czy też Ron Howard w swoich filmach stawiają jego architekturę, kawiarnie oraz niepowtarzalny klimat na pierwszym planie. Coeur de Pirate, Zaz oraz Carla Bruni wyśpiewują na jego cześć pieśni, a sam Roman Opałka znalazł tutaj inspiracje do swoich największych dzieł.

  więcej
  09lutego2016
 • Z Europy Północnej do Polski... Szwecja, Norwegia i Finlandia

  Z Europy Północnej do Polski...

  Z jednej strony malownicza, pełna jezior, niedostępna, a z drugiej strony siarczyste mrozy i drogo. Dania, Szwecja, Norwegia, czy Finlandia częściej kojarzą nam się z pociągającą naturą, niż produktami, które otaczają nas każdego dnia. A szczerze mówiąc gdzie tylko nie spojrzeć na każdym kroku czeka na nas coś prosto z północy.

  więcej
  05lutego2016
 • Czekając na dusze Meksyk

  Czekając na dusze

  Raz do roku w całym Meksyku dusze wracają na ziemię. W indiańskich miasteczkach stanu Chiapas Święto Zmarłych to nie tylko spotkanie żywych z tymi, którzy odeszli, ale także majańskich wierzeń z obrządkiem chrześcijańskim oraz tradycji przodków – ze współczesnością.

  więcej
  04lutego2016
 • Nowe Delhi i kolonia Kathputli Sprawdzone przez nas

  Nowe Delhi i kolonia Kathputli

  Salman Rushdie w powieści „Dzieci Północy” opisuje wioskę magików, akrobatów, muzyków i tancerzy. Kolonia nie jest fikcją literacką, znajduje się w centrum Delhi, a założyli ją 50 lat temu lalkarze z Radżastanu. Podpowiadamy, jak się do niej dostać

  więcej
  04lutego2016
 • „Ostatni pociąg do zona verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli" Nowa książka Paula Theroux

  „Ostatni pociąg do zona verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli"

  Wczoraj miała swoją polską premierę. Mamy świeżutkie, jeszcze pachnące farbą drukarską egzemplarze do rozdania!

  więcej
  04lutego2016
 • Moskwa dla początkujących Rosja

  Moskwa dla początkujących

  Czy da się zwiedzić największe miasto Europy w dwa dni? Konieszno, ale tylko wtedy gdy zaufamy naszej intuicji i nie damy się zwariować.

  więcej
  02lutego2016

Najnowsze

 • Pomysł na weekend w Polsce? Poznań!

  Pomysł na weekend w Polsce? Poznań!

  Poznań kojarzy nam się przede wszystkim z pysznymi rogalami marcińskimi. W żadnym innym mieście w Polsce nie wypieka się ich z takim kunsztem i smakiem. Jest jeszcze kilka aspektów dla których warto wybrać się do tego miasta, choćby na weekend.

 • Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Mężczyźni nam wmawiają, że jeździmy gorzej i nie znamy się na autach. Istnieje wręcz przekonanie, że wszystko co związane z samochodem to męska rzecz. Dlaczego to mój mąż, partner, czy tata ma decydować „kto”, a właściwie „co” będzie zaspokajać moje potrzeby motoryzacyjne? Skoro umiem kupić nowe buty, to dlaczego miałabym nie poradzić sobie podczas zakupu auta? Swoje poszukiwania ideału motoryzacyjnego rozpoczynam od testu najnowszej wersji MINI Clubman.