Wyrusz w rejs pod żaglami ITAKI

Wyrusz w rejs pod żaglami ITAKI

30września2017

Relaks, gorące słońce, błękitne niebo, szum oceanu i rajskie wyspy na horyzoncie tak w jednym zdaniu można opisać propozycję spędzenia urlopu, jaką przygotowała Itaka.

Polecane wideo

Rejsy statkiem ITAKI, określane Kanaryjską Odyseją, to szansa na niezapomniane, komfortowe wakacje w wielu interesujących miejscach.

 

 

Pływający hotel

Wyprawa zaczyna się dość zwyczajnie, od jednego z polskich lotnisk, z którego przyszli pasażerowie statku udają się na Wyspy Kanaryjskie, aby wkroczyć na pokład pływającego hotelu. Hotelu, który choć wizualnie diametralnie różni się od tych tradycyjnych, wachlarzem swoich usług przerasta większość z nich. Zacznijmy jednak od początku, ten pływający hotel proponuje swoim gościom zakwaterowanie w dziewięciu rodzajach kabin z łazienkami, a część z nich posiada ponadto balkony. Wyżywienie podczas rejsu oferowane jest w kilku wariantach all inclusive, które można dopasować do swoich oczekiwań.

 

 

Życie na statku upływa na relaksie i zabawie, a pomagają w tym dwie restauracje i sześć barów pokładowych, basen, siłownia, sauna, jacuzzi, sala kinowa – również dla najmłodszych – salon kosmetyczny, czy gabinet masażu. To oczywiście nie wszystkie atrakcje jakie czekają na gości statku. Jak podaje Biuro Podróży Itaka oprócz relaksu na tarasie słonecznym turyści mogą także skorzystać z animacji prowadzonych po polsku, posłuchać muzyki na żywo, podziwiać pokazy taneczne, czy udać się do zaopatrzonych w różne artykuły sklepów wolnocłowych. Miłośników bardzie tradycyjnych rozrywek zaprasza z kolei punkt internetowy i czytelnia, i to wszystko bez konieczności wychodzenia na ląd.

 

 

Osiem niezwykłych wariantów

Oczywiście rejs to nie tylko wspomniane wcześniej atrakcje dostępne na pokładzie. Istną wisienką na urlopowym torcie są miejsca, w których statek zawija do portu. Stanowi to możliwość skorzystania z oferty miast portowych – z pięknymi plażami włącznie – oraz do skorzystania z wycieczek fakultatywnych podczas, których można podziwiać najciekawsze miejsca wysp, czy szaleć w parkach rozrywki. Skoro już o wyspach mowa to przejdźmy do sedna, rejsy statkiem ITAKI realizowane są według poszczególnych programów – tras, a tych jest do wyboru, aż osiem.

 

 

Wszystkie z nich łączy jedno Wyspy Kanaryjskie, które zawsze znajdują się na trasie rejsu, choć oczywiście różnią się one z zależności od wybranego wariantu. Przykładowo podczas podróży możemy odwiedzić, aż pięć hiszpańskich wysp z Teneryfą i Gran Canarią na czele, lecz warto zwiedzić także niewielką La Gomerę z unikalną przyrodą i wyjątkową kulturą tamtejszych mieszkańców. Na trasach statku znajdują się też oczywiście La Palma, Lanzarote ze swoją magiczną białą zabudową, czy najmniejsza w archipelagu skalista i górzysta El Hierro.

 

W cieniu Sahary i Cristiano Ronaldo

Można by powiedzieć, że nie samą Hiszpanią człowiek, żyje i choć na Wyspach Kanaryjskich z pewnością dla nikogo nie zabraknie atrakcji, to część tras przebiega przez należącą do Portugalii Maderę. Wyspę, którą w ostatnich latach rozsławił pochodzący z niej piłkarz Cristiano Ronaldo – jego pomnik można oglądać w stolicy wyspy Funchal. Ta niewielka zamieszka na przez około 270 tysięcy osób wyspa, to istna kopalnia magicznych krajobrazów, wielkich klifów i kwitnących górskich zboczy. Z kolei sympatycy miejskich atrakcji powinni koniecznie udać się na degustację miejscowych trunków, wśród, których niezwykle oryginalnym jest tradycyjne poncho przygotowane z alkoholu, miodu i soku z cytryny.

 

 

To jednak nie wszystkie możliwości jakie oferują rejsy Itaki. Jeżeli, ktoś chciałby postawić nogę na „czarnym lądzie” może zamiast Madery wybrać trasę wiodącą przez marokański Agadir. Ten duży atlantycki port jest głównym miejsce połowu kałamarnic i sardynek w całym Maroku, a jego położenie sprawia, że na miejscowym bazarze można znaleźć prawdziwe rarytasy. Będąc w Maroku można także skorzystać z wycieczek fakultatywnych, które pokażą tamtejsze zabytki i zabiorą w nieznane miejsca jak choćby miasto Tarudant. Jak widać rejs to wakacje jedyne w swoim rodzaju podczas, których każdy z pasażerów znajdzie opcje najlepszą na siebie.

 

 

Najnowsze

 • Nadbałtyckie rekordy

  Nadbałtyckie rekordy

  Popularność naszego wybrzeża rośnie. Skąd na plażach rekordowe liczby turystów?

 • Hotel FORUM w Katowicach - czemu warto się tam udać?

  Hotel FORUM w Katowicach - czemu warto się tam udać?

  Hotel dysponując nowoczesnymi rozwiązaniami przeznaczonymi dla osób podróżujących biznesowo, jak i w celach turystyczno-wypoczynkowych!

 • Pomysł na weekend w Polsce? Poznań!

  Pomysł na weekend w Polsce? Poznań!

  Poznań kojarzy nam się przede wszystkim z pysznymi rogalami marcińskimi. W żadnym innym mieście w Polsce nie wypieka się ich z takim kunsztem i smakiem. Jest jeszcze kilka aspektów dla których warto wybrać się do tego miasta, choćby na weekend.

Polecamy

 • Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Czeka Cię długi lot? Sprawdź, jak wykorzystać ten czas

  Dla niektórych podróż samolotem to rozrywka i ekscytujące wydarzenie. Dla innych stres, nuda i zmęczenie. Bez względu na to do której grupy należysz, warto spędzić godziny w samolocie w możliwie najlepszy sposób. Najlepszą ku temu okazję zapewniają podróże prywatnymi odrzutowcami, które coraz prężniej działają na polskim rynku. Sprawdź, jak efektywnie spędzić czas na pokładzie samolotu.

 • Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Jak tanio podróżować? [6 rad eksperta]

  Tanie podróżowanie naprawdę istnieje. Zobacz, na czym polega jego istota.