Biegiem po... integrację
Biegiem po... integrację

Biegiem po... integrację

20grudnia2016

Moda na aktywny i zdrowy styl życia na dobre zadomowiła się w polskich miastach.

Potwierdzeniem wzrostu popularności aktywności fizycznej wśród Polaków są m.in. uliczne biegi masowe, w których z roku na rok bierze udział coraz więcej osób. Włodarze miast z powodzeniem organizują maratony, półmaratony oraz biegi charytatywne. Coraz większą popularnością cieszy się także bieganie firmowe. Dla pracowników to okazja do niezobowiązujących spotkań i zdrowej rywalizacji, a dla pracodawców jest to szansa na integrację zespołu i budowę pozytywnej atmosfery w firmie.

Moda na „bycie fit” jest atrybutem osób zdyscyplinowanych i osiągających sukcesy zawodowe. Dlatego też coraz większą popularnością cieszy się udział pracowników firm w biegach, a udział w zawodach sportowych pozwala na realizację zarówno indywidualnych celów pracowników, np. dbałość o zdrowie i kondycję, jak i organizacji dbającej o integrację zespołu.

Warto też pamiętać, że zaangażowanie firmy w kwestie aktywności sportowej pracowników może być również okazją do połączenia celów integracyjnych z działalnością CSR. Pracownicy Eniro Polska z Łodzi i z Warszawy regularnie uczestniczą w biegu Poland Business Run. Jest to jedyny w swoim rodzaju, charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który jednocześnie odbywa się w kilku miastach Polski. „Mogliśmy nie tylko wesprzeć działania Fundacji Jaśka Meli – Poza Horyzonty, ale także rywalizować między sobą o najlepszy wynik.” – komentuje Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku, Eniro Polska. „Wystawiając drużyny, dajemy naszym pracownikom szansę na dobrą zabawę i wspólne dążenie do celu.” – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Pracownicy Eniro Polska angażują się nie tylko w biegi charytatywne, ale również w imprezy takie jak BIEGw.NET, które są adresowane do biegaczy, którzy zawodowo pracują i działają w branży e-commerce i Internet. Zdarzają się także nietypowe imprezy biegowe, jak Altus Cup – czyli Mistrzostwa Polski Firm i Instytucji w biegu po schodach, w którym wzięli udział pracownicy Eniro Polska z Katowic. Rywalizowali oni w wyścigu na 30 piętro biurowca Altus.

Polecane wideo

Aktywni fizycznie pracownicy, dzięki treningom kształtują w sobie motywację i wytrwałość, a także umiejętności dążenia do celu i pokonywania własnych słabości. Firmowe bieganie jest również bardzo egalitarne, gdyż w sztafetach startują zarówno dyrektorzy, kierownicy jak i szeregowi pracownicy.

Uprawianie sportu jest nie tylko modne, ale i zdrowe. Aktywność fizyczna jest szczególnie potrzebna osobom pracującym w biurach, wykonującym siedzący tryb pracy. Osoby, które regularnie uprawiają sport są bardziej odporne na stres i prowadzą zrównoważony styl życia. Bieganie to także dobra forma odreagowania codziennego stresu.

Najnowsze

 • Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Dla niektórych podróż samolotem to rozrywka i ekscytujące wydarzenie. Dla innych stres, nuda i zmęczenie. Bez względu na to do której grupy należysz, warto spędzić godziny w samolocie w możliwie najlepszy sposób. Najlepszą ku temu okazję zapewniają podróże prywatnymi odrzutowcami, które coraz prężniej działają na polskim rynku. Sprawdź, jak efektywnie spędzić czas na pokładzie samolotu.

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?