Polska

 • Elżbiety Dzikowskiej „Polska znana i mniej znana" Recenzja książki...

  Elżbiety Dzikowskiej „Polska znana i mniej znana"

  Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda Biebrza? Co kryje się w Łowiczu, a gdzie znajdują się Sanok i Ustrzyki? A może ciekawi Was w jakim mieście znajduje się „Mały Wawel”?

  więcej
  12lutego2016
 • Gdzie smacznie zjeść w Poznaniu Sprawdzone przez nas

  Gdzie smacznie zjeść w Poznaniu

  Mają menu opracowane we współpracy szefów kuchni z artystami, dania z lokalnych, ekologicznych produktów, propozycje dla mięsożerców, miłośników ryb i owoców morza, ale też dla wegetarian, wegan, osób z nietolerancją laktozy czy glutenu.

  więcej
  11lutego2016
 • Wielcy małym Warszawa

  Wielcy małym

  Po raz kolejny wkroczyli do akcji ci, którym leży na sercach dobro zwierząt.

  więcej
  10lutego2016
 • Potęga drzew Dęby rogalińskie

  Potęga drzew

  Mają po kilkaset lat. Stoją na terenie Rogalińskiego Parku Narodowego. Niektóre mają imiona, wszystkie dramatyczną historię: uderzenia piorunów, wiosenne podtopienia walka z podstępnym wrogiem - Koziorogiem Dęboszem. W zależności od pogody – budzą grozę lub wzruszają. Drugiego tak spektakularnego skupiska starych dębów nie ma w Europie.

  więcej
  28stycznia2016
 • Rio de Janeiro, Lanzarote, Missisipi, Wrocław, Krutynia W nowym numerze Voyage

  Rio de Janeiro, Lanzarote, Missisipi, Wrocław, Krutynia

  Sportowe Rio, artystyczna Lanzarote, blues znad Missisipi, kulturalny Wrocław, zimowa Krutynia i wiele innych miejsc pokazujemy i opisujemy w lutowym Voyage.

  więcej
  27stycznia2016
 • Wolność w drodze Książki

  Wolność w drodze

  Pieszo, samochodem, rowerem, pociągiem – wędrowanie to przygoda dla wytrwałych. Bez pośpiechu czy przymusu przebycia trasy w wyznaczonym czasie. Wędrowcy zawsze i wszędzie potrzebują przede wszystkim swobody.

  więcej
  27stycznia2016
 • Biała wolność Sudety

  Biała wolność

  Zimą Czarna Góra robi się zazwyczaj biała. Śnieg pada tu obficie i utrzymuje się długo. Czasem aż do maja, gdy nie działają już wyciągi. Ale dla miłośników skituringu to żadna przeszkoda. Masyw w Kotlinie Kłodzkiej jest idealnym miejscem dla tych, którzy na nartach obywają się bez wygodnych kanap i orczyków.

  więcej
  22stycznia2016
 • Warszawski smak Targi kulinarne

  Warszawski smak

  W najbliższy weekend w stolicy smakosze będą mogli sobie pofolgować do woli.

  więcej
  22stycznia2016
 • Bomba w górę! Służewiec

  Bomba w górę!

  Przepis na dobrą zabawę: trochę odświętnej elegancji, szczypta ryzyka, nutka nostalgii. Od lat to samo. Nie chodzi wcale o wielkie wygrane. Emocje kipią nawet wtedy, gdy postawi się kilka złotych. Tor wyścigów konnych na warszawskim Służewcu obchodził niedawno 75. urodziny. Szczęście wciąż go nie opuszcza.

  więcej
  04stycznia2016
 • Pielęgnacja w podróży Poradnik w pigułce

  Pielęgnacja w podróży

  Nie potrafisz i nienawidzisz się pakować? Obawiasz się, że znów zabierzesz ze sobą tonę niepotrzebnych kosmetyków, zapominając za to tego, co naprawdę by Ci się przydało? W takim razie trafiłaś w odpowiednie miejsce. Dzięki nam dowiesz się jak stworzyć idealną podróżną rutynę.

  więcej
  29grudnia2015

Najnowsze

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.

 • 5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  5 miejsc, do których warto wyjechać na jesienny urlop

  Większość Polaków wyjeżdża na urlop latem. Niestety, nie wszyscy mają taką możliwość i są zmuszeni planować odpoczynek jesienią. Urlop o tej porze roku ma jednak zalety jak chociażby niższe ceny. Dokąd jednak warto wybrać się jesienią na odpoczynek?