5 zalet wypoczynku nad polskim morzem

5 zalet wypoczynku nad polskim morzem

11czerwca2017

Zazwyczaj myśląc o wakacjach do głowy przychodzą egzotyczne wyspy lub kamieniste plaże. A gdyby tak tym razem wybrać się nad polskie morze?

Na świecie jest mnóstwo pięknych zakątków, w których można się zrelaksować. Jest tez jeden o którym warto sobie przypomnieć, to polskie wybrzeże. Oto pięć argumentów na to, że warto!

Podrasujesz zdrowie

Nad Morzem Bałtyckim jest mnóstwo minerałów, które korzystnie wpływają na zdrowie. To między innymi: jod, magnes, wapń i brom.  Morski klimatem jest także dobrym bodźcem nie tylko dla zdrowia i układu odpornościowego dzieci, ale i dorosłych. Nawet kilka dni nad Bałtykiem  morze korzystnie wpłynąć na układ oddechowy i pomóc uodpornić się na jesienne infekcje.

Piaszczyste plaże

Polskie plaże należą do jednych z najpiękniejszych w Europie. Za granica na przykład w Chorwacji plaże są kamieniste, gdzie indziej przypominają żwir. Nad Bałtykiem plaż z żółtym, miękkim piaskiem jest sporo. Wystarczy zrobić dobre rozeznanie, chociażby w Internecie, aby wyszukać te najczystsze i godne polecenia.

Dzikie zakątki

Nad polskim morzem jest sporo pięknych, dzikich zakątków. Oczywiście nie wszędzie mogą dotrzeć turyści, ale jest sporo takich, które można odkrywać samemu. Wystarczy poświęcić jeden dzień, wsiąść do samochodu i urządzić sobie wycieczkę w nieznane. Nie zapominając o mapie, aby wrócić na miejsce pobytu. Na polskim wybrzeżu są również rezerwaty przyrody i piękne Parki Narodowe, w których jakość powietrza jest najwyższa.

Obal mity

Panuje powszechna opinia, że polskie plaże są brudne i zaniedbane. I niestety wczasowicze sami się jej dorobili, ale to nie jest prawdą. Od dawna powstają rankingi najpiękniejszych i najczystszy plaż w Polsce. I jest kilka naprawdę imponująco zadbanych i czystych plaż, na których przebywanie będzie czysta przyjemnością. Sprawdź je i przekonaj się, że polskie plaże są jedynymi z najpiękniejszych.

Wysoki poziom hotelarstwa

Letniskowe domki, hostele, domy do wynajęcia – jest sporo możliwości na to, jak spędzić urlop nad morzem. W zależności od tego jaki przeznacza się budżet na wyjazd, oraz to jak lubi się spędzać czas. Nad polskim wybrzeżem poziom hotelarstwa oraz kurortów zmienił się na przestrzeni kilku lat. Możesz wybrać luksusowy hotel SPA lub zaciszny pensjonat z dala od zgiełku promenad.

Jednym z takich hoteli jest Hotel Morski***, w którym strefa komfortu jest na wyciągniecie ręki. Jego dogodna lokalizacja, blisko obwodnicy Trójmiasta, ułatwia dojazd.  Do centrum Gdyni oraz plaży śródmiejskiej dzieli go odległość 9 km – komunikacją miejską, której przystanek znajduje się w pobliżu Hotelu goście dojadą tam w 15 minut. Jak w każdym Hotelu najważniejszy jest tutaj gość, jego prośba o podwójne łóżko, dietę wegetariańską czy rezerwację taksówki itp. to żaden problem. 

 

 

 

 

 

Polecane wideo

 

 

 

 

 

Najnowsze

 • Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Dla niektórych podróż samolotem to rozrywka i ekscytujące wydarzenie. Dla innych stres, nuda i zmęczenie. Bez względu na to do której grupy należysz, warto spędzić godziny w samolocie w możliwie najlepszy sposób. Najlepszą ku temu okazję zapewniają podróże prywatnymi odrzutowcami, które coraz prężniej działają na polskim rynku. Sprawdź, jak efektywnie spędzić czas na pokładzie samolotu.

 • 10 największych atrakcji Turcji. Co warto zobaczyć?

  10 największych atrakcji Turcji. Co warto zobaczyć?

  Turcja - popularna destynacja wakacyjnych wojaży. To kraj położony na dwóch kontynentach, otoczony czterema morzami. Sprawdź, co warto zobaczyć i koniecznie zwiedzić podczas pobytu w Turcji!

 • Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Zagraniczna podróż samochodem może być niezwykłą przygodą, która pozostanie w pamięci całej rodziny na wiele długich lat. Może się jednak tak zdarzyć, że nie będzie to przyjemne wspomnienie, a każdy będzie chciał je jak najszybciej wymazać ze swojej pamięci. Jeżeli w czasie takiej podróży pojawią się problemy z samochodem, a znikąd nie będzie pomocy, będzie to raczej przykra, a nie przyjemna przygoda.