Skoki spadochronowe w tandemie- przeżyj podniebną przygodę już dziś!

Skoki spadochronowe w tandemie- przeżyj podniebną przygodę już dziś!

02października2017

Każdy kiedyś zastanawiał się, jak to jest poczuć się całkowicie wolnym i beztroskim, gdzieś daleko od problemów oraz codziennych zmartwień.

Każdy z nas również na pewno rozmyślał nad tym, jakie to uczucie szybować w podniebnych przestworzach. Dlatego też w ostatnich latach zdecydowanie wzrosła liczba osób decydujących się na rozwiązanie swoich odwiecznych dylematów i rozterek- to osoby, które biorą udział w spadochronowych skokach w tandemie. Choć spora część myśli o tym raczej niechętnie, wiele ostatnich doświadczeń udowadnia, że to jest to przeżycie, którego powinien spróbować choć raz każdy.

 

Skok ze spadochronem w tandemie- szaleństwo czy nietypowa forma rozrywki?

Skok ze spadochronem dla większości brzmi ryzykownie i często wiąże się raczej z negatywnymi opiniami na ten temat. Niekiedy występuje również przeświadczenie, że jest to dyscyplina sportu wyłącznie dla ludzi przeszkolonych i doświadczonych w tym względzie. Od teraz jednak skok ze spadochronem w tandemie to opcja, której może spróbować każdy- oczywiście za odpowiednią opłatą, jakiej wymagają jednostki prowadzące podobne atrakcje. Wystarczy zaledwie krótkie szkolenie i odrobina chęci przygody, by móc przeżyć niesamowity lot w przestworzach, który z pewnością każdemu zapadnie w pamięć na długo. To wspaniały sposób na przełamanie własnych barier i lęków, które towarzyszą człowiekowi w niemal wszystkich sytuacjach. Po skoczeniu ze spadochronem wszelkie problemy wydają się zdecydowanie mniejsze, a możliwości ludzkie definitywnie wzrastają. Warto spróbować podobnej przygody, choćby dla samego faktu szybowania- to niesamowite uczucie, które nie może równać się z niczym innym.

 

Polecane wideo

Lot w chmurach od A do Z

Zanim jednak przystąpi się do właściwego lotu w chmurach, konieczne jest lekkie przygotowanie do tego, co nastąpi, gdy drzwi samolotu staną otworem przed decydującym się na odrobinę szaleństwa śmiałkiem. Przede wszystkim dobrze jest przejść obowiązkowe szkolenie, które ma na celu przygotowanie na wszelkie ewentualności, jakie mogą nastąpić w czasie skoku ze spadochronem. Ekipa, która organizuje podobne przedsięwzięcia, jest obecna przy jego uczestniku aż do samego końca, nie pozwalając mu się stresować i odczuwać nadmiernego napięcia przed tym, co nastąpi po otwarciu wrót do nieba. Po otwarciu spadochronu można już tylko cieszyć się widokami i niesamowitymi odczuciami, pod stałym nadzorem instruktora. Ostatnim etapem jest powrót na ziemię, czyli bezpieczne lądowanie w miejscu do tego wyznaczonym. Nie można podejmować się takich czynności na własną rękę, gdyż grozi to sporym niebezpieczeństwem, a nawet uszczerbkiem na zdrowiu, czy w najgorszym wypadku utratą życia. Jeśli ktoś ma życzenie kontynuować dalsze skoki ze spadochronem we własnym zakresie, dobrze jest się zapisać do specjalnych szkół, które organizują kursy spadochronowe AFF. To dobre przygotowanie i nowoczesna baza szkolenia, która umożliwia szybowanie w przestworzach we własnym zakresie. Wszystkie podniebne atrakcje zapewnia szkoła spadochronowa: skydive.pl. Choć działa głównie w Kruszynie, organizuje również kursy i skoki spadochronowe w trzech innych lokalizacjach. Aby dostać się na pokład samolotu, w którym odbywają się skoki, wystarczy wykupić odpowiedni voucher (ich ceny zaczynają się już od 580 zł) i czekać na wyznaczony termin.

 

 

Warto śledzić stronę skydive.pl, gdyż często pojawiają się tam atrakcyjne promocje, które być może przyspieszą niejedną decyzję od skoku ze spadochronem. Skoki odbywają się w każdy weekend na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem w centralnej części Polski z bardzo dogodnym dojazdem autostradą z wielu miast: Płock: 60 km, Toruń 65 km, Łódź: 100 km, Bydgoszcz: 100 km, Gniezno 110 km, Grudziądz 120 km, Poznań: 150 km, Warszawa 160 km. Wystarczy tylko odrobina chęci, by móc wreszcie ziścić swoje marzenia o lataniu w podniebnych przestworzach i krótkie szkolenie, by rzeczywiście móc się wznieść wysoko, a także nie zapamiętać tego ekscytującego wydarzenia w negatywnym świetle.

Najnowsze

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?

Polecamy