Piotr Ibrahim Kalwas

 • Miejsce z innej bajki Egipt

  Miejsce z innej bajki

  Egipcjanie często mówią, że Oaza Siwa to właśnie prawdziwy Egipt, że tu najbliżej jest do kraju sprzed wieków. Z jego spokojną atmosferą, życzliwością ludzi i życiem w rytmie natury.

 • Kraj wielu atrakcji Egipt

  Kraj wielu atrakcji

  Działa na wszystkie zmysły. Urzeka kolorami, oplata zapachami. Egipt to białe nadmorskie domy, złota pustynia, soczyście zielenie oazy, wyblakłe pastele zabytkowych kamienic Kairu czy Aleksandrii i niebo lazurowe prawie przez okrągły rok.

 • Wiele twarzy Egiptu W kraju Faraonów

  Wiele twarzy Egiptu

  Świątynie starożytnych bogów, podwodne ogrody rafy koralowej, zawsze ciepłe morze, gaje oliwne, cytrynowe i pomarańczowe.

 • Spacer po Aleksandrii Egipt

  Spacer po Aleksandrii

  Arusa elbahr – narzeczona morza. Tak o Aleksandrii mówią Egipcjanie. To bardzo stara narzeczona. Aleksandria jest jednym z najstarszych miast na świecie. Wzmianki o niej można znaleźć już w Biblii.

Autor

Piotr Ibrahim Kalwas

Piotr Ibrahim Kalwas

Pisarz i podróżnik. Przed kilkoma laty wyjechał z Polski do Egiptu. Razem z żoną i synem mieszka dzisiaj w Aleksandrii. Przeszedł na islam. Napisał kilka książek, w których podróże łączą się z filozofią. Ostatnią jego książką jest wydany w 2013 roku "Międzyrzecz".

Zespół i współpracownicy

 • Artur Kot

  Artur Kot

  Jestem fotografem, dziennikarzem, niespokojnym duchem. Interesuję się wszystkim co odległe i nieznane. Pracowałem z dzie...

 • Agnieszka Rodowicz

  Agnieszka Rodowicz

  Zaczęłam tak naprawdę podróżować, kiedy przestałam mieć stałą pracę i pieniądze. A ponieważ od dziecka lubiłam pisać, po...

 • Radosław Żydonik

  Radosław Żydonik

  Z wykształcenia jestem historykiem, pracuję w archiwum. Mieszkam w Gdyni, ale często wracam do rodzinnego Morąga, któreg...