Hotele

 • Zapach pomarańczy Zatrzymaj się

  Zapach pomarańczy

  Na Sycylii wszystko jest możliwe. Skoro jedna przejażdżka u podnóży Etny zaowocowała powstaniem wyjątkowego ekohotelu – w starej willi z winnicą i nowoczesną filozofią – to do czego doprowadziłby dłuższy pobyt pod wulkanem?

  więcej
  02września2014
 • Sielanka w Starej Szkole Warmia i Mazury

  Sielanka w Starej Szkole

  Te miejsca powstały dzięki ludzkiej chęci, trochę też pewnie dzięki uporowi właścicieli, którzy chcieli stworzyć miejsca dla siebie i swoich gości. Dzisiaj to miejsca dla wszystkich.

  więcej
  18sierpnia2014
 • Poproszę pokój z ogrodem Zatrzymaj się

  Poproszę pokój z ogrodem

  Budynek przypominający ryżowe pola? Z tropikalną roślinnością na tarasach? I to w finansowym centrum azjatyckiej metropolii? Singapurski hotel Parkroyal stawia na zieleń tam, gdzie jest ona towarem deficytowym.

  więcej
  07sierpnia2014
 • Noc na drzewie Niezwykłe hotele

  Noc na drzewie

  Treepod, tree-house-suites, treelodge. Inaczej mówiąc – domek na drzewie. Niby-hotel, niby-nocleg, a przecież dużo więcej. Spełnienie dziecięcych marzeń i dorosłych fantazji o jedności z naturą. Wyjątkowy sposób na wakacje.

  więcej
  31lipca2014
 • Zapomnieć o wszystkim Szara Sowa na Mazurach

  Zapomnieć o wszystkim

  Trochę w tym było przypadku, trochę może ręki boskiej. Gdyby Katarzyna i Krzysztof Szarrasowie podczas swojej podróży po Mazurach nie zatrzymali się kiedyś na nocleg w Gorle, nie znaleźliby nigdy działki nad jeziorem Ułówki. Mieli już za sobą długie poszukiwania miejsca, do którego mogliby przenieść się z miasta – na razie bezowocne.

  więcej
  17lipca2014
 • Dotyk pustyni Zatrzymaj się

  Dotyk pustyni

  Zjednoczone Emiraty Arabskie to poletko doświadczalne dla współczesnych architektów. Niektórych jednak od zmagań ze stalą i szkłem bardziej fascynują kolory piasku oraz bogata arabska tradycja. Tak w odległej oazie powstał hotel Qasr Al Sarab.

  więcej
  16lipca2014
 • Dom do tworzenia Leśniczówka Dom Pracy Twórczej Nibork

  Dom do tworzenia

  Najpierw jest aleja, wystrzyżona z jednej strony. Stare graby z pniami oklejonymi przez porosty. Potem przejazd kolejowy, którym kilka razy na dobę przetacza się pociąg relacji Olsztyn-Warszawa. Taśma asfaltu wspina się pod górkę i znika wśród drzew. Po lewej stronie pojawia się dom. Wygląda niemal identycznie jak na czarno-białej pocztówce, ustrzelonej przez przedwojennego fotografa z niedalekiej Nidzicy.

  więcej
  15lipca2014
 • Wakacje w spa z angielskim Hotele SPA Dr Irena Eris

  Wakacje w spa z angielskim

  Wakacje to dobry czas, by poduczyć się języka angielskiego. Hotele SPA Dr Irena Eris proponują dla najmłodszych gości naukę w sposób lekki, łatwy i przyjemny.

  więcej
  11lipca2014
 • W ogrodzie przy winie Pensjonat u Idalii

  W ogrodzie przy winie

  Trochę dziko, trochę na uboczu, trochę na przekór. Całkiem cicho, całkiem smacznie. Całkiem relaksująco. Są jeszcze na Warmii i Mazurach mniej znane zakątki, gdzie z dala od zgiełku i zatłoczonych w sezonie miejsc można zapomnieć o wszystkim. Zapraszamy na koniec świata, dokąd dojeżdża się jedynie po nierównych kocich łbach.

  więcej
  11lipca2014
 • Miejsce przyjemności Pensjonat Fajne Miejsce

  Miejsce przyjemności

  Trochę dziko, trochę na uboczu, trochę na przekór. Całkiem cicho, całkiem smacznie, Całkiem relaksująco. Są jeszcze na Warmii i Mazurach mniej znane zakątki, gdzie z dala od zgiełku i zatłoczonych w sezonie miejsc można zapomnieć o wszystkim. Zapraszamy na koniec świata, dokąd dojeżdża się jedynie po nierównych, kocich łbach.

  więcej
  04lipca2014

Najnowsze

 • Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

  W ostatnich latach trekking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Trekking jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a więc jest dostępny dla większości z nas. Wystarczy wyposażyć się w dobre kijki trekkingowe, aby móc w pełni czerpać z tej formy aktywności.

 • USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  Parki narodowe w USA niewątpliwie stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tam cuda natury, jak lodowce, jeziora, góry i prerie oraz dziko żyjące zwierzęta, między innymi niedźwiedzie i bizony.