Darek Klimczak

 • Seria niecodziennych zdarzeń Wrocław

  Seria niecodziennych zdarzeń

  Nareszcie ma to, na co zasłużył – tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Do pełnienia nowych obowiązków podszedł z entuzjazmem. Zaraźliwym. Swoim gościom zapewnił wygodę i rozrywkę na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że W tym roku wszystkie drogi poprowadzą do Wrocławia.

 • Zapiski spod wawelu Pensjonaty w Krakowie

  Zapiski spod wawelu

  Magiczny, urokliwy i zabytkowy albo mieszczański, staroświecki, zasklepiony w sobie? Centrum żywej kultury, a może tylko dekoracja, po której hasają angielscy turyści? Kraków doczekał się niejednej etykietki, lecz opiniami na swój temat nie bardzo się przejmuje. Jest zaskakująco zmienny, pełen rozmachu. Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – także w sprawie miejsc, w których można się zatrzymać.

 • Czas na „O.G.R.Ó.D” Książka

  Czas na „O.G.R.Ó.D”

  „O.G.R.Ó.D czyli Olśniewające Grządki i Rabatki Ówczesne i Dzisiejsze”. Taki jest pełen tytuł kolejnej już pozycji z serii zapoczątkowanej książką „D.O.M.E.K.”. A w niej czterdzieści niesamowitych ogrodów z całego świata.

 • Anegdoty zbieram Rozmowa z Michałem Rusinkiem

  Anegdoty zbieram

  Nie lubi słowa „zwiedzać”. Zwiedzać też zresztą nie lubi. Woli się zatrzymywać, rozmawiać, kosztować. W przeciwieństwie do Wisławy Szymborskiej, której był sekretarzem i której fundację prowadzi, „gdy długo nie wyjeżdża, to go nosi”. Oto Michał Rusinek w podróży.

Autor

Darek Klimczak

Darek Klimczak

Podróżując po świecie coraz bardziej ceni sobie szczegóły i drobiazgi. I coraz bardziej lubi miejsca, które nie są wielką turystyczną atrakcją, ale mają w sobie te kilka widoków, nastrojów, a najlepiej ludzi, którzy sprawiają, że warto w nich zatrzymać się na dłużej.

Zespół i współpracownicy

 • Artur Kot

  Artur Kot

  Jestem fotografem, dziennikarzem, niespokojnym duchem. Interesuję się wszystkim co odległe i nieznane. Pracowałem z dzie...

 • Agnieszka Rodowicz

  Agnieszka Rodowicz

  Zaczęłam tak naprawdę podróżować, kiedy przestałam mieć stałą pracę i pieniądze. A ponieważ od dziecka lubiłam pisać, po...

 • Radosław Żydonik

  Radosław Żydonik

  Z wykształcenia jestem historykiem, pracuję w archiwum. Mieszkam w Gdyni, ale często wracam do rodzinnego Morąga, któreg...