Londyn w weekend? Czemu nie!

Londyn w weekend? Czemu nie!

13lipca2016

Miasto najczęściej wybierane na cel wycieczek przez turystów z całego Świata, miasto Sherlocka Holmesa, miasto królowej Wiktorii i Churchilla. Londyn – miasto, w którym na każdej ulicy kryje się wspomnienie potęgi i gdzie tuż za rogiem czeka prawdziwy lord.

Polecane wideo

Oczywiście najchętniej do Londynu podróżują mieszkańcy kontynentu amerykańskiego ale nie brakuje tu także turystów z całej Europy, a ostatnie wydarzenia polityczne pokazały, że nie warto czekać z odwiedzeniem tego historycznego miasta. Dla mieszkańców Unii Europejskiej może to być, już za parę miesięcy, trudniejsze niż dotychczas.


Londyńskie zakupy


Londyn to idealne miasto nie tylko na wakacje ale i na weekendowe wypady. Wystarczająco blisko, żeby dotrzeć tam szybko a równocześnie wystarczająco daleko, aby pozostawić dreszczyk emocji związanej z wyprawą. Dla spragnionych wiedzy podróżniczej i zwiedzania to idealne miasto na poczucie oddechu historii na plecach. Dla zakupoholików – weekend w Londynie to doskonała okazja do odwiedzenia słynnych sklepów.

 

Na zakupy w Londynie warto wybrać się zwłaszcza w okolicach wyprzedaży świątecznych. Najlepiej zakupowe łowy rozpocząć na słynnej (ze sklepów) Oxford Street. To tutaj znajdują się sklepy większości najpopularniejszych firm odzieżowych, także i tych, których brakuje na rodzimym rynku (jak choćby Topshop, River Island, Victoria's Secret i oczywiście Primark). Plotka głosi, że znajduje się tam ponad 300 różnych sklepów. Na zakupowej mapie miasta nie powinno także zabraknąć słynnego domu handlowego Harrods – warto do niego zajrzeć choćby po to, żeby popodziwiać wystrój, który sam w sobie jest małym dziełem sztuki. Obowiązkowym punktem programu powinna też się stać New Bond Street – na niej znajdziemy nieco bardziej ekskluzywne marki.

 

Londyn to także prawdziwy raj dla miłośników książek – bukinistów oferujących nam pokaźny wybór używanych książek możemy spotkać tutaj na praktycznie każdym rogu.

 

Gdy nie ma czasu...


Londyn pełen jest ciekawych miejsc. Urokliwe angielskie parki, wille, które cieszą oko, perełki architektoniczne i oczywiście muzea oraz wszelkie dostępne atrakcje turystyczne. Jednak spędzając weekend w Londynie trzeba nieco ograniczyć plan zwiedzania i poprzestać na zerknięciu na najbardziej ciekawe punkty na londyńskim planie miasta.

 

I choć to niełatwe, bo każde z tych miejsc tworzy niesamowitą atmosferę miasta nad Tamizą i zdecydowanie warto powrócić tylko dla niego, spokojnie można pominąć takie atrakcje jak: Muzeum Madame Tussaud's (niestety zwiedzanie zajmuje zdecydowanie zbyt dużo czasu), zmianę warty przed pałacem Buckingham (i tak nie ma szans na zobaczenie czegokolwiek), targ uliczny na Portobello Road (choć zdecydowanie warty poświęcenia uwagi innym razem) oraz Londyńskie akwarium (tych na całym świecie raczej nie brakuje).

 

Na co więc bez żalu poświęcić czas podczas weekendowej bytności nad Tamizą? Przede wszystkim głównym punktem programu powinny stać się takie miejsca jak: Katedra Św. Pawła (miejsce słynne z wielkich pogrzebów), opactwo Westminsterskie, Tower Bridge i Tower of London oraz oczywiście London Eye (dzięki, któremu można podziwiać wspaniałą panoramę całego miasta).

 

Na każdą kieszeń


Wbrew pozorom weekendowy wyjazd do Londynu nie musi się wiązać z dziurą w domowym budżecie. Ofert na tanie przeloty oraz promocji i tańszych biletów w opcji „last minute” nie brakuje. Czasami warto chwilę wstrzymać się z zakupem biletu i poczekać na bardziej atrakcyjną cenowo propozycję.

 

Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla tych, którzy boją się samodzielnej organizacji wyjazdu, jest skorzystanie z opcji jaka często oferują nam biura turystyczne, które coraz częściej oferują, właśnie tego typu, weekendowe wypady do Londynu (i nie tylko). W tego typu pakiecie znajduje się najczęściej opłacony nocleg, posiłki i oczywiście przylot do Londynu oraz dojazd do hotelu. W cenie pakietu możemy też znaleźć wejściówki do muzeów i szczyptę londyńskich atrakcji (jak choćby rejs statkiem po Tamizie).

 

Mawiają, że kto choć raz odwiedził stolicę Wielkiej Brytanii, ten będzie do niej powracał. Coś w tym jest – Londyn fascynuje historią, zabytkami, ulicami tętniącymi życiem i zachwyca wielokulturowością oraz swoimi tradycjami.

 

Artykuł sponsorowany

Najnowsze

 • 5 zalet wypoczynku nad polskim morzem

  5 zalet wypoczynku nad polskim morzem

  Zazwyczaj myśląc o wakacjach do głowy przychodzą egzotyczne wyspy lub kamieniste plaże. A gdyby tak tym razem wybrać się nad polskie morze?

 • Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Najlepszy przyjaciel kobiety w podróży to...

  Mężczyźni nam wmawiają, że jeździmy gorzej i nie znamy się na autach. Istnieje wręcz przekonanie, że wszystko co związane z samochodem to męska rzecz. Dlaczego to mój mąż, partner, czy tata ma decydować „kto”, a właściwie „co” będzie zaspokajać moje potrzeby motoryzacyjne? Skoro umiem kupić nowe buty, to dlaczego miałabym nie poradzić sobie podczas zakupu auta? Swoje poszukiwania ideału motoryzacyjnego rozpoczynam od testu najnowszej wersji MINI Clubman.

 • Polskie podróżowanie – 7 kierunków, w które warto się wybrać

  Polskie podróżowanie – 7 kierunków, w które warto się wybrać

  Lubisz podróżować, odkrywając ciekawe zakątki naszego kraju? Poznaj 7 kierunków, które zachwycają od pierwszego pobytu. Zatrzymaj się tam na dłużej, by poddać się ich urokowi. Urokowi sprawiającemu, że zechcesz tam powrócić.