Świat

 • Konkurs! Gruzja

  Konkurs!

  Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was przedświąteczną niespodziankę!

  więcej
  21grudnia2015
 • Toast za Sighnaghi Gruzja

  Toast za Sighnaghi

  Położone w gruzińskim regionie Kachetia miasto Sighnaghi z dumą nosi swój tytuł najmniejszego miasta w kraju. W 2002 roku tutejsza populacja wynosiła tylko 2146 mieszkańców. A w parze z niewielkimi rozmiarami idą niedawno otrzymane tytuły: za popularność i urodę.

  więcej
  18grudnia2015
 • Chaczapuri Przepis na...

  Chaczapuri

  Po gruzińsku słowo chaczo oznacza twaróg, a puri – chleb. Z połączenia tych dwóch elementów od wieków powstaje najpopularniejsze na Kaukazie pieczywo. Oto jego tradycyjna wersja.

  więcej
  16grudnia2015
 • Nowy Jork Sprawdzone przez nas

  Nowy Jork

  W Nowym Jorku, w centrum Manhattanu, leży 341 hektarów zielonej oazy. To Central Park, który przeżywa właśnie najlepszy okres w swojej liczącej ponad 150 lat historii. Poniżej kilka informacji praktycznych dla tych, którzy do Nowego Jorku się wybierają.

  więcej
  16grudnia2015
 • Zjadłem Nino Katamadze, czyli o podróży do Batumi Gruzja

  Zjadłem Nino Katamadze, czyli o podróży do Batumi

  Kiedy byłem małym chłopcem uwielbiałem urządzać podróżnicze dni. Brałem mapę i kreśląc po niej palcem wyobrażałem sobie, że jestem wielkim odkrywcą, zdobywam nieznane lądy i je opisuję. Często zaczynałem te atlasowe wyprawy od Gruzji. Dlaczego Gruzja? Sam nie wiem. Przeznaczenie? Myślę, że tak.

  więcej
  15grudnia2015
 • Z naszych cegieł To nam się podoba

  Z naszych cegieł

  Czerwona jak afrykańska ziemia. Ciepła, miła w dotyku, swojska i przyjazna. Taka jest nowa biblioteka w maleńkim Burundi, zbudowana rękami przyszłych czytelników, ich rodzin oraz przyjaciół.

  więcej
  13grudnia2015
 • Wyspa na wyspie Nowy Jork

  Wyspa na wyspie

  Manhattan – jeden z najgęściej zaludnionych i zabudowanych skrawków lądu na świecie; miejsce, gdzie ceny gruntu sięgają równie wysoko, co drapacze chmur – ma w środku wielką zieloną wyrwę. Po rozłożonych na kilkanaście lat remontach nowojorski Central Park przeżywa właśnie najlepszy okres w swojej historii.

  więcej
  09grudnia2015
 • Egzotyka dzika Książki

  Egzotyka dzika

  Jesień w Europie oznacza początek nowego etapu w podróżach. Tym razem czas na te odległe i egzotyczne. Ich planowanie sprzyja lekturom. Jedne pozwalają przygotować trasę, inne – na spotkanie z nieznanym.

  więcej
  08grudnia2015
 • Wyznawcy smaku Szkocja

  Wyznawcy smaku

  O stworzeniu idealnej whisky marzyło wielu: James Fleming, George Smith czy bracia Chivasowie. Szkocki upór sprawił, że założone przez nich destylarnie do dziś cieszą się zasłużoną sławą, a produkowane tam trunki zdobywają prestiżowe nagrody.

  więcej
  07grudnia2015
 • Śladami Evity Argentyna

  Śladami Evity

  Miała na imię Eva, ale w historii zapisała się czułym zdrobnieniem. Choć Evita Perón pozostała postacią kontrowersyjną, zwykli ludzie ją kochali. W Buenos Aires znaków tej miłości nie trzeba specjalnie szukać.

  więcej
  02grudnia2015

Najnowsze

 • 5 zalet wypoczynku nad polskim morzem

  5 zalet wypoczynku nad polskim morzem

  Zazwyczaj myśląc o wakacjach do głowy przychodzą egzotyczne wyspy lub kamieniste plaże. A gdyby tak tym razem wybrać się nad polskie morze?

 • NoBo Hotel*** oraz restauracja Kolory Wina w Łodzi

  NoBo Hotel*** oraz restauracja Kolory Wina w Łodzi

  NoBo Hotel*** w Łodzi to nowoczesny, designerski hotel, który powstał z pasji do tworzenia rzeczy nieprzeciętnych. Dzięki niepowtarzalnej estetyce oraz pięknym, nietuzinkowym wnętrzom kreuje wyjątkową, indywidualną atmosferę.