Na czym polega fenomen kijków trekkingowych? fot. materiały prasowe

Na czym polega fenomen kijków trekkingowych?

01sierpnia2018

W ostatnich latach trekking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Mogą z niego korzystać praktycznie wszyscy, bez względu na wiek i poziom umiejętności. Trekking jest świetnym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji i atrakcyjne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Co ważne, nie wymaga dużych nakładów finansowych, a więc jest dostępny dla większości z nas. Wystarczy wyposażyć się w dobre kijki trekkingowe, aby móc w pełni czerpać z tej formy aktywności.

Polecane wideo

Trekking z kijkami dla każdego

Większości z nas kijki trekkingowe kojarzą się ze zbędnym dodatkiem dla seniorów ograniczających się głównie do turystyki pieszej na terenie miasta. Nic bardziej mylnego - profesjonalne akcesoria trekkingowe odgrywają dużą rolę także, gdy jesteśmy amatorami trekkingu górskiego. Świetnie sprawdzają się podczas wspinaczki w wyższych partiach terenu, których w naszym kraju przecież nie brakuje - w końcu duża ilość pieszych szlaków turystycznych, obfitujących w malownicze widoki, jest jednym z powodów, dla których tak wiele osób wybiera właśnie ten rodzaj aktywności. Kijki trekkingowe powinny znaleźć się w naszym bagażu zarówno podczas wyjazdu w góry, jak i podróży w dalsze, egzotyczne wyprawy, podczas których będziemy wędrować po pustynnym czy wulkanicznym terenie.

Komfort i bezpieczeństwo dzięki kijom trekkingowym

Profesjonalne kijki do trekkingu to podstawowy element wyposażenia miłośnika pieszych wypraw. Przydadzą się każdemu, bez względu na kondycję i rodzaj preferowanej aktywności. Nie zawsze w pełni doceniamy ich znaczenie i mamy świadomość tego, jak dużą rolę odgrywają podczas wielogodzinnych marszów czy wspinaczek - szczególnie w przypadku nierównego i bardziej wymagającego podłoża. Warto wiedzieć, że profesjonalne kijki do trekkingu mają dwie zasadnicze zalety:

 • odciążają kręgosłup i dolne partie ciała podczas pieszych wędrówek, ponieważ umożliwiają przeniesienie na nie części ciężaru ciała i niesionego bagażu. W praktyce oznacza to, że nasza wędrówka jest mniej męcząca oraz bardziej komfortowa - to szczególnie ważne w przypadku długich dystansów i większych wysokości;
 • zapewniają dodatkową stabilizację i pomagają utrzymać równowagę. Stanowią stabilne źródło podparcia, co sprawia, że trekking staje się bezpieczniejszy i bardziej stabilny - bez względu na rodzaj podłoża i panujące warunki atmosferyczne.

Dzisiaj wielu producentów oferuje nam kije trekkingowe odpowiednie na każdą porę roku, które sprawdzą się w różnych warunkach. Ułatwią trekking nie tylko zimą, lecz także latem - każdy miłośnik bardziej lub mniej wymagających spacerów z pewnością przyzna, że ich wartość jest nieoceniona.

Jakie kijki trekkingowe wybrać?

Aby wędrówki z kijami trekkingowymi były prawdziwą przyjemnością i faktycznie podnosiły komfort aktywnego spędzania wolnego czasu, należy starannie wybrać egzemplarz dla siebie. W tym celu warto przyjrzeć się różnym modelom dostępnym na rynku i wybrać taki, który sprawdzi się w każdych warunkach. Nie zapominajmy, że liczy się nie tylko jakość, lecz także komfort użytkowania. Bez względu na poziom naszych umiejętności i rodzaj trudności preferowanych wędrówek, nasze kije trekkingowe powinny:

 • być wykonane z wytrzymałego, ale bardzo lekkiego materiału, aby nie stanowić dodatkowego obciążenia;
 • być wyposażone w taśmę na nadgarstek, która znacząco podniesie poziom użytkowania;
 • posiadać miękką i poręczną rękojeść, która będzie dobrze leżeć w dłoni (np. z neoprenowej pianki);
 • być składane, co umożliwi schowanie ich do plecaka w razie potrzeby;
 • posiadać zewnętrzny system blokowania, który podniesie poziom naszego bezpieczeństwa;
 • być wyposażone w opcję regulowania długości, która jednocześnie ułatwi ich szybkie złożenie, np. w niższych temperaturach, gdy mamy na rękach rękawice.

Jeśli szukasz profesjonalnych i odpowiednich dla siebie kijów trekkingowych, sprawdź akcesoria trekkingowe w sklepie internetowym e-horyzont, który posiada szeroki asortyment dla osób w każdym wieku!

Najnowsze

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?

 • USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  USA – poznaj wyjątkowe parki narodowe

  Parki narodowe w USA niewątpliwie stanowią jedną z głównych atrakcji turystycznych. Znajdziemy tam cuda natury, jak lodowce, jeziora, góry i prerie oraz dziko żyjące zwierzęta, między innymi niedźwiedzie i bizony.

Polecamy