Świat

 • Czekając na dusze Meksyk

  Czekając na dusze

  Raz do roku w całym Meksyku dusze wracają na ziemię. W indiańskich miasteczkach stanu Chiapas Święto Zmarłych to nie tylko spotkanie żywych z tymi, którzy odeszli, ale także majańskich wierzeń z obrządkiem chrześcijańskim oraz tradycji przodków – ze współczesnością.

  więcej
  04lutego2016
 • Nowe Delhi i kolonia Kathputli Sprawdzone przez nas

  Nowe Delhi i kolonia Kathputli

  Salman Rushdie w powieści „Dzieci Północy” opisuje wioskę magików, akrobatów, muzyków i tancerzy. Kolonia nie jest fikcją literacką, znajduje się w centrum Delhi, a założyli ją 50 lat temu lalkarze z Radżastanu. Podpowiadamy, jak się do niej dostać

  więcej
  04lutego2016
 • „Ostatni pociąg do zona verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli" Nowa książka Paula Theroux

  „Ostatni pociąg do zona verde. Lądem z Kapsztadu do Angoli"

  Wczoraj miała swoją polską premierę. Mamy świeżutkie, jeszcze pachnące farbą drukarską egzemplarze do rozdania!

  więcej
  04lutego2016
 • Moskwa dla początkujących Rosja

  Moskwa dla początkujących

  Czy da się zwiedzić największe miasto Europy w dwa dni? Konieszno, ale tylko wtedy gdy zaufamy naszej intuicji i nie damy się zwariować.

  więcej
  02lutego2016
 • Retusz po berlińsku Podróże z kluczem

  Retusz po berlińsku

  Stolica Niemiec ma niezwykłą moc – niewesołe miejsca przekształca w lokalne centra, pełne życia, knajpek i młodych ludzi. po Kreuzbergu fala zmian dotarła już do Neukölln, czyniąc z niej najmodniejszą aktualnie dzielnicę miasta.

  więcej
  31stycznia2016
 • Kilka sposobów na tanie podróżowanie Islandia

  Kilka sposobów na tanie podróżowanie

  Suchy prowiant, nocleg na łonie natury, wygodne buty i autobusy – przedstawiamy kilka sprawdzownych sposobów na tanie podróżowanie po Islandii. Zobaczenie wodospadów i gór Islandii warte jest każdych pieniędzy – mówi przewodnik. Spotkanie z Gullfossem jest po prostu bezcenne – twierdzą znajomi. Tylko jak zaoszczędzić? Gdzie kupić bilety? Jak bezkosztownie spędzić czas w Reykjaviku? Poniżej przedstawiamy listę kilku porad, by wyjechać i finansowo nie zwariować.

  więcej
  29stycznia2016
 • Antypody w Łodzi Wystawa fotograficzna

  Antypody w Łodzi

  Jarosław Michał Sobczak podczas swoich wyjazdów przemierzył kontynent Australii i wyspy Nowej Zelandii. Efekt tych podróży można podziwiać na wystawie „World’s Magic Moments: the Antipodes" w Hotelu andel’s Łódź.

  więcej
  28stycznia2016
 • Polub to Wiedeń

  Polub to

  Odważny, przełomowy, misyjny – nowe miejsca rzadko opisuje się w ten sposób. Hotel Magdas w stolicy Austrii jest wyjątkiem. Nie z powodu architektury ani wystroju, ale pracujących tutaj ludzi.

  więcej
  23stycznia2016
 • Wieczna młodość Oksford

  Wieczna młodość

  Jego losy wydawały się ustalone – miał zostać osadą targową. Bardziej niż handel napędzał go jednak głód wiedzy. Gdy stał się siedzibą jednego z najlepszych uniwersytetów – nie tylko w Anglii, ale i na świecie – zrozumiał własną siłę. Tak jest do dziś. Oksford znalazł na siebie chytry sposób: niczego nie zmieniać i nigdy, przenigdy się nie zestarzeć.

  więcej
  18stycznia2016
 • Pagan i prowincja Czin – jak podróżować po Birmie Sprawdzone przez nas

  Pagan i prowincja Czin – jak podróżować po Birmie

  Dwa rejony – ten najczęściej odwiedzany przez turystów i ten najmniej zwracający na siebie ich uwagę. Miasto Pagan i górska prowincja Czin. Podpowiadamy, jak można zwiedzić je podczas jednej, bardzo emocjonującej podróży.

  więcej
  17stycznia2016

Najnowsze

 • Polskie podróżowanie – 7 kierunków, w które warto się wybrać

  Polskie podróżowanie – 7 kierunków, w które warto się wybrać

  Lubisz podróżować, odkrywając ciekawe zakątki naszego kraju? Poznaj 7 kierunków, które zachwycają od pierwszego pobytu. Zatrzymaj się tam na dłużej, by poddać się ich urokowi. Urokowi sprawiającemu, że zechcesz tam powrócić.

 • Pomysł na weekend w Polsce? Poznań!

  Pomysł na weekend w Polsce? Poznań!

  Poznań kojarzy nam się przede wszystkim z pysznymi rogalami marcińskimi. W żadnym innym mieście w Polsce nie wypieka się ich z takim kunsztem i smakiem. Jest jeszcze kilka aspektów dla których warto wybrać się do tego miasta, choćby na weekend.