Błażej Żuławski

 • Lorena ma nosa Gwatemala

  Lorena ma nosa

  Cuauhtēmallān w języku Nahuatl oznacza „miejsce wielu drzew”. Ale Gwatemala to o wiele więcej niż tylko bujna roślinność, góry, jeziora i stale dymiące wulkany. To żyzna kraina wiecznej wiosny, w której hoduje się niezwykłe warzywa, kawę oraz trzcinę cukrową. Z tej ostatniej wytwarzany jest rum, a nad jego produkcją czuwa pewna wyjątkowa kobieta.

 • Legenda z Le Mans Francja

  Legenda z Le Mans

  Są takie miejsca i imprezy sportowe, które otacza nimb wyjątkowości, a wieloletnia tradycja sprawia, że nigdy nie rozczarowują. Za każdym razem przyciągają tłumy, które przez cały rok czekają, aby wziąć w nich udział.

 • Ucieczka księżnej Nieborów

  Ucieczka księżnej

  Spośród wszelakich historii, fantazji i wyobrażeń, jakie spacerujący po parku Arkadia mogą snuć pod wpływem jego niezwykłego wyglądu, jeden obraz rysuje się najwyraźniej. To wyjątkowa kobieta, która ten mały raj stworzyła, i niezwykła historia jej życia.

 • Plan B Laax

  Plan B

  To opcja dla tych, którzy nie chcą po raz kolejny spędzać zimowego urlopu w taki sam sposób. Stok, spaghetti z sosem z puszki, piwo i scrabble, spać, a następnego dnia od nowa. To opcja dla tych, którzy do nart chętnie dołożą odrobinę szaleństwa w wersji 2.0. Witamy w Laax.

 • Futurama Szwajcaria

  Futurama

  W cieniu Matterhornu, szczytu ostrego i zakrzywionego na czubku niczym turecka szabla, leży Zermatt – turystyczne miasteczko, które dzięki kilku prostym zabiegom lokalnych władz zdołało chociaż częściowo zachować charakter autentycznej szwajcarskiej wioski góralskiej sprzed lat.

Autor

Błażej Żuławski

Błażej Żuławski

Dziennikarz. Brał udział w tworzeniu pism modowych, motoryzacyjnych i podróżniczych. Wiecznie w rozjazdach, zastanawia się czasami, czy nie lepiej byłoby, zamiast mieszkania, utrzymywać w Warszawie tylko jakiś schowek na meble i rzeczy.

Zespół i współpracownicy

 • Artur Kot

  Artur Kot

  Jestem fotografem, dziennikarzem, niespokojnym duchem. Interesuję się wszystkim co odległe i nieznane. Pracowałem z dzie...

 • Agnieszka Rodowicz

  Agnieszka Rodowicz

  Zaczęłam tak naprawdę podróżować, kiedy przestałam mieć stałą pracę i pieniądze. A ponieważ od dziecka lubiłam pisać, po...

 • Radosław Żydonik

  Radosław Żydonik

  Z wykształcenia jestem historykiem, pracuję w archiwum. Mieszkam w Gdyni, ale często wracam do rodzinnego Morąga, któreg...