Kulinaria

 • Gustujący w zbożu Przepis na cranachan

  Gustujący w zbożu

  Cranachan, od stuleci osładzający Szkotom trudy życia i niedogodności klimatu, z ich legendarną powściągliwością niewiele ma wspólnego. Nonszalancko łączy to, co najlepsze: gęstą śmietanę, wrzosowy miód, dobrą whisky, świeże maliny oraz piąty element, będący podporą tutejszej egzystencji – płatki owsiane.

  więcej
  09sierpnia2015
 • Jamie gotuje w Polsce!

  Jamie gotuje w Polsce!

  Pierwszy numer polskiej edycji magazynu "Jamie" jest już w sprzedaży!

  więcej
  27lipca2015
 • Wiwat pełne kształty! Lubelskie parowańce

  Wiwat pełne kształty!

  Liczą się te okrąglutkie, najpulchniejsze. Od gustu i regionu zależy, czy będą słodkie, czy słone. Kluski gotowane na parze świetnie radzą sobie solo. ale potrafią też usunąć się w cień i sprawdzić jako danie do towarzystwa.

  więcej
  22lipca2015
 • Kartacze z mięsem Przepis na...

  Kartacze z mięsem

  Kartacze najczęściej można spotkać na stołach w domach Suwalszczyzny i Podlasia oraz w barach letnich kurortów północno-wschodniej Polski. Na przykład w Augustowie. Nadzieniem najczęściej jest mięso, ale spotyka się także grzyby, kapustę kiszoną, a nawet ser. U nas tradycyjnie - z nadzieniem mięsnym.

  więcej
  18lipca2015
 • Kociołek cygański Przepis na...

  Kociołek cygański

  Ten przepis tylko na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany. W rzeczywistości jest bardzo prosty i sprowadza się do dodawania kolejnych składników. Więc do dzieła!

  więcej
  11lipca2015
 • Pierogi wigierskie Przepis na...

  Pierogi wigierskie

  Tradycyjnie pierogi wigierskie robiło się z czarnymi jagodami, ale dziś dodaje się różnych owoców: malin, truskawek, porzeczek, nawet brzoskwiń czy jabłek uprażonych wcześniej jak na szarlotkę. Można użyć również owoców mrożonych.

  więcej
  09lipca2015
 • Soczewiaki Przepis na...

  Soczewiaki

  Suwalszczyzna nigdy nie rozpieszczała swoich mieszkańców. Ziemia jest tu kamienista, klimat surowy, sąsiad od sąsiada oddzielony jeziorem. Ludzie żyją tu skromnie, za to zgodnie z rytmem przyrody. Tak samo jadają i gotują. Soczewiaki to jedno z popularniejszych dań.

  więcej
  04lipca2015
 • Nowa świecka tradycja Dzieje się teraz

  Nowa świecka tradycja

  10 000 zjedzonych śniadań, 6500 wypitych kaw, 435 stoisk, 850 wybawionych dzieci, 320 uwędzonych ryb i 148 nawiązanych przyjaźni. Tyle Wydarza się co weekend w czasie targów śniadaniowych. Pierwszy ruszył przed dwoma laty na warszawskim Żoliborzu; kolejne – w Krakowie, Poznaniu i Trójmieście. Lada chwila także we Wrocławiu.

  więcej
  27czerwca2015
 • Plastry pomarańczy w karmelu Przepis na...

  Plastry pomarańczy w karmelu

  Pomarańcze są, cukier też. Kupić trzeba rum, pistacje i wodę z kwiatów pomarańczy. Gdzie się kupuje wodę z kwiatów pomarańczy? Poniżej odpowiedź jak i przepis na smaczny deser.

  więcej
  15czerwca2015
 • Wszystko w jej mocy Ze smakiem

  Wszystko w jej mocy

  W języku gaelickim nazwano ją uisge beatha – woda życia. Z początku aplikowana dla zdrowia i w dawkach homeopatycznych, whisky wrosła z czasem w szkockie menu, kulturę i pejzaż.

  więcej
  12czerwca2015

Najnowsze

 • Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Zagraniczna podróż samochodem może być niezwykłą przygodą, która pozostanie w pamięci całej rodziny na wiele długich lat. Może się jednak tak zdarzyć, że nie będzie to przyjemne wspomnienie, a każdy będzie chciał je jak najszybciej wymazać ze swojej pamięci. Jeżeli w czasie takiej podróży pojawią się problemy z samochodem, a znikąd nie będzie pomocy, będzie to raczej przykra, a nie przyjemna przygoda.

 • USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  Parki narodowe w USA niewątpliwie stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tam cuda natury, jak lodowce, jeziora, góry i prerie oraz dziko żyjące zwierzęta, między innymi niedźwiedzie i bizony.