Hotele

 • Którędy na sabat? Nocleg w Górach Świętokrzyskich

  Którędy na sabat?

  Wilkowa Chata to tak naprawdę trzy domki położone w Wilkowie niedaleko Świętej Katarzyny. I blisko początku szlaku na Łysicę.

  więcej
  23listopada2015
 • Przydatne w Szkocji Sprawdzone przez nas

  Przydatne w Szkocji

  Dla wielu to najsłynniejsze miejsce w zachodniej Szkocji. Glencoe to kraina u-kształtnych dolin, przez które płyną strumienie i rzeki. To miejsce przewalających się ponad szczytami wzgórz chmur i krajobrazów, dla których warto rzucić wszystko.

  więcej
  16listopada2015
 • Przepustka do wolności Świetnokrzyska Chata

  Przepustka do wolności

  Na parterze: duży salon, kuchnia, sypialnia z łożem małżeńskim i dwie przestronne łazienki. Na piętrze: cztery pokoje z łazienkami. Dookoła: spokojna okolica i panorama Gór Świętokrzyskich. Oto Świetnokrzyska Chata niedaleko Bodzentyna.

  więcej
  12listopada2015
 • Transformacja po grecku Zatrzymaj się

  Transformacja po grecku

  Przetworzyć stare meble, dorzucić trochę drewna, wyciosać pod umywalkę szafkę niczym diament i doprawić wszystko dizajnem najwyższej próby – oto przepis braci Campana na hotel w Atenach. Inny niż wszystkie.

  więcej
  09listopada2015
 • Wśród winorośli Złap okazję

  Wśród winorośli

  Głęboczek Vine Resort & Spa jest miejscem, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością, w którym wino nie tylko smakuje się dla przyjemności, ale również wykorzystuje jako eliksir pielęgnujący ciało i poprawiający samopoczucie.

  więcej
  02listopada2015
 • Żurawie, dama i marzyciel Siedlisko Lecą Żurawie

  Żurawie, dama i marzyciel

  Nawet migrujące ptaki muszą czasem odpoczywać, a co dopiero ludzie. Wyremontowana niedawno stodoła w siedlisku Lecą Żurawie – agroturystycznym gospodarstwie oddalonym o osiem kilometrów od Połczyna-Zdroju na Pojezierzu Drawskim – nadaje się do tego doskonale.

  więcej
  20października2015
 • Zostań eremitą Hotel w Umbrii

  Zostań eremitą

  Odciąć się od zgiełku, uporządkować myśli, pomilczeć. We Włoszech na umbryjskim odludziu powstał hotel, w którym wszyscy zagonieni podróżnicy mogą poczuć się jak średniowieczni mnisi. Bez składania ślubów.

  więcej
  29września2015
 • Fioletowa bajka Lawendowa Wyspa

  Fioletowa bajka

  Lawendowa Wyspa jest spełnieniem marzeń: lato nad morzem, zima w górach. Z tym że w górach odpoczywają a nad morzem pracują, przyjmując gości. Bożena Kuraś-Kazubska i Sławomir Kazubski nie ukrywają, że znaleźli sposób na ciekawe życie

  więcej
  13września2015
 • Zacisze wśród cisów Hotele nad morzem

  Zacisze wśród cisów

  Cisowy Zakątek ma położenie jakby stworzone do wypoczynku: na skraju rezerwatu przyrody. Niedaleko rozciągają się puste szerokie plaże. Ta część wybrzeża znana jest głównie wtajemniczonym.

  więcej
  06września2015
 • Domek, który pływa Mielno

  Domek, który pływa

  Niemal wszyscy wchodząc po raz pierwszy do domku sprawdzają czy buja. Chwytają za poręcz i starają się domek rozruszać. Okazuje się, że nic z tego. Cumujące przy pomoście na jeziorze Jamno w Milenie pływające domki firmy HT Houseboats na boki się nie bujają. Spać więc w nich można spokojnie. Plusem jest też bliskość wody i widok na rozległe jezioro.

  więcej
  01września2015

Najnowsze

 • USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  Parki narodowe w USA niewątpliwie stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tam cuda natury, jak lodowce, jeziora, góry i prerie oraz dziko żyjące zwierzęta, między innymi niedźwiedzie i bizony.

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.