Dla 41% Polaków wakacje to czas na remont!

Dla 41% Polaków wakacje to czas na remont!

22lipca2016

Dlaczego wakacje to najlepszy czas na odświeżenie wyglądu mieszkania?

Polecane wideo

Wakacje to nie tylko czas wyjazdów urlopowych, ale także okres, który często jest wykorzystywany na drobne prace remontowe. Dane GUS od kilku lat pokazują, że Polacy część swoich letnich urlopów poświęcają na renowację mieszkań. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej panoramafirm.pl,  która odnotowała w czerwcu, aż 88% wzrost zapytań o usługi remontowo - budowlane, a zapytania o wykończenie mieszkań pod klucz wzrosły w tym samym czasie o 66%.

 

Aby szybko i sprawnie przeprowadzić prace remontowe konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Informacji na temat firm budowlanych, ekip remontowych czy produktów związanych z renowacją lub odświeżeniem mieszkania, Polacy najczęściej szukają w Internecie. Także lokalna wyszukiwarka Panoramafirm.pl jest źródłem informacji dla osób planujących remont. Przed wakacjami, dodatkowo odnotowała ona znaczący (61%), wzrost zapytań o meble na wymiar.

 

Szukając informacji coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebne informacje np. na temat firm remontowych, czy artykułów do renowacji mieszkań. – mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu panoramafirm.pl.

 

Wyniki tegorocznego badania PAYBACK Opinion Poll pokazują, że  41% Polaków biorących udział w badaniu planuje remont domu. Jak pokazują statystyki wyszukiwarki panoramafirm.pl przeprowadzenie remontu podczas wakacji jest wygodne dla wszystkich członków rodziny. Dzieci w tym czasie przebywają na długo wyczekiwanych koloniach, obozach sportowych czy w odwiedzinach u dziadków, a rodzice mają czas by spokojnie odświeżyć wygląd mieszkania.

 

Materiały prasowe

Najnowsze

 • Wiosenny urlop na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

  Wiosenny urlop na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

  Coraz więcej osób planujących zimowy wyjazd dostrzega nie tylko korzyści związane z wypoczynkiem poza domem, ale również realne zagrożenia. Jakie ubezpieczenie powinny kupić, aby zapewnić sobie kompleksową ochronę ze strony towarzystwa?

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?

 • USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  Parki narodowe w USA niewątpliwie stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tam cuda natury, jak lodowce, jeziora, góry i prerie oraz dziko żyjące zwierzęta, między innymi niedźwiedzie i bizony.