Artur Kot

 • Stąd do przyszłości Lipsk

  Stąd do przyszłości

  Zaprojektowana przez Zahę Hadid fabryka BMW w Lipsku to łakomy kąsek nie tylko dla fanów motoryzacji, ale również dla tych, których ciekawi, jak nowoczesna architektura może kształtować coś więcej niż przestrzeń.

 • Smakować wolno Cypr

  Smakować wolno

  Jaki jest najlepszy sposób na poznanie Cypru? Zjeść go! Czy może być większa rozkosz niż suto zastawiony stół i niespieszne kosztowanie potraw? W poszukiwaniu prawdziwych rarytasów warto pokręcić się po interiorze wyspy, bo tutaj im dalej od turystycznych szlaków, tym smaczniej.

 • Wyprawa na ryby Ustka

  Wyprawa na ryby

  „Dla nas rybaków świeża ryba jest tylko na kutrze. Nigdy w sklepie – szyper z Ustki mierzy rozmówcę surowym spojrzeniem. – Sprawiona i zjedzona niedługo po wyciągnięciu smakuje inaczej”. Na Wybrzeżu Słowińskim, gdzie poza morzem łowi się także w kilku zasobnych jeziorach, ludzie najwyraźniej wiedzą, co dobre. Trzeba im wierzyć. A jeszcze lepiej spróbować samemu.

 • Udana menażeria Wrocław

  Udana menażeria

  Historia wrocławskiego zoo dzieli się na przed otwarciem Afrykarium i po nim. Dzięki budowie tego najnowocześniejszego obecnie w europie pawilonu dla zwierząt jego lokatorzy zyskali niemal rajskie warunki, a zwiedzający - bilet otwarty do Afryki.

Autor

Artur Kot

Artur Kot

Jestem fotografem, dziennikarzem, niespokojnym duchem. Interesuję się wszystkim co odległe i nieznane. Pracowałem z dziećmi i z delfinami. Los kilkakrotnie kierował mnie na daleką Północ: Arktykę odwiedzałem z namiotem, na Grenlandii utknąłem w eskimoskiej wiosce. Nurkuję w jaskiniach, ale ciągle marzę o zejściu pod lód. Planuję rejs trawlerem przez Atlantyk do wybrzeży Ameryki Południowej. Z walizką książek, które na co dzień bez opamiętania kupuję, a z wiecznego braku czasu ciągle tylko odkładam na półkę.

Zespół i współpracownicy

 • Agnieszka Rodowicz

  Agnieszka Rodowicz

  Zaczęłam tak naprawdę podróżować, kiedy przestałam mieć stałą pracę i pieniądze. A ponieważ od dziecka lubiłam pisać, po...

 • Radosław Żydonik

  Radosław Żydonik

  Z wykształcenia jestem historykiem, pracuję w archiwum. Mieszkam w Gdyni, ale często wracam do rodzinnego Morąga, któreg...