Ferie w polskich górach? Wybierz odpowiedni stok narciarski
Ferie w polskich górach? Wybierz odpowiedni stok narciarski

Ferie w polskich górach? Wybierz odpowiedni stok narciarski

23stycznia2017

W Polsce zaczęły się zimowe ferie w wybranych województwach. To okazja do aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz rodzin. Planując wyjazd, warto skorzystać z bezpłatnych map cyfrowych, aby dobrze wybrać miejsce wypoczynku.

W Polsce coraz więcej ośrodków narciarskich inwestuje w nowoczesną infrastrukturę. W ciągu ostatnich kilku lat w polskich górach powstało blisko 30 nowych kolei linowych, a w tym sezonie zostanie oddanych do użytku sześć nowych ośrodków narciarskich.

Wybierając odpowiedni kurort Polacy kierują się przede wszystkim cenami noclegów i tym, czy będzie śnieg. Dlatego też największą popularnością cieszy się Podhale, gdzie naturalnego i sztucznego śniegu jest zazwyczaj najwięcej. Organizując wyjazd na własną rękę pomocnym rozwiązaniem są bezpłatne mapy cyfrowe, dzięki którym możemy śledzić na bieżąco informacje o czynnych wyciągach i stopniu naśnieżenia stoków narciarskich.

„Polacy swoje podróże często rozpoczynają od planowania ich w Internecie, który umożliwia poszukiwanie informacji oraz zamawianie pełnej gamy usług turystycznych. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii Rozwoju Rynku w Eniro Polska. Pomocnym narzędziem są aktualne i precyzyjne mapy cyfrowe z bogatą bazą punktów tzw. POI. Na mapie Panoramy Firm można znaleźć punkty POI w 6 najbardziej przydatnych każdemu turyście kategoriach: jedzenie, noclegi, pomoc medyczna, stacje paliw, bankomaty oraz, przydatne zimą, wyciągi narciarskie.” – komentuje Magdalena Wypychowicz.

Na stronie ww.mapa.pf.pl jest, przyjazna amatorom białego szaleństwa funkcjonalność - „Wyciągi narciarskie”. Po kliknięciu w ikonkę pojawiają się dodatkowe informacje, takie jak:

 

-liczba wyciągów,

-najdłuższa trasa,

-szczyt,

-stacja dolna,

-różnica wzniesień,

Polecane wideo

-stopień naśnieżenia,

-link do strony internetowej wyciągu,

-oraz adres wraz z numerem telefonu.

 

Dane pochodzą z serwisu www.skiinfo.pl

Aby ferie zimowe były udane powinniśmy je odpowiednio zaplanować. Istotne jest nie tylko miejsce wypoczynku czy jedzenie, ale również możliwości narciarskie. Aby w pełni cieszyć się z wyjazdu i nie napotkać nieprzyjemnych niespodzianek powinniśmy skorzystać z możliwości współczesnych technologii, które pozwolą na sprawniejsze, dokładniejsze i szybsze podjęcie decyzji odnośnie miejsca wypoczynku.

 

Najnowsze

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Dla niektórych podróż samolotem to rozrywka i ekscytujące wydarzenie. Dla innych stres, nuda i zmęczenie. Bez względu na to do której grupy należysz, warto spędzić godziny w samolocie w możliwie najlepszy sposób. Najlepszą ku temu okazję zapewniają podróże prywatnymi odrzutowcami, które coraz prężniej działają na polskim rynku. Sprawdź, jak efektywnie spędzić czas na pokładzie samolotu.

 • Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Zagraniczna podróż samochodem może być niezwykłą przygodą, która pozostanie w pamięci całej rodziny na wiele długich lat. Może się jednak tak zdarzyć, że nie będzie to przyjemne wspomnienie, a każdy będzie chciał je jak najszybciej wymazać ze swojej pamięci. Jeżeli w czasie takiej podróży pojawią się problemy z samochodem, a znikąd nie będzie pomocy, będzie to raczej przykra, a nie przyjemna przygoda.