Wśród winorośli Głęboczek jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają odpoczynku w centralnej Polsce (fot.: Materiały prasowe)
Złap okazję

Wśród winorośli

02listopada2015

Głęboczek Vine Resort & Spa jest miejscem, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością, w którym wino nie tylko smakuje się dla przyjemności, ale również wykorzystuje jako eliksir pielęgnujący ciało i poprawiający samopoczucie.

(fot.: Materiały prasowe)

Hotel Głęboczek Vine Resort & Spa położony jest w urokliwym zakątku Pojezierza Brodnickiego, nad brzegiem jeziora Forbin. Architektura obiektu stanowi
połączenie historycznej zabudowy zagrodowo-dworskiej z elementami etno oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Znajdują się w nim 64 pokoje, w tym jeden apartament Chata Spa,
z prywatną sauną i niepowtarzalnym, urzekającym widokiem na jezioro Forbin.

 

Głęboczek to jedyne miejsce w Polsce, w którym filozofia marki oparta jest w całości na kulturze wina. Obiekt otoczony jest winnicą, w której rośnie ponad półtora tysiąca sadzonek różnych szczepów winorośli. Vine Spa jest natomiast pierwszą na terenie kraju strefą zabiegów poświęconych winoterapii.

 

(fot.: Materiały prasowe)

Jesienią można tu przyjechać na winobranie i, uzbroiwszy się w kosz i sekator, ruszyć między krzewy. Na gości hotelu czekają też inne atrakcje, a wśród nich basen, vitality pool, strefa Łaźni Brodnickich i kołyska AlphaLounger, w której można się zrelaksować i pobudzić swoje kreatywne myślenie oraz wyobraźnię. Kuchnia w hotelu inspirowana jest naturą i dostępnymi sezonowo produktami. Codziennie wypiekany jest na miejscu chleb według wyjątkowej receptury szefa kuchni, a hotelowa restauracja Morellino posiada rekomendację Slow Food. Podczas prowadzonych przez sommeliera kolacji można dowiedzieć się wszystkiego o winie i nauczyć dobierania trunku do potraw. Ośrodek jest również wymarzonym miejscem do zorganizowania szkoleń, warsztatów, wyjazdów integracyjnych oraz przyjęć i imprez plenerowych. Z myślą o tego typu wydarzeniach zbudowano tutaj oddzielną strefę biznesową.

Niebanalnym pomysłem na weekendowy wyjazd jest 3-dniowa akademia wina. pakiet obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania w formie bufetu, 2 lunche, 2 kolacje, vine spa – masaż pinotage, kąpiele w basenie i jacuzzi, aromasaunę i łaźnię kwiatową oraz akademię wina (charakterystyka szczepów, rodzaje wina, regionów, czytanie etykiet, sztuka wyboru wina i łączenia go z potrawami), degustację 6 win zaproponowanych przez sommeliera, butelkę wina z winnicy Płochockich w prezencie, opiekę sommeliera, parking i wi-fi.

Głęboczek Vine Resort&SPA,

Polecane wideo

Wielki Głęboczek 1, 87-313 Brzozie,

recepcja@gleboczek.pl,

tel. 22 380 59 00,

www.gleboczek.pl

Najnowsze

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?