Polska

 • Zwrot akcji Olsztyn

  Zwrot akcji

  Wydarzenia, zawody sportowe, emocje. Ciągle coś nowego. Żyjący nad wodą Olsztyn wreszcie się na nią otworzył. Budowa centrum rekreacyjnego nad jeziorem Ukiel tchnęła w stolicę Warmii i jej mieszkańców świeżego ducha.

  więcej
  04listopada2015
 • 21 razy na Mount Everest Najnowszy numer Esquire Polska

  21 razy na Mount Everest

  Najnowszy film z Jamesem Bondem, „Spectre”, w Polsce pojawi się 6 listopada, ale już teraz można się dowiedzieć o czym marzy grający Bonda Daniel Craig. Jak? Kupując najnowszy numer magazynu Esquire Polska, którego bohaterem jest właśnie brytyjski aktor.

  więcej
  28października2015
 • Odkrycie Europy Książki

  Odkrycie Europy

  O wyjątkowości europejskich miast nie decyduje wyłącznie ich współczesność, ale przede wszystkim historia. poznawanie dawnych sekretów sprawia jednak większą przyjemność, gdy do spotkań z przeszłością jesteśmy dobrze przygotowani.

  więcej
  28października2015
 • W Bocianowie Sprawdzone przez nas

  W Bocianowie

  Gościniec Bocianowo Kornelii Westergaard położony jest we wsi Stręgiel koło Węgorzewa, 290 km od Warszawy. Do dyspozycji gości są trzy przestronne pokoje i dwa apartamenty – jeden z nich z kominkiem i wielkim słonecznym tarasem. Pensjonat jest w stanie przyjąć jednorazowo 13 osób.

  więcej
  27października2015
 • Koloroterapia Republika Wyobraźni w Mirosławcu

  Koloroterapia

  Solviech Sherwood wiele razy powtarzała, że chciałaby obudzić Mirosławiec pocałunkiem. Jeżdżąc w latach 90. między Berlinem a Gdańskiem, ta Amerykanka wiele razy zatrzymywała się w pomorskim miasteczku. Coraz bardziej wsiąkała w jego atmosferę. Wraz z przyjaciółką Ireną Protić postanowiła kupić dom i stworzyć w nim artystyczną kolonię.

  więcej
  25października2015
 • Kuchenna rewolucja Bocianowo

  Kuchenna rewolucja

  Mistrzowie drugiego planu, zieloni statyści, zazwyczaj omijani lub lekceważeni – pokrzywa moszcząca się w kremowej zupie w towarzystwie trybuli, gołąbki z kaszą jaglaną i szpinakiem rządzące na talerzu, sypany jabłecznik na deser. Potrawy Gościńca Bocianowo niedaleko Węgorzewa na Mazurach to aktorzy spektaklu, w którym najważniejsze są smak, kolor, zapach i rozmowa.

  więcej
  23października2015
 • Kozia Szyja i Wysoki Kamień Sprawdzone przez nas

  Kozia Szyja i Wysoki Kamień

  Kopaniec to wioska nieco inna niż reszta w Sudetach. Dlaczego? O tym przeczytać można w tekście Bartka Kaftana. Link poniżej. Poniżej też kilka przydatnych adresów dla wszystkich, którzy tam pojadą.

  więcej
  22października2015
 • I kto tu jest artystą? Sudety

  I kto tu jest artystą?

  Unikają etykietek i szufladkowania. Na hasło „kolonia artystyczna” kręcą nosem. Trudno się dziwić, do maleńkiego Kopańca w Górach Izerskich pozjeżdżali się po to, by żyć i tworzyć po swojemu. Szukając spokoju oraz odosobnienia, trafili na ślady poprzedników sprzed wieku. Okazało się, że Sudety Zachodnie nie po raz pierwszy uwiodły artystów.

  więcej
  21października2015
 • Wajrak, Jakubiak i Bach Kongres Turystyki Polskiej w Świdnicy

  Wajrak, Jakubiak i Bach

  Będą „Wilki”, pokaz kulinarny, koncert Grzegorza Hyżego, gra miejska oraz spotkanie z muzyką Jana Sebastiana Bacha. Konferencji Przygotowawczej Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy towarzyszy cała seria wydarzeń, w których wziąć udział może każdy chętny.

  więcej
  19października2015
 • Integracja branży, promocja Świdnicy Kongres Turystyki Polskiej

  Integracja branży, promocja Świdnicy

  W środę 21 października rusza w Świdnicy dwudniowa Konferencja Przygotowawcza Kongresu Turystyki Polskiej. – To będzie taki prekonges, wstęp do czegoś większego. Kongres musi być dobrze przygotowany, bo ma wywołać dojrzałą, merytoryczną dyskusję – mówi Rafał Marek, wiceprezes Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej. Celem Kongresu jest także promocja Świdnicy.

  więcej
  16października2015

Najnowsze

 • Sedan – samochód idealny?

  Sedan – samochód idealny?

  Choć może się wydawać, że dziś toczą dość nierówną walkę z niezwykle popularnymi hatchbackami i SUV-ami, sedany to samochody ikoniczne. Jeżeli istniałby wzór auta idealnego, podobny wzorowi metra wystawionemu w Sevres, bez wątpienia byłby to właśnie sedan.

 • Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Legendarna panierka z KFC. Zobacz jej historię!

  Kentucky Fried Chicken, czyli kultowe KFC to sieć restauracji doskonale znana na całym świecie. Soczyste skrzydełka czy stripsy pokochaliśmy za ich soczystość i smak, ale przede wszystkim za… legendarną panierkę.