Gdzie warto zatrzymać się w Ustce Bałtyk jest wyjątkowym morzem. Niskie zasolenie powoduje, że mieszka w nim stosunkowo mało gatunków, które osiągają niewielkie rozmiary. Niekiedy można tu spotkać ryby słodkowodne.
Sprawdzone przez nas

Gdzie warto zatrzymać się w Ustce

28września2015

Jest pięknie położonym nad Morzem Bałtyckim miastem portowym i jednocześnie uzdrowiskiem. Podpowiadamy, gdzie można się tu zatrzymać, co zjeść i jakie atrakcje sobie zafundować.

Mistral przy ul. Kaszubskiej 9 to komfortowy dom wakacyjny położony w starej części Ustki. Przestronne, słoneczne apartamenty zostały wykończone marynistycznymi akcentami. W sezonie dwójki od 180 zł. Śniadania serwowane są w przyległej do hotelu kawiarni, słynącej z wyrabianych na miejscu krówek.
www.mistral.ustka.pl

 

Od turystycznego zgiełku odetchnąć można w którymś z gospodarstw agroturystycznych. Kwatery z klimatem (inicjatywa lokalnego Stowarzyszenia Słowiniec) oprócz noclegu pozwalają często zasmakować w wielu, głównie kulinarnych, tradycjach regionu. Ceny od 50 zł/os.
www.slowiniec.pl

W Ustce restauracji nie brakuje, ale na mapie miasta wyróżniają się dwa adresy:


W słynnej Syrence, ul. Marynarki Polskiej 32A, trzeba się skusić na zapiekanego pod borowikami dorsza lub którąś z wędzonych na miejscu ryb.
www.syrenkaustecka.pl

 

Polecane wideo

Dym na wodzie, ul. Chopina 9, nie posiada stałej karty, ale daje dzięki temu gwarancję spróbowania lokalnych sezonowych produktów, zwykle w bardzo wysublimowanych
i zaskakujących odsłonach. Dania główne od 30 do 49 zł.
www.dymnawodzie.pl


Za czymś wyjątkowym warto rozejrzeć się też po okolicy. Gospoda pod Wesołym Pomorzaninem w Swołowie oprócz dań rybnych serwuje pieczoną kaczkę, restauracja Jaś Kowalski w Bytowie – zupę brzadową oraz juki słowińskie. Góra Lemana
w Piasznie oferuje tradycyjnie wypiekany chleb. Miejsca te stanowią część szlaku kulinarnego Pomorza, skupiającego kilkanaście lokali związanych z kuchnią kaszubską, kociewską, żuławską oraz krajeńską.

Słowiński Szlak Rybacki
uzupełnia wypoczynek nad Bałtykiem o atrakcje nawiązujące do przeszłości wybrzeża. Podążając tą trasą, można między innymi obejrzeć rybacką galerię, wziąć udział
w warsztatach ceramicznych czy morskim wędkowaniu albo też zwiedzić okolicę kajakiem lub rowerem. Warto zahaczyć o wsie Kluki i Swołowo, w których najlepiej zachowała się historyczna architektura regionu.
www.sgr.org.pl/slowinski-szlak-rybacki

 

O tym, jak łowi się ryby w Ustce przeczytacie tu.

Najnowsze

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?

 • USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  Parki narodowe w USA niewątpliwie stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tam cuda natury, jak lodowce, jeziora, góry i prerie oraz dziko żyjące zwierzęta, między innymi niedźwiedzie i bizony.

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.

Polecamy