Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to... mat. prasowe
Niektórzy twierdzą, że tylko w pociągu można poczuć smak przygody. Takie myślenie zmienia się po poznaniu MINI Clubman

Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

07listopada2017

Mężczyźni nam wmawiają, że jeździmy gorzej i nie znamy się na autach. Istnieje wręcz przekonanie, że wszystko co związane z samochodem to męska rzecz. Dlaczego to mój mąż, partner, czy tata ma decydować „kto”, a właściwie „co” będzie zaspokajać moje potrzeby motoryzacyjne? Skoro umiem kupić nowe buty, to dlaczego miałabym nie poradzić sobie podczas zakupu auta? Swoje poszukiwania ideału motoryzacyjnego rozpoczynam od testu najnowszej wersji MINI Clubman.

PIERWSZE WRAŻENIE

Przez lata patrzyłam na MINI jak na szpanerskie auto. Zdjęcia celebrytów w prasie za jego „sterami” utwierdzały mnie w przekonaniu, że nigdy nie będę nim jeździć… to nie moja bajka. Aż do momentu, kiedy życie (test redakcyjny) zmusiło mnie do spędzenia wspólnego weekendu razem z MINI, a w zasadzie w MINI. Bez większej ekscytacji spakowałam się i ruszyłam za miasto. 

 

 fot. M.Fiedczak/Nature Lovers

 

Fakty mówią same za siebie – jego oryginalna sylwetka przykuwa uwagę niemal wszystkich. Największe zainteresowanie można odczuć tuż za rogatkami Warszawy. MINI to bywalec, przede wszystkim dużych ośrodków miejskich, szczególnie stolicy, gdzie występuje we wszystkich możliwych modelach i wariantach kolorystycznych. Natomiast nie jest to marka pierwszego wyboru w mniejszych miastach. Kwestia ceny? Wielkości? Praktyczności? 

 

POKAŻ KOTKU CO MASZ W ŚRODKU

Już po przejechaniu kilkunastu kilometrów odnoszę wrażenie, że MINI dobrze rokuje na dłuższą znajomość. Wnętrze i wyposażenie w tym egzemplarzu jest imponujące. Designerski zestaw zegarów, dach panoramiczny, nawigacja, kamera cofania, zestaw audio Harman Kardon.

 

Co więcej - oferuje kilka przydatnych funkcji. Często masz problem z odnalezieniem kluczyka w torebce?
Ja zawsze. MINI Clubman ma na to sposób! Nie musisz wyjmować kluczyka, aby dostać się do środka. Wystarczy, że masz go przy sobie, a kiedy pociągniesz za klamkę, auto otworzy się. Największe jednak wrażenie na mnie zrobiła możliwość automatycznego otwierania bagażnika – po machnięciu stopą pod zderzakiem. Mała rzecz, ale jakże cieszy, kiedy dźwigasz zakupy. 

 

Polecane wideo

 

Bagażnik wbrew pozorom nie jest mini. Jak na miejskie auto, to jest wręcz zaskakująco pojemny (360 litrów). Dodatkowo można go powiększyć otwierając podwójną podłogę, a ewentualną kolejną przestrzeń można zyskać po rozłożeniu foteli (1250 litrów). 

 

fot. M.Fiedczak/Nature Lovers

 

MINI Clubman, jak przystało na indywidualistę, daje możliwość zmiany kolorów we wnętrzu w zależności od nastroju kierowcy. Jest to możliwe poprzez zmianę barw na wyświetlaczu pomiędzy niebieskim, czerwonym, zielonym, fioletowym. 

 

 

 

MINI od zawsze lubiło zwracać na siebie uwagę.  Kiedy w nocy wysiadasz z MINI, na ziemi pojawia się logo marki, które wyświetlane jest z lusterka kierowcy. Dla mnie osobiście to już za „dużo dobra”, ale jedno jest pewne - wszystko kryje się w detalach. Można ich nie dostrzegać, ale to one wpływają na całokształt oceny i… ceny.

 

FRAJDA Z JAZDY

MINI Clubman zarówno w mieście, jak i w dłuższej trasie, poprzez swoją dynamikę daje sporo frajdy.
Jazdę umila automatyczna skrzynia biegów. Nowa generacja tego auta oferuje więcej przestrzeni zarówno pasażerom, jak i bagażom. Ma też wygodniejsze zawieszenie - jest bardziej miękko, ale cały czas zachowuje charakter MINI. Prowadzi się intuicyjnie i łatwo będąc pod kontrolą wielu systemów, ale to nie odbiera uczucia samodzielnego prowadzenia. Kierowca MINI absolutnie ma poczucie, że w pełni włada autem, a systemy jedynie pomagają wybaczyć niektóre błędy. 

 

SERCE CZY ROZUM?

MINI Clubman zawróciłeś mi w głowie. Ciężko się w Tobie doszukać wad. Polubiłam Cię przede wszystkim za funkcjonalność jaką oferujesz. Czy to wystarczy na miłość od pierwszego wejrzenia, od pierwszej jazdy? Twoja cena w testowanej wersji wyposażenia (nie bagatela ponad 200 tyś zł) to prawdziwy test mojego uczucia;). Zdrowy rozsądek podpowiada, że droga to przyjemność, ale…  Jedno jest pewnie, to była prawdziwa frajda z jazdy.

 

 

Nature Lovers

Galeria - 9 zdjęć

Najnowsze

 • Pomysł na nietypowy urlop? Rejs do Berlina!

  Pomysł na nietypowy urlop? Rejs do Berlina!

  Płynąc spacerowym jachtem motorowym po Odrze, wybrać można wiele kierunków, jednak tym, który musi przebyć każdy motorowodniak jest trasa z Wrocławia do Berlina. To blisko 700 km rzecznej żeglugi, podczas której zobaczy się niesamowite miejsca i przeżyje niecodzienne przygody. Przedstawiamy 5 największych atrakcji szlaku Wrocław-Berlin.

 • Wiosenny urlop na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

  Wiosenny urlop na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu!

  Coraz więcej osób planujących zimowy wyjazd dostrzega nie tylko korzyści związane z wypoczynkiem poza domem, ale również realne zagrożenia. Jakie ubezpieczenie powinny kupić, aby zapewnić sobie kompleksową ochronę ze strony towarzystwa?

 • Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Jak wybrać najlepsze assistance na podróż samochodem za granicę?

  Zagraniczna podróż samochodem może być niezwykłą przygodą, która pozostanie w pamięci całej rodziny na wiele długich lat. Może się jednak tak zdarzyć, że nie będzie to przyjemne wspomnienie, a każdy będzie chciał je jak najszybciej wymazać ze swojej pamięci. Jeżeli w czasie takiej podróży pojawią się problemy z samochodem, a znikąd nie będzie pomocy, będzie to raczej przykra, a nie przyjemna przygoda.

Polecamy