Ogród marzeń Liczący sobie 150 lat dworek znajduje się w 4-hekatrowym ogrodzie pełnym kwiatów (fot.: Marian Sadkowski)
Podlasie

Ogród marzeń

15grudnia2015

„Przyjedźcie, pokażę wam fajne miejsce” – Barbara i Adam Wróbel usłyszeli pewnego razu od kuzyna. Przyjechali i się zakochali. Tak mocno, że nie chcieli już wracać do miasta. To miejsce to była wioska Bubel Łukowiska, trzy kilometry na północ od Janowa Podlaskiego. Nie tylko tam zamieszkali, ale uruchomili też Dworek Łukowiska.

Stary drewniany dom wymagał co prawda remontu, lecz powietrze pachniało łąkami i ogrodem, a znad oddalonego o kilkaset metrów Bugu docierał ożywczy powiew.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

Zdecydowali się od razu. Z czasem sprowadzili tu jeszcze ponadstusześćdziesięcioletni dwór z pięknie zachowanym gankiem. W pokojach poustawiali stare meble, zegary i wciąż działające patefony. Dzisiaj w Dworku Łukowiska może nocować nawet 50 osób.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

Polecane wideo

 

Pani Barbara karmi ich wypiekanym na miejscu chlebem, wyrabianymi przez siebie wędlinami, podaje domowe ogórki, miód z własnej pasieki. Po obiedzie zaprasza do ogrodu, który jest jej oczkiem w głowie. Sama sadziła kwiaty i dba, by kwitły przez prawie cały rok. Nawet teraz czerwienią się róże lub georginie. A co dopiero będzie wiosną, gdy rozkwitnie dwa i pół tysiąca tulipanów!

 

(fot.: Marian Sadkowski)


Dworek Łukowiska
Bubel Łukowiska 29, 21-505 Janów Podlaski
Dwójka ze śniadaniem 210 zł, obiad 40 zł
www.dworeklukowiska.pl

Najnowsze

 • USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  Parki narodowe w USA niewątpliwie stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tam cuda natury, jak lodowce, jeziora, góry i prerie oraz dziko żyjące zwierzęta, między innymi niedźwiedzie i bizony.

 • Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  W ostatnich latach trekking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Trekking jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a więc jest dostępny dla większości z nas. Wystarczy wyposażyć się w dobre kijki trekkingowe, aby móc w pełni czerpać z tej formy aktywności.

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?