Polska ma nowe logo Oto najnowsze logo naszego kraju (fot. materiały promocyjne)
Polska

Polska ma nowe logo

06czerwca2014

Nowe logo Polski zadebiutowało w telewizji CNN. Kończy ono 30-sekundowy spot promujący Polskę. Film ten pokazuje Polskę i jej mieszkańców oczami i obiektywem Chrisa Niedenthala, fotografa, który w stanie wojennym wykonał legendarne zdjęcie transportera opancerzonego pod budynkiem kina Moskwa z plakatem promującym „Czas Apokalipsy”.

Kampania promująca Polskę za granicą trwa od 12 maja. Okazją do jej przeprowadzenia są trzy wielkie rocznice: 25-lecie odzyskania przez Polskę wolności, 15-lecie przystąpienia do NATO i 10-lecie wejścia do Unii Europejskiej. Pierwsze plakaty pojawiły się w Londynie i właśnie tam zadebiutowało jej główne hasło „Polska. Spring into new”.

Polecane wideo

 

Kończy ono również spot reklamowy w CNN, BBC, Eurosport i SkyNews, ale tu towarzyszy mu znak składający się z pięciu czerwonych ukośnych kresek na białym tle.

To nowe logo Polski, które przygotowała brytyjska firma doradcza Saffron Brand Consultants. I jeden z ostatnich projektów Wally’ego Olinsa, założyciela Saffronu i znanego na całym świecie specjalisty od budowy marek krajów, regionów i miast. Zmarł 14 kwietnia w wieku 84 lat, półtora miesiąca przed rozpoczęciem kampanii reklamowej.

Nowe logo musi jeszcze zatwierdzić Rada Promocji Polski. Jeśli tak się nie stanie będzie ono jednym z wielu znaków używanych przez polskie urzędy w promocji zagranicznej.

Najnowsze

 • Pomysł na nietypowy urlop? Rejs do Berlina!

  Pomysł na nietypowy urlop? Rejs do Berlina!

  Płynąc spacerowym jachtem motorowym po Odrze, wybrać można wiele kierunków, jednak tym, który musi przebyć każdy motorowodniak jest trasa z Wrocławia do Berlina. To blisko 700 km rzecznej żeglugi, podczas której zobaczy się niesamowite miejsca i przeżyje niecodzienne przygody. Przedstawiamy 5 największych atrakcji szlaku Wrocław-Berlin.

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • Wyrusz w rejs pod żaglami ITAKI

  Wyrusz w rejs pod żaglami ITAKI

  Relaks, gorące słońce, błękitne niebo, szum oceanu i rajskie wyspy na horyzoncie tak w jednym zdaniu można opisać propozycję spędzenia urlopu, jaką przygotowała Itaka.