Hotele

 • Wyłącznie Monopol Katowice

  Wyłącznie Monopol

  Tradycje katowickiej osady sięgają XVI wieku, lecz próżno szukać tu zabytków z tamtego okresu. Historyczne budynki teatru śląskiego i hotelu Monopol należą do najbardziej zabytkowych gmachów Katowic

  więcej
  24sierpnia2016
 • Miejsca wyjątkowe Hotele spa

  Miejsca wyjątkowe

  Jedne przyciągają wysmakowanym dizajnem, inne – kameralną atmosferą lub niezwykłymi atrakcjami. Wszystkie zostały stworzone z myślą o gościach. Przedstawiamy kilka wyjątkowych hoteli w Polsce. Warto je odwiedzić, by przekonać się, co znaczą luksus, komfort i harmonia.

  więcej
  29kwietnia2016
 • Idealny hotel na majówkę?

  Idealny hotel na majówkę?

  Zapraszamy do Hotelu Bohema!

  więcej
  14kwietnia2016
 • Ogród marzeń Podlasie

  Ogród marzeń

  „Przyjedźcie, pokażę wam fajne miejsce” – Barbara i Adam Wróbel usłyszeli pewnego razu od kuzyna. Przyjechali i się zakochali. Tak mocno, że nie chcieli już wracać do miasta. To miejsce to była wioska Bubel Łukowiska, trzy kilometry na północ od Janowa Podlaskiego. Nie tylko tam zamieszkali, ale uruchomili też Dworek Łukowiska.

  więcej
  15grudnia2015
 • Balon na szachownicy Polanica-Zdrój

  Balon na szachownicy

  Trudno dogodzić kuracjuszom. Oczekują spokoju, ale nie nudy. Pragną rozrywki, lecz wzdrygają się przed harmidrem. Chcą aktywnie spędzać czas, ale zanadto się nie spocić. Trzeba zachować umiar, a harmonię okrasić niespodzianką – ot, choćby podniebną. Polanica-Zdrój od prawie 150 lat ćwiczy się w sztuce doprowadzania do perfekcji rzeczy najprostszych.

  więcej
  12grudnia2015
 • Satysfakcja w Uroczysku Pensjonat nad Bugiem

  Satysfakcja w Uroczysku

  W Uroczysku Zaborek równie ochoczo witają każdego gościa – czy jest zwykłym poszukiwaczem ciszy i spokoju, czy zafascynowanym końmi perkusistą Rolling Stones.

  więcej
  08grudnia2015
 • Centrum wszystkiego dobrego Podlasie

  Centrum wszystkiego dobrego

  W niewielkiej wiosce, Borsuki, ledwie kilkaset metrów od Bugu, a kilkanaście kilometrów od Janowa Podlaskiego czas płynie inaczej. Przekonać się o tym można decydując się na nocleg w Dworze Zaścianek.

  więcej
  06grudnia2015
 • Daleko jeszcze? Nocleg w Bonn

  Daleko jeszcze?

  Zapakować rodzinę do auta z przyczepą, zabrać ją w podróż i nie osiwieć? Dla niektórych to wyzwanie. Na szczęście pomysłodawcy nowego hostelu w niemieckim Bonn znaleźli wyjście z sytuacji.

  więcej
  04grudnia2015
 • Klee w Bernie Sprawadzone przez nas

  Klee w Bernie

  Centrum Paula Klee w szwajcarskim Bernie w 2015 roku obchodzi swoje 10. urodziny. Na rocznicę przygotowało wystawę pokazującą związki malarza z rodzinnym miastem.

  więcej
  03grudnia2015
 • Lamentować nie warto Opatów

  Lamentować nie warto

  Położony u podnóża Gór Świętokrzyskich Opatów to miasto niedoceniane. Z historią sięgającą X wieku i kilkoma zabytkami najwyższej klasy. Do tego może być dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Jeśli ktoś zdecyduje się tam wpaść, to zanocować może w znajdującym się w samym centrum miasta pensjonacie Kamienica przy Bramie.

  więcej
  30listopada2015

Najnowsze

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?

 • Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  W ostatnich latach trekking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Trekking jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a więc jest dostępny dla większości z nas. Wystarczy wyposażyć się w dobre kijki trekkingowe, aby móc w pełni czerpać z tej formy aktywności.