Polska ma nowe logo Oto najnowsze logo naszego kraju (fot. materiały promocyjne)
Polska

Polska ma nowe logo

06czerwca2014

Nowe logo Polski zadebiutowało w telewizji CNN. Kończy ono 30-sekundowy spot promujący Polskę. Film ten pokazuje Polskę i jej mieszkańców oczami i obiektywem Chrisa Niedenthala, fotografa, który w stanie wojennym wykonał legendarne zdjęcie transportera opancerzonego pod budynkiem kina Moskwa z plakatem promującym „Czas Apokalipsy”.

Kampania promująca Polskę za granicą trwa od 12 maja. Okazją do jej przeprowadzenia są trzy wielkie rocznice: 25-lecie odzyskania przez Polskę wolności, 15-lecie przystąpienia do NATO i 10-lecie wejścia do Unii Europejskiej. Pierwsze plakaty pojawiły się w Londynie i właśnie tam zadebiutowało jej główne hasło „Polska. Spring into new”.

Polecane wideo

 

Kończy ono również spot reklamowy w CNN, BBC, Eurosport i SkyNews, ale tu towarzyszy mu znak składający się z pięciu czerwonych ukośnych kresek na białym tle.

To nowe logo Polski, które przygotowała brytyjska firma doradcza Saffron Brand Consultants. I jeden z ostatnich projektów Wally’ego Olinsa, założyciela Saffronu i znanego na całym świecie specjalisty od budowy marek krajów, regionów i miast. Zmarł 14 kwietnia w wieku 84 lat, półtora miesiąca przed rozpoczęciem kampanii reklamowej.

Nowe logo musi jeszcze zatwierdzić Rada Promocji Polski. Jeśli tak się nie stanie będzie ono jednym z wielu znaków używanych przez polskie urzędy w promocji zagranicznej.

Najnowsze

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.