Świat

 • Samolotem w Tatry Słowacja

  Samolotem w Tatry

  Od połowy grudnia w słowackie Tatry można polecieć samolotem. Łotewskie linie lotnicze AirBaltic uruchomiły bezpośrednie połączenie z Okęcia do Popradu.

  więcej
  29grudnia2015
 • Próba sił mistrza Purana Nowe Delhi

  Próba sił mistrza Purana

  Salman Rushdie w powieści „Dzieci Północy” opisuje wioskę magików, akrobatów, muzyków i tancerzy. Kolonia nie jest fikcją literacką, znajduje się w centrum Delhi, a założyli ją 50 lat temu lalkarze z Radżastanu. W osadzie Kathputli codziennie trwają próby i przedstawienia, chociaż jej losy stanęły ostatnio pod znakiem zapytania.

  więcej
  28grudnia2015
 • Konkurs! Gruzja

  Konkurs!

  Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was przedświąteczną niespodziankę!

  więcej
  21grudnia2015
 • Toast za Sighnaghi Gruzja

  Toast za Sighnaghi

  Położone w gruzińskim regionie Kachetia miasto Sighnaghi z dumą nosi swój tytuł najmniejszego miasta w kraju. W 2002 roku tutejsza populacja wynosiła tylko 2146 mieszkańców. A w parze z niewielkimi rozmiarami idą niedawno otrzymane tytuły: za popularność i urodę.

  więcej
  18grudnia2015
 • Chaczapuri Przepis na...

  Chaczapuri

  Po gruzińsku słowo chaczo oznacza twaróg, a puri – chleb. Z połączenia tych dwóch elementów od wieków powstaje najpopularniejsze na Kaukazie pieczywo. Oto jego tradycyjna wersja.

  więcej
  16grudnia2015
 • Nowy Jork Sprawdzone przez nas

  Nowy Jork

  W Nowym Jorku, w centrum Manhattanu, leży 341 hektarów zielonej oazy. To Central Park, który przeżywa właśnie najlepszy okres w swojej liczącej ponad 150 lat historii. Poniżej kilka informacji praktycznych dla tych, którzy do Nowego Jorku się wybierają.

  więcej
  16grudnia2015
 • Zjadłem Nino Katamadze, czyli o podróży do Batumi Gruzja

  Zjadłem Nino Katamadze, czyli o podróży do Batumi

  Kiedy byłem małym chłopcem uwielbiałem urządzać podróżnicze dni. Brałem mapę i kreśląc po niej palcem wyobrażałem sobie, że jestem wielkim odkrywcą, zdobywam nieznane lądy i je opisuję. Często zaczynałem te atlasowe wyprawy od Gruzji. Dlaczego Gruzja? Sam nie wiem. Przeznaczenie? Myślę, że tak.

  więcej
  15grudnia2015
 • Z naszych cegieł To nam się podoba

  Z naszych cegieł

  Czerwona jak afrykańska ziemia. Ciepła, miła w dotyku, swojska i przyjazna. Taka jest nowa biblioteka w maleńkim Burundi, zbudowana rękami przyszłych czytelników, ich rodzin oraz przyjaciół.

  więcej
  13grudnia2015
 • Wyspa na wyspie Nowy Jork

  Wyspa na wyspie

  Manhattan – jeden z najgęściej zaludnionych i zabudowanych skrawków lądu na świecie; miejsce, gdzie ceny gruntu sięgają równie wysoko, co drapacze chmur – ma w środku wielką zieloną wyrwę. Po rozłożonych na kilkanaście lat remontach nowojorski Central Park przeżywa właśnie najlepszy okres w swojej historii.

  więcej
  09grudnia2015
 • Egzotyka dzika Książki

  Egzotyka dzika

  Jesień w Europie oznacza początek nowego etapu w podróżach. Tym razem czas na te odległe i egzotyczne. Ich planowanie sprzyja lekturom. Jedne pozwalają przygotować trasę, inne – na spotkanie z nieznanym.

  więcej
  08grudnia2015

Najnowsze

 • Social media, oklejanie samochodów i mailing, czyli skuteczne sposoby na nowoczesny marketing

  Social media, oklejanie samochodów i mailing, czyli skuteczne sposoby na nowoczesny marketing

  Przed współczesnymi przedsiębiorcami stoi trudne zadanie sprzedaży usług i produktów.

 • Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Mężczyźni nam wmawiają, że jeździmy gorzej i nie znamy się na autach. Istnieje wręcz przekonanie, że wszystko co związane z samochodem to męska rzecz. Dlaczego to mój mąż, partner, czy tata ma decydować „kto”, a właściwie „co” będzie zaspokajać moje potrzeby motoryzacyjne? Skoro umiem kupić nowe buty, to dlaczego miałabym nie poradzić sobie podczas zakupu auta? Swoje poszukiwania ideału motoryzacyjnego rozpoczynam od testu najnowszej wersji MINI Clubman.