Polska

 • Najbardziej rude wydarzenie Święto rydza

  Najbardziej rude wydarzenie

  Gdy w górach zaczyna się jesień, a spadające z drzew liście zaczynają szeleścić pod nogami, to znak, że czas na rydze. W Wysowej-Zdroju w Beskidzie Niskim w najbliższy weekend odbędzie się 8. Święto Rydza.

  więcej
  22września2015
 • Muzyka to treść życia Festiwal Skrzyżowanie Kultur

  Muzyka to treść życia

  W Warszawie rusza 11. Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Do Warszawy przyjadą wielkie gwiazdy muzyki etno z Iranu, Nigerii, Mauretanii, Korei Południowej, Pakistanu i Turcji. Festiwal potrwa tydzień - do 27 września.

  więcej
  21września2015
 • Jest sobie wyspa Wyspa Sobieszewska

  Jest sobie wyspa

  Powinna być najgęściej zabudowaną dzielnicą Gdańska – liczy w końcu kilkaset tysięcy mieszkańców. Jednak na pierwszy rzut oka jest tu całkiem pusto. Zamiast wysokościowców rodem z betonowej dżungli – drewniane domki, dziuple, gniazda; wszystkie z widokiem na bałtyckie plaże oraz ujście Wisły. Wyspa Sobieszewska to jedno z najpiękniejszych ptasich osiedli w Europie.

  więcej
  17września2015
 • Bardzo smaczne targi Warszawa

  Bardzo smaczne targi

  W najbliższą niedzielę w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie szykuje się wielkie święto dla łasuchów. Można zacząć degustować już od późnego śniadania i skończyć na wczesnej kolacji. Okazją będzie kolejna odsłona imprezy Warszawski Smak, której patronuje między innymi magazyn Voyage.

  więcej
  16września2015
 • Polański w Gdyni Wystawa plakatów

  Polański w Gdyni

  W Gdyni trwa 40. edycja Festiwalu Filmowego. Jeśli ktoś chciałby na chwilę odpocząć od filmów, to może pójść do Muzeum Miasta Gdyni i zobaczyć ponad 200 plakatów do filmów Romana Polańskiego. Z całego świata.

  więcej
  16września2015
 • Obrazy Katowic Wystawa fotografii

  Obrazy Katowic

  W Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach oglądać można stare i nowe zdjęcia ze stolicy Górnego Śląska. Wystawa "Obrazy miasta" powstała z okazji 150-lecia nadania jej praw miejskich.

  więcej
  11września2015
 • Zmodernizować wypoczynek Kołobrzeg

  Zmodernizować wypoczynek

  Hipnotyzująca mozaika na fasadzie zakładu leczniczego, hotel przypominający dzieła Le Corbusiera, betonowa fontanna niczym scenografia z filmów science fiction. Kołobrzeg chwali się długą plażą, parkiem nadmorskim, leczniczą borowiną i solanką. Ciekawych przykładów architektury lat PRL-u nie zalicza do swoich atutów. A szkoda.

  więcej
  11września2015
 • Na koniec lata Książki

  Na koniec lata

  Powieść historyczna, reportaż, wspomnienia: jaka książka jest idealna na wakacje na koniec lata? Którą włożyć do walizki? To równie ważne jak wybór celu podróży.

  więcej
  09września2015
 • Zdobądź beczkę soli Wieliczka

  Zdobądź beczkę soli

  Wszystko wskazuje na to, że jutro, pojutrze lub najpóźniej w sobotę Kopalnię Soli w Wieliczce odwiedzi milionowy w tym roku turysta. W prezencie dostanie między innymi beczkę soli.

  więcej
  09września2015
 • Rekordowy sezon Tatry

  Rekordowy sezon

  Coraz więcej turystów odwiedza Tatrzański Park Narodowy. W porównaniu z poprzednim rokiem w pierwszych siedmiu miesiącach 2015 r. liczba odwiedzających wzrosła o ponad 100 tysięcy. Najpopularniejszym dniem do wędrówki po górach okazał się 28 lipca. Najpopularniejszy jest szlak do Morskiego Oka.

  więcej
  08września2015

Najnowsze

 • Wakacje w słonecznej Grecji

  Wakacje w słonecznej Grecji

  Grecja nazywana jest kolebką europejskiej cywilizacji. To tu narodził się teatr, tu narodziła się filozofia i tu z morskiej piany wyszła Afrodyta. Mówi się też, że to tu mieści się pępek świata. Gracja kusi wspaniałymi krajobrazami, turkusowym morzem, malowniczymi wyspami i bogatą kulturą. Jest wspaniałym miejscem na wypoczynek.

 • Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Adrenalinowe ferraty: Iść po nich czy lepiej nie?

  Choć jeszcze dziesięć lat temu wszyscy tęsknili za wakacjami pod parasolem nad morzem, z nadejściem promowania aktywnego stylu życia, uwaga turystów skierowała się ku górom. Turystyka alpejska jest bardzo popularna, a ferraty lub zabezpieczone drogi to jedno z najbardziej adrenalinowych przeżyć wakacyjnych. Dlaczego ferraty są tak popularne i jak się bezpiecznie wspinać?