Centrum wszystkiego dobrego Stadnina w Janowie Podlaskim jest najstarszą w Polsce państwową hodowlą koni. Słynna aukcja arabów odbywa się w sierpniu. W tym roku padł na niej rekord – za Pepitę zapłacono 1,4 mln euro, czyli niemal 6 mln zł (fot.: Marian Sadkowski)
Podlasie

Centrum wszystkiego dobrego

06grudnia2015

W niewielkiej wiosce, Borsuki, ledwie kilkaset metrów od Bugu, a kilkanaście kilometrów od Janowa Podlaskiego czas płynie inaczej. Przekonać się o tym można decydując się na nocleg w Dworze Zaścianek.

Dwór Zaścianek emanuje energią. W tym roku śpiewała w nim Urszula Dudziak, na degustację win zaprosił Robert Mielżyński, z wizyta była również Agata Wojda, szefowa kuchni warszawskiej restauracji Opasły Tom.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

To wszystko było w październiku, na zakończenie sezonu, w którym wystąpili już w Borsukach Anna Maria Jopek oraz Jan Ptaszyn Wróblewski. Nieźle jak na położoną pod granicą z Białorusią wioskę.

 

Elżbieta i Zbigniew Aftarukowie, właściciele Dworu, potrafią korzystać z uroków życia. Okolica budzi wśród gości niezmienny zachwyt. Są tu dzikie brzegi Bugu, są ścieżki rowerowe (w tym odcinek powstającego na wschodzie kraju szlaku GreenVelo), jest kulinarny raj podlaskiej kuchni albo takie niespodzianki jak artystyczne instalacje stworzone podczas Festiwalu Land Art.

 

Polecane wideo

 

 

 

„Stawiamy na kulturę, sport, lokalną kuchnię” – wymienia Zbigniew, opowiadając o działalności prowadzonego przez siebie stowarzyszenia Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty. „Oraz na ludzi – dodaje – bo Nadbużanie każdemu przychylą nieba”.


Dwór Zaścianek
Borsuki 1B, 08-221 Hołowczyce
Jest tu 25 pokoi i apartamentów
Nocleg ze śniadaniem 130 zł od osoby
www.zascianek.home.pl

Najnowsze

 • Operacja LOT 2

  Operacja LOT 2

  Nowa seria najbardziej odlotowej produkcji Discovery Channel. Premiera: środa, 11 października, godz. 22:00 na Discovery Channel.

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.