Świat

 • Opowieści z bazaru Ukraina

  Opowieści z bazaru

  Drzwi starej marszrutki zamykają się, robiąc ogromny hałas. Słońce dopiero wstaje. Miasto nawet nie musi budzić się do życia, ono po prostu nie zasypia.

  więcej
  07stycznia2016
 • Witaj, Martyniko! Karaiby

  Witaj, Martyniko!

  Odkrywców zadziwiły, francuskich osadników omamiły obietnicą zysków, dla niewolników z Afryki okazały się przekleństwem. Tropikalne rośliny – to one przez stulecia decydowały o losach Martyniki. Dla przyjezdnych są łaskawe. Pozwalają do woli rozkoszować się swymi kolorami, zapachami, a nawet smakiem.

  więcej
  05stycznia2016
 • Nie biegaj po wodzie Kopenhaga

  Nie biegaj po wodzie

  W raju dla pieszych i rowerzystów brzegi jednego z kanałów połączyła nowa kładka. Pasuje do portowej historii miasta, skraca drogę, jest romantyczna i w dodatku zaprojektował ją światowej sławy artysta – Olafur Eliasson.

  więcej
  31grudnia2015
 • Samolotem w Tatry Słowacja

  Samolotem w Tatry

  Od połowy grudnia w słowackie Tatry można polecieć samolotem. Łotewskie linie lotnicze AirBaltic uruchomiły bezpośrednie połączenie z Okęcia do Popradu.

  więcej
  29grudnia2015
 • Próba sił mistrza Purana Nowe Delhi

  Próba sił mistrza Purana

  Salman Rushdie w powieści „Dzieci Północy” opisuje wioskę magików, akrobatów, muzyków i tancerzy. Kolonia nie jest fikcją literacką, znajduje się w centrum Delhi, a założyli ją 50 lat temu lalkarze z Radżastanu. W osadzie Kathputli codziennie trwają próby i przedstawienia, chociaż jej losy stanęły ostatnio pod znakiem zapytania.

  więcej
  28grudnia2015
 • Konkurs! Gruzja

  Konkurs!

  Drodzy Czytelnicy, mamy dla Was przedświąteczną niespodziankę!

  więcej
  21grudnia2015
 • Toast za Sighnaghi Gruzja

  Toast za Sighnaghi

  Położone w gruzińskim regionie Kachetia miasto Sighnaghi z dumą nosi swój tytuł najmniejszego miasta w kraju. W 2002 roku tutejsza populacja wynosiła tylko 2146 mieszkańców. A w parze z niewielkimi rozmiarami idą niedawno otrzymane tytuły: za popularność i urodę.

  więcej
  18grudnia2015
 • Chaczapuri Przepis na...

  Chaczapuri

  Po gruzińsku słowo chaczo oznacza twaróg, a puri – chleb. Z połączenia tych dwóch elementów od wieków powstaje najpopularniejsze na Kaukazie pieczywo. Oto jego tradycyjna wersja.

  więcej
  16grudnia2015
 • Nowy Jork Sprawdzone przez nas

  Nowy Jork

  W Nowym Jorku, w centrum Manhattanu, leży 341 hektarów zielonej oazy. To Central Park, który przeżywa właśnie najlepszy okres w swojej liczącej ponad 150 lat historii. Poniżej kilka informacji praktycznych dla tych, którzy do Nowego Jorku się wybierają.

  więcej
  16grudnia2015
 • Zjadłem Nino Katamadze, czyli o podróży do Batumi Gruzja

  Zjadłem Nino Katamadze, czyli o podróży do Batumi

  Kiedy byłem małym chłopcem uwielbiałem urządzać podróżnicze dni. Brałem mapę i kreśląc po niej palcem wyobrażałem sobie, że jestem wielkim odkrywcą, zdobywam nieznane lądy i je opisuję. Często zaczynałem te atlasowe wyprawy od Gruzji. Dlaczego Gruzja? Sam nie wiem. Przeznaczenie? Myślę, że tak.

  więcej
  15grudnia2015

Najnowsze

 • Social media, oklejanie samochodów i mailing, czyli skuteczne sposoby na nowoczesny marketing

  Social media, oklejanie samochodów i mailing, czyli skuteczne sposoby na nowoczesny marketing

  Przed współczesnymi przedsiębiorcami stoi trudne zadanie sprzedaży usług i produktów.

 • Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  W ostatnich latach trekking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Trekking jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a więc jest dostępny dla większości z nas. Wystarczy wyposażyć się w dobre kijki trekkingowe, aby móc w pełni czerpać z tej formy aktywności.