Najtańsze miasto świata to... Hotel Metropol w Hanoi, najtańszym, turystycznym mieście świata (fot. mat. prasowe)
Ranking

Najtańsze miasto świata to...

02lipca2014

Popularny internetowy serwis podróżnych - TripAdvisor - opublikował ranking najtańszych miast świata. W zestawieniu porównano ceny noclegu, kolacji dla dwóch osób z butelką wina, przejazdu taksówką oraz dwóch drinków na jeden dzień. Ceny badano w 67 najważniejszych turystycznie miastach. Jakie są wyniki? Oto pierwsza 10 najtańszych miast świata.

Miejsce 10. Budapeszt, Węgry


Stolica Węgier nie dość, że oferuje wspaniałe atrakcje, to do tego nie zrujnuje budżetu. Za nocleg dla dwóch osób płaci się tu średnio 332 złote, a przejazd taksówką po mieście nie powinien nas wynieść więcej niż 40 złotych. Z kolei obiad dla dwóch osób będzie nas tu kosztował 159 złotych. Dodatkowe drinki to koszt 76 złotych. Cały budżet w Budapeszcie zamkniemy w około 607 złotych.

Miejsce 9. Praga, Czechy


Jeszcze taniej niż w Budapeszcie jest w Pradze. W stolicy Czech zapłacimy nieco więcej za nocleg dla dwóch osób, bo 379 złotych. Mniej natomiast wydamy na taksówkę – niecałe 22 złote, obiad – 151 złotych, a także drinki, za które zapłacimy nie więcej niż 46 złotych. W Pradze dzienny budżet dla dwóch osób powinien zamknąć się w 599 złotych.

Miejsce 8. Kuala Lumpur, Malezja


Kolejna w zestawieniu uplasowała się stolica Malezji. W Kuala Lumpur za dobę w hotelu dla dwóch osób zapłacimy średnio 307 złotych. Majątku nie wydamy na przejazdy taksówką – objazdowa wycieczka po mieście to koszt tylko 10 złotych. Z kolei obiad dla dwóch osób wyniesie nas w stolicy Malezji prawie 180 złotych, a za dwa lokalne drinki zapłacimy średnio 95 złotych. W Kuala Lumpur na codzienne wydatki powinniśmy mieć około 592 złote.

Miejsce 7. Mumbaj, Indie


Jeszcze mniej pieniędzy będziemy potrzebowali w Mumbaju. W tej wielkiej hinduskiej metropolii najmniej wydamy na zwiedzanie miasta taksówką – to koszt około 20 złotych. Niedużo wyniesie nas również obiad dla dwóch osób w restauracji, bo niecałe 120 złotych. Za dodatkowe drinki zapłacimy średnio 50 złotych. Najwięcej w Mumbaju będzie nas kosztował nocleg. Doba w hotelu dla dwóch osób średnio kosztuje 386 złotych. Nasz dzienny budżet powinien zamknąć się tu w 578 złotych.

Miejsce 6. Kapsztad, RPA


Tu za nocleg dla dwóch osób zapłacimy średnio 362 złote. Najmniej wydamy na lokalny alkohol. Dodatkowe dwa drinki będą kosztowały nas jedynie 16 złotych. Z kolei obiad w restauracji to wydatek rzędu 158 złotych, a zwiedzanie miasta taksówką 40 złotych. W Kapsztadzie dzienny budżet zamyka się w 577 złotych, czyli o złotówkę mniej niż w Mumbaju.

Miejsce 5. Sofia, Bułgaria

Polecane wideo

Na miejscu 5. uplasowała się stolica i największe miasto Bułgarii, czyli Sofia. Nasz dzienny budżet nie powinien tu przekroczyć 568 złotych, z czego 288 złotych wydamy na nocleg. Przejazd taksówką przez miasto wyniesie nas około 33 złotych, obiad w restauracji 216 złotych, a dodatkowe drinki niecałe 32 złote.

Miejsce 4. Bangkok, Tajlandia


Jeszcze tańszy jest Bangkok. Stolica i największe miasto Tajlandii oferuje nie tylko wspaniałe zabytki i atrakcje, ale także przystępne dla turystów ceny. Pobyt tutaj raczej nie zrujnuje naszego budżetu. Za nocleg dla dwóch osób nie powinniśmy wydać więcej niż 260 złotych. Obiad w restauracji średnio kosztuje 153 złote, a dodatkowe drinki niecałe 70 złotych. Najmniej wydamy na przejazdy taksówką – całe miasto możemy zwiedzić w ten sposób za jedyne 10 złotych! Dzienny budżet w Bangkoku nie powinien przekroczyć 493 złotych.

Miejsce 3. Szarm el-Szejk, Egipt


Na liście TripAdvisora znalazł się jeden z najpopularniejszych kurortów wakacyjnych Polaków Szarm el-Szejk. Jeśli chcemy wybrać się tam na własną rękę, nasz dzienny budżet powinien wynosić 485 złote. Na nocleg wydamy tu średnio 280 złotych, a za obiad zapłacimy 146 złotych. Dodatkowe drinki to koszt 46 złotych. Najmniej zapłacimy za przejazd taksówką po mieście – to wydatek rzędu 11 złotych.

Miejsce 2. Dżakarta, Indonezja


W stolicy i największym mieście Indonezji na codzienne wydatki potrzebujemy 481 złotych. Najtańsze jest tu poruszanie się taksówką – to wydatek tylko 8 złotych. Średnio za nocleg dla dwóch osób zapłacimy 276 złotych. Obiad w restauracji i dodatkowe drinki dla dwóch osób na mieście to koszt 196 złotych.

Miejsce 1. Hanoi, Wietnam


Według TripAdvisora najtańszym miastem na świecie jest Hanoi. W stolicy i drugim co do wielkości mieście Wietnamu najmniej wydamy na dodatkowe drinki – jedynie 44 złote. Za nocleg dla dwóch osób zapłacimy średnio 301 złotych. Obiad w restauracji to wydatek niewiele ponad 100 złotych, a wycieczka objazdowa po mieście taksówką będzie nas kosztowała 15 złotych. Dzienny budżet w Hanoi powinien zamknąć się w kwocie 464 złotych.

Źródło: TripAdvisor.com

Najnowsze