Satysfakcja w Uroczysku fot.: Marian Sadkowski
Pensjonat nad Bugiem

Satysfakcja w Uroczysku

08grudnia2015

W Uroczysku Zaborek równie ochoczo witają każdego gościa – czy jest zwykłym poszukiwaczem ciszy i spokoju, czy zafascynowanym końmi perkusistą Rolling Stones.

Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones, i jego żona Shirley upodobali sobie pokój „U gajowego”. Od lat przyjeżdżają na aukcje koni w Janowie Podlaskim i zawsze zatrzymują się w leżącym kilka kilometrów od stadniny pensjonacie Uroczysko Zaborek.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

Charlie lubi wyjść na taras, siąść w bujanym fotelu, posmakować placuszków
z rodzynkami. Kucharki smażą je na jego przyjazd niemal odruchowo. Jak mówią: „Placuszki is the must!”. Wattsowie dobrze się tu czują; być może dlatego, że Zaborek bardziej niż pensjonat przypomina skansen.

 

(fot.: Marian Sadkowski)

 

Polecane wideo

Jego właściciele w ciągu kilkunastu lat sprowadzili z okolicznych wsi niemal
20 zabytkowych drewnianych budynków. Najstarszym jest pochodzący z 1844 roku Bielony Dworek; pokoje urządzono także w wiatraku czy starej plebanii.

 

(fot.: Marian Sadkowski)


W Uroczysku odbywają się regularnie plenery malarskie. Przez dwa tygodnie artyści wędrują ze sztalugami po okolicy, dopieszczają swoje dzieła, a potem wystawiają
je na miejscu. Większość z nich można kupić. Trudno o lepsze pamiątki z minionego świata.


Pensjonat Uroczysko Zaborek
Zaborek, 21-505 Janów Podlaski
pokój dwuosobowy 200 zł
śniadanie 25 zł, obiadokolacja 45 zł
www.zaborek.com.pl

Najnowsze

 • Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Zagraniczna podróż samochodem może być niezwykłą przygodą, która pozostanie w pamięci całej rodziny na wiele długich lat. Może się jednak tak zdarzyć, że nie będzie to przyjemne wspomnienie, a każdy będzie chciał je jak najszybciej wymazać ze swojej pamięci. Jeżeli w czasie takiej podróży pojawią się problemy z samochodem, a znikąd nie będzie pomocy, będzie to raczej przykra, a nie przyjemna przygoda.

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?