Polska

 • Zapiski spod wawelu Pensjonaty w Krakowie

  Zapiski spod wawelu

  Magiczny, urokliwy i zabytkowy albo mieszczański, staroświecki, zasklepiony w sobie? Centrum żywej kultury, a może tylko dekoracja, po której hasają angielscy turyści? Kraków doczekał się niejednej etykietki, lecz opiniami na swój temat nie bardzo się przejmuje. Jest zaskakująco zmienny, pełen rozmachu. Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – także w sprawie miejsc, w których można się zatrzymać.

  więcej
  07kwietnia2016
 • Czas na „O.G.R.Ó.D” Książka

  Czas na „O.G.R.Ó.D”

  „O.G.R.Ó.D czyli Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze”. Taki jest pełen tytuł kolejnej już pozycji z serii zapoczątkowanej książką „D.O.M.E.K.”. A w niej czterdzieści niesamowitych ogrodów z całego świata.

  więcej
  31marca2016
 • Bilet na transatlantyk Gdynia

  Bilet na transatlantyk

  Przed wojną M/S „Batory” bił rekordy, pokonując ocean w ciągu zaledwie siedmiu dni. Dziś ten dystans przebyć można w dwie, góra trzy godziny. Niemożliwe? Wystarczy zajrzeć do Muzeum Emigracji w Gdyni. I ruszyć w fascynującą podróż w czasie oraz przestrzeni.

  więcej
  25marca2016
 • Anegdoty zbieram Rozmowa z Michałem Rusinkiem

  Anegdoty zbieram

  Nie lubi słowa „zwiedzać”. Zwiedzać też zresztą nie lubi. Woli się zatrzymywać, rozmawiać, kosztować. W przeciwieństwie do Wisławy Szymborskiej, której był sekretarzem i której fundację prowadzi, „gdy długo nie wyjeżdża, to go nosi”. Oto Michał Rusinek w podróży.

  więcej
  21marca2016
 • Udana menażeria Wrocław

  Udana menażeria

  Historia wrocławskiego zoo dzieli się na przed otwarciem Afrykarium i po nim. Dzięki budowie tego najnowocześniejszego obecnie w europie pawilonu dla zwierząt jego lokatorzy zyskali niemal rajskie warunki, a zwiedzający - bilet otwarty do Afryki.

  więcej
  29lutego2016
 • Od zmierzchu do świtu Pensjonaty

  Od zmierzchu do świtu

  Przetworzyć stare wnętrza, wchłonąć ich historie, pokochać podwórka. Zaprosić projektantów i muzyków, oszołomić, dodać kreatywną kuchnię – oto sposoby Warszawy na gościnność z nową energią.

  więcej
  28lutego2016
 • Kryształy w mroku Wieliczka

  Kryształy w mroku

  Bywali tu królowie, naukowcy, poeci, kuracjusze. Kopalnia „Wieliczka” od momentu powstania przyciąga ludzi zafascynowanych zapisanymi w soli opowieściami. Podziemne korytarze są świadectwem nie tylko milionów lat dziejów Ziemi, ale też ludzkiego uporu i rozwoju techniki.

  więcej
  25lutego2016
 • Pustelnia i Mnich Tatry

  Pustelnia i Mnich

  Tu wszystko się zaczęło. W drewnianej chacie zatrzymywali się na nocleg tatrzańscy pionierzy. Jeśli więc wyruszać ich tropem, choćby na słynnego Mnicha, to tylko z Roztoki. Schronisko ze 140-letnią tradycją dzięki nowym gospodarzom odmłodniało i nabrało wigoru.

  więcej
  24lutego2016
 • Wszystko dobre, co się dobrze kończy Taetr Szekspirowski w Gdańsku

  Wszystko dobre, co się dobrze kończy

  620 tysięcy ręcznie robionych cegieł, całkowicie czarne śrubki, listwy i bruk, ultranowoczesny otwierany dach, współczesny repertuar – teatr szekspirowskiw Gdańsku nie jest kopią historycznego gmachu ani muzeum. To wybitny przykład nowej architektury, nawet jeśli jeszcze musimy się z nim oswoić.

  więcej
  24lutego2016
 • Przygoda na zamku Dolny Śląsk

  Przygoda na zamku

  Dolny Śląsk może pochwalić się takim bogactwem wystawnych pałaców oraz dawnych warowni jak żaden inny region w Polsce. Ich kamienne mury przez stulecia wrastały w pejzaż. Mieszkali w nich rycerze, książęta, magnaci. Dziś – odnowione i unowocześnione – otwierają zabytkowe bramy przed każdym.

  więcej
  17lutego2016

Najnowsze

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.