Polska

 • Na koń! Gospodarstwo Rolne Karpno

  Na koń!

  Czasami przez cały dzień można tu nie spotkać żywej duszy. Urzekają dziewicze brzegi jezior, domów prawie nie ma. Po lesie zamiast turystów przechadzają się sarny. I od czasu do czasu spotkać można jeźdźca na koniu.

  więcej
  16października2015
 • O marzeniach przy warzeniu Browary w Polsce

  O marzeniach przy warzeniu

  W Polsce szaleje piwna rewolucja. Tworzone przez zapaleńców małe rzemieślnicze browary oferują setki trunków o niespotykanych dotąd aromatach: czekolady, wędzonki, cytrusów albo chili. Udowadniają, że piwowarstwo to nie tylko zawód, lecz także styl życia.

  więcej
  11października2015
 • Mamy dwóch dusicieli Dorota Sumińska

  Mamy dwóch dusicieli

  Mieszka pod Warszawą, na skraju Puszczy Kampinoskiej. Po jej domu i ogrodzie biega dziewięć psów oraz jedenaście kotów. „Prawie wszystkie to znajdy” – mówi. Świat czworonogów nie ma przed nią tajemnic, bo bliskość ze zwierzętami jest dla niej rodzinną tradycją. Dorota Sumińska wydała właśnie książkę „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”.

  więcej
  07października2015
 • Kowboje z Otrytu Bieszczady

  Kowboje z Otrytu

  Przyjeżdżali przed laty z różnych stron Polski. Mają siwe brody, twarze poorane zmarszczkami, przenikliwe spojrzenia. Ich silne ręce imały się każdej pracy. Ci twardzi mężczyźni łagodnieją jednak, gdy zaczynają mówić o górach. I o swoich koniach. Bez otryckich kowbojów Bieszczady nie byłyby takie same.

  więcej
  02października2015
 • Sufrażystki, slumsy, skejci Foto

  Sufrażystki, slumsy, skejci

  Pierwsza brytyjska fotoreporterka, pionierka fotografii ulicznej – w Londynie oglądać można zdjęcia niezwykle utalentowanej Brytyjki. W Polsce młodzi pokazują deskorolkowe triki.

  więcej
  30września2015
 • Gdzie warto zatrzymać się w Ustce Sprawdzone przez nas

  Gdzie warto zatrzymać się w Ustce

  Jest pięknie położonym nad Morzem Bałtyckim miastem portowym i jednocześnie uzdrowiskiem. Podpowiadamy, gdzie można się tu zatrzymać, co zjeść i jakie atrakcje sobie zafundować.

  więcej
  28września2015
 • Wyspa Sobieszewska Sprawdzone przez nas

  Wyspa Sobieszewska

  Choć Wyspa Sobieszewska to dzielnica Gdańska, zanurzona jest w wiejskim pejzażu Żuław Wiślanych. Teraz jest idealna pora, by obserwować tu ptaki i zbierać bursztyny.

  więcej
  26września2015
 • Zakopane w Katowicach To nam sie podoba

  Zakopane w Katowicach

  Technika na to pozwala. Dlaczego więc nie ukrywać architektury pod ziemią, a na powierzchni zostawiać miejsce na zieleń? Zwłaszcza tam, gdzie ludzie wiedzą wszystko o życiu z kilkunastoma metrami skały nad głowami. Na taki pomysł wpadli projektanci nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach. Dziś zapraszają do budynku, którego nie ma.

  więcej
  25września2015
 • Trzy dni ze sztuką Warsaw Gallery Weekend

  Trzy dni ze sztuką

  Mówi się, że Warszawa ma najbardziej dynamiczną scenę artystyczną w tej części Europy. W ten weekend będzie się można przekonać czy to jest prawa. Po raz piąty odbędzie się bowiem Warsaw Gallery Weekend.

  więcej
  24września2015
 • Atrakcje Kołobrzegu Sprawdzone przez nas

  Atrakcje Kołobrzegu

  Kołobrzeg to nie tylko jeden z najbardziej popularnych kurortów na Bałtykiem, ale także miasto ciekawych budynków postawionych w czasach PRL-u. Gdzie w nim nocować? Gdzie pójść "na rybkę"? Jak zorganizować rejs na Bornholm. O tym wszystkim jest poniżej.

  więcej
  22września2015

Najnowsze