Klee w Bernie Centrum Paula Klee jest przykładem dobrze zrobionej współczesnej architektury (fot. Julia Zabrodzka)
Sprawadzone przez nas

Klee w Bernie

03grudnia2015

Centrum Paula Klee w szwajcarskim Bernie w 2015 roku obchodzi swoje 10. urodziny. Na rocznicę przygotowało wystawę pokazującą związki malarza z rodzinnym miastem.

W swoim tekście we Voyage opowiada o niej Bartek Kaftan. Poniżej kilka informacji, które mogą przydać się tym, którzy do Berna chcieliby się udać.

 

Bezpośrednio z lotniska w Zurychu co pół godziny kursują pociągi do Berna. Podróż trwa nieco ponad godzinę i kosztuje 55 CHF/216 zł w jedną stronę.


Wystawę „Klee w Bernie” można oglądać w Centrum Paula Klee do 12 stycznia 2016 roku. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10.00--17.00; godzinne zajęcia w Otwartej pracowni zaczynają się o godz. 12.00, 14.00 i 16.00. Bilety: dorośli 22 CHF/85 zł, dzieci do 16 lat – 6 CHF/25 zł (w niedziele za darmo).
www.zpk.org

Polecane wideo

 

Reprodukcje wybranych dzieł Paula Klee z kolekcji ZPK zdobią wnętrza hotelu Schweizerhof przy Bahnhofplatz 11. Ten pięciogwiazdkowy obiekt przeszedł w 2011 roku całkowitą renowację, zachowując zarazem szyk z początku XX wieku. Do dyspozycji majętnych gości centrum spa, restauracja oraz bar z palarnią cygar. Pokój dwuosobowy
od 430 CHF/1680 zł.
www.schweizerhof-bern.ch


Hotel Landhaus przy Altenbergstrasse 4 mieści się w zabytkowej kamienicy nad rzeką Aare, blisko mostu Nydegg. Dwójka z łazienką i śniadaniem 180 CHF/700 zł, łóżko w pokoju sześcioosobowym 38 CHF/150 zł.
www.landhausbern.ch

Najnowsze

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.