Idealny hotel na majówkę?

Idealny hotel na majówkę?

14kwietnia2016

Zapraszamy do Hotelu Bohema!

Majówka zbliża się wielkimi krokami, tak więc czas najwyższy zastanowić się, gdzie warto spędzić ten długi weekend. Macie jakieś propozycje? Nie? A co powiecie na pobyt w hotelu w centrum Bydgoszczy w otoczeniu zieleni Parku Kazimierza Wielkiego i historycznej, przepięknie odrestaurowanej fontanny „POTOP"?

 My zdecydowanie jesteśmy na tak i polecamy wam odpoczynek w pięciogwiazdkowym, butikowym Hotelu Bohema!

HISTORIA HOTELU

Kamienica w której mieści się Hotel wzniesiona została w 1887 roku, w stylu eklektycznym. Przypuszcza się, że autorem projektu był bydgoski mistrz murarski Anton Hoffmann, ojczym Józefa Święcickiego – twórcy najpiękniejszych bydgoskich kamienic.
Urzekająca historia kamienicy skłoniła właścicieli do wydania książki -wywiadu z przedwojenną właścicielką. Lektura ukazała się pod tytułem: Od Buni do „Bohemy” i zawiera wspomnienia o wybitnych mieszkańcach kamienicy z czasów przedwojennych (w tym na przykład znany malarz Jerzy Rupniewski) oraz o ciekawych miejscach w Bydgoszczy. Dzisiaj goście hotelu Bohema tworzą nową historię tego miejsca.

PODRÓŻ W CZASIE I PRZESTRZENI

Zarówno przed wojną, jak i dziś we wnętrzach klasycyzm przeplata się z secesją. Z pasją stworzono tu autorskie pokoje i apartamenty o najwyższym standardzie i urzekającej atmosferze artystycznej bohemy. Każdy pokój oczarowuje bogactwem wiernie odtworzonej sztukaterii, stylowych tapet najlepszej jakości tkanin i puszystych wykładzin. Dopełnienie stanowią indywidualnie zaprojektowane meble, antyki, lampy i żyrandole. W hotelu nie ma dwóch takich samych pokoi, co odróżnia Bohemę od luksusowych sieciówek.DEKADENCKI ZŁOTY BASEN

Do dyspozycji Gości na terenie hotelu jest Strefa Relaksu, a w niej basen, który mieni się drobinkami brokatu , Spa z wykwalifikowanym personelem oraz taras z jacuzzi, który mieści się na dachu Hotelu. Stąd można podziwiać przepiękny zachód słońca, panoramę miasta lub rozkoszować się kąpielą pod gwiazdami.ZABYTKOWA LIMUZYNA

Dopełnieniem klimatu Hotelu Bohema jest zabytkowa limuzyna, którą obsługuje szofer w liberii. Według życzenia goście mogą poprosić na przykład o transfer z lotniska w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawy, Gdańska czy nawet Berlina.

 

Polecane wideo

RESTAURACJA WERANDA

Na terenie Hotelu znajduje się również Palarnia Cygar, kawiarnia oraz restauracja „Weranda”, w której do wykwintnego menu serwowanych jest ponad 150 gatunków win z całego świata. Inspektorzy przewodnika kulinarnego Gault & Millau wyróżnili ją dwiema czapkami.KOLACJA W CIEMNOŚCIACH

Wyjątkowym i niepowtarzalnym miejscem W Hotelu Bohema jest także Restauracja „Czarny Diament”. To miejsce, gdzie kolację można zjeść w całkowitych ciemnościach. Przygotowane potrawy są dla Gości niespodzianką. Kelnerzy obsługują w noktowizorach. Pobyt w restauracji „Czarny Diament” gwarantuje niezapomniane wrażenia kulinarne, świetną zabawę oraz emocje, które wyostrzają zmysły. To iście królewska uczta w mroku!

ARTYŚCI W BOHEMIE

W tym miejscu od lat kultywuje się historyczną tradycję spotkań towarzyskich.”Artyści w Bohemie” łączą w sobie elementy kultury wysokiej i sztuki kulinarnej, a raz w miesiącu niedzielny wieczór poświęcony jest wybranemu artyście. Kameralna atmosfera sprawia, że uczestnicy czują się jak na prywatnym spotkaniu, gdzie dystans między ludźmi znika zupełnie.

Organizatorzy spotkania dbają, by każde było niepowtarzalne. W spotkaniach brali udział min. Zbigniew Boniek, Krzysztof Zanussi, Jolanta Kwaśniewska, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Anna Maria Jopek, Jan Nowicki, Wojciech Mann, Katarzyna Figura czy Wojciech Fibak.

SZTUKA W BOHEMIE

W przestrzeniach hotelu goście mogą podziwiać również wystawy sztuki. Aktualnie można obejrzeć grafiki Ewy Gordon. Artystka w swoich pracach stosuje grę świateł oraz bieli, czerni i szarości. W wielu serigrafiach również kolorem pokazuje te obszary, które tkwią we wnętrzu kobiety.

SZUM FONTANNY

Wczesnym rankiem, kiedy słońce wznosi się nad Parkiem Kazimierza Wielkiego, przy którym usytuowany jest hotel Bohema, słychać szum fontanny Potop z największą rzeźbą z brązu w Europie. Ten cichy i uroczy zakątek oddziela Bohemę od hałasu centrum miasta i czyni pobyt w hotelu niebywale komfortowym.

Więcej informacji o hotelu znajdziecie TUTAJ!

Artykuł sponsorowany 

Najnowsze

 • Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Mężczyźni nam wmawiają, że jeździmy gorzej i nie znamy się na autach. Istnieje wręcz przekonanie, że wszystko co związane z samochodem to męska rzecz. Dlaczego to mój mąż, partner, czy tata ma decydować „kto”, a właściwie „co” będzie zaspokajać moje potrzeby motoryzacyjne? Skoro umiem kupić nowe buty, to dlaczego miałabym nie poradzić sobie podczas zakupu auta? Swoje poszukiwania ideału motoryzacyjnego rozpoczynam od testu najnowszej wersji MINI Clubman.

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.

 • Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  W ostatnich latach trekking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Trekking jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a więc jest dostępny dla większości z nas. Wystarczy wyposażyć się w dobre kijki trekkingowe, aby móc w pełni czerpać z tej formy aktywności.