Przed świętami rośnie popyt na firmy sprzątające
Przed świętami rośnie popyt na firmy sprzątające

Przed świętami rośnie popyt na firmy sprzątające

20grudnia2016

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zanim jednak cała rodzina zasiądzie przy wigilijnym stole, czeka nas mnóstwo pracy.

Zakupy, sprzątanie, gotowanie czy wybór prezentów, wszystkie te czynności są czasochłonne. Dlatego z roku na rok rośnie popyt na firmy sprzątające domy i mieszkania. Polacy coraz chętniej korzystają w okresie przedświątecznym z profesjonalnej pomocy przy domowych porządkach.

Wiele osób podchodzi bardzo poważnie do przygotowań świątecznych, a zwłaszcza do porządków. Polacy dokładają wszelkich starań, by ich domy wręcz lśniły czystością. Jednak nie wszyscy lubią i mają czas na sprzątanie. Często w okresie przedświątecznym wiele osób jest zapracowanych bardziej niż zwykle, dlatego skorzystanie z płatnego sprzątania staje się praktyczną potrzebą wynikającą z braku czasu.

Informacji na temat firm sprzątających czy produktów związanych z odświeżeniem mieszkania, Polacy najczęściej szukają w Internecie. Także lokalna wyszukiwarka Panoramafirm.pl jest źródłem informacji dla osób planujących gruntowne porządki, co potwierdzają statystyki – w listopadzie panoramafirm.pl odnotowała ponad 100% wzrost zapytań o firmy sprzątające.

Szukając informacji coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych, które ułatwiają nam życie i pozwalają zaoszczędzić czas. Dzięki nim szybko i łatwo możemy wyszukać potrzebne informacje np. na temat firm sprzątających czy artykułów do sprzątania mieszkań. – mówi Magdalena Wypychowicz Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku Eniro Polska. Duże znaczenie ma  także dostępność takiej firmy i jej lokalizacja. Najlepiej jeśli ekipa usługowa znajduje się w naszej okolicy i w każdej chwili może pomóc. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Polecane wideo

Zakres usług firm sprzątających, jaki możemy zamówić jest bardzo zróżnicowany, od podstawowych jak zwykłe odkurzanie po pranie dywanów, czyszczenie tapicerek, mycie okien a także poprawę sprzątania po kimś. Ceny są zróżnicowane i zazwyczaj ustala się je albo w oparciu o sprzątany metraż nieruchomości lub czas poświęcony na pracę.

Oszczędność czasu, wygoda oraz rosnąca dostępność specjalistycznych usług sprawiła, że coraz częściej szczególnie w okresie przedświątecznym sięgamy po pomoc profesjonalistów, również w sprzątaniu, poszukując informacji w lokalnych wyszukiwarkach.

Najnowsze

 • Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Dla niektórych podróż samolotem to rozrywka i ekscytujące wydarzenie. Dla innych stres, nuda i zmęczenie. Bez względu na to do której grupy należysz, warto spędzić godziny w samolocie w możliwie najlepszy sposób. Najlepszą ku temu okazję zapewniają podróże prywatnymi odrzutowcami, które coraz prężniej działają na polskim rynku. Sprawdź, jak efektywnie spędzić czas na pokładzie samolotu.

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.