Jeździmy bez wiz Wizyta w Turcji będzie teraz nieco tańsza i będzie wymagać nieco mniej formalności (fot. archiwum)
Turcja

Jeździmy bez wiz

10grudnia2014

Turcja zniesie dla Polaków obowiązek posiadania wizy przy wyjazdach do tego kraju. Oznacza to, że każdy kto wybiera się na przykład do Stambułu zaoszczędzi około 20 dolarów czyli 64 zł.

Polecane wideo

O zniesieniu wiz poinformował w Warszawie premier Turcji Ahmet Davutoglu. - Przed chwilą podjęliśmy decyzję o zniesieniu obowiązku wizowego dla Polaków, polskich patriotów, którzy chcą licznie odwiedzić kraj, w którym zmarł ich wielki wieszcz Adam Mickiewicz. Każdy współczesny mieszkaniec Lechistanu (Polski) może bez żadnych obwarowań i przeszkód odwiedzać Stambuł – mówił Davutoglu podczas gali wieńczącej obchody 600. rocznicy ustanowienia stosunków polsko-tureckich.

Davutoglu nie dodał jednak od kiedy dokładnie wizy będą zniesione.

- To dobra wiadomość dla polskich turystów - mówiła z kolei premier Ewa Kopacz. - To jest też dobra wiadomość dla tureckiego kraju, bo Polacy zostawią swoje pieniądze - dodała.

W 2014 roku przypada 600. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Turcją. Wizyta premiera tego kraju w Warszawie jest zwieńczeniem tegorocznych obchodów. A informacja o zniesieniu wiz powoduje, że od teraz podróż na wakacje i do Azji będzie łatwiejsza.

Najnowsze

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.

 • Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Zagraniczna podróż samochodem może być niezwykłą przygodą, która pozostanie w pamięci całej rodziny na wiele długich lat. Może się jednak tak zdarzyć, że nie będzie to przyjemne wspomnienie, a każdy będzie chciał je jak najszybciej wymazać ze swojej pamięci. Jeżeli w czasie takiej podróży pojawią się problemy z samochodem, a znikąd nie będzie pomocy, będzie to raczej przykra, a nie przyjemna przygoda.

 • 10 największych atrakcji Turcji. Co warto zobaczyć?

  10 największych atrakcji Turcji. Co warto zobaczyć?

  Turcja - popularna destynacja wakacyjnych wojaży. To kraj położony na dwóch kontynentach, otoczony czterema morzami. Sprawdź, co warto zobaczyć i koniecznie zwiedzić podczas pobytu w Turcji!